Oregano vyčistí plíce od prachu, plísně i bakterií

Problémy s dýcháním mohou mít řadu příčin. Patří mezi ně alergie, astma, škodlivé organismy, ale také vdechování různých polutantů. Mezi nejběžnější příznaky a varovné známky respiračních potíží patří ucpané dýchací cesty, ztížené dýchání, podráždění v oblasti krku a nosu a podobně. Pokud jste vy nebo vaši blízcí zaznamenali podobné varovné signály, víte, že mohou být velmi nepříjemné.

REKLAMA

REISHI FORTE

dobrý cholesterol

899 Kč

KRATOM 50 g

deprese ustupuje

599 Kč

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

229 Kč

GUARANA 100 g

energie do života

169 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Měli byste vědět, že oregano, toto úžasné koření (a ujistěte se, že používáte organické) je účinným prostředkem k udržení zdravých plic. Organické oregano, efektivní, spolehlivé a bezpečné, je bohaté na karvakrol, flavonoidy a terpeny, což jsou všechno přírodní dekongestiva a antihistaminika.

Proč oregano?

Dovolte mi nejdříve říci několik slov o ucpaném nosu a jeho příčinách. Když prach, pyl, plísně, chemikálie a bakterie napadnou vaše tělo, vypustí látku zvanou histamin. Tato škodlivá substance obvykle způsobuje reakci podobnou té alergické – ucpaný a napuchlý nos, zvýšená produkce hlenu a kýchání.

Některé rostliny jako oregano obsahují složky, jež mohou histamin potlačovat a tím tyto nežádoucí reakce omezují. Proto jsou známé pod názvem přírodní antihistaminika. Tato úžasná bylinka – oregano, rovněž obsahuje kyselinu rozmarýnovou. V nové studii výzkumníci přišli na to, že kyselina rozmarýnová během alergických reakcí omezuje tvorbu tekutin a otoků, což z ní činí přírodní antihistaminovou složku.

Oregánový olej, který je mnohem účinnější než samotná bylinka, můžete zakoupit v eshopu Energie života.

Oregano pomáhá při kašli a zlepšuje vaše zdraví

Výzkumníci z oddělení ENT Israel Institute of Technology Medical Center provedli studii, ve které odhalili terapeutický potenciál různých aromatických bylin včetně oregana. Zdravotničtí odborníci zjistili, že tyto bylinky měly přímý pozitivní vliv na respirační soustavu, kašlací reflex a proudění vzduchu skrze nosní oblast.

Oregano rovněž obsahuje vysoký obsah zdravých živin jako je vápník, hořčík, zinek, železo, draslík, vitamíny A a C a niacin. Ačkoliv tyto zdravé látky nemají přímý vliv na respirační problémy horních dýchacích cest, všechny jsou potřebné pro vnitřní systémy těla, včetně toho imunitního. Přiměřený přísun vitamínů a minerálů je nejzásadnější k udržení zdravého těla, které zdolá potíže horních dýchacích cest ještě před tím, než vůbec začnou.

Jak užívat oregano

Existuje mnoho způsobů, jak včlenit toto úžasné koření do zdravého jídelníčku:

  • můžete jej konzumovat jako bylinku v jídle, jako tinkturu, čaj nebo esenciální olej
  • své uzdravení během nemoci urychlíte konzumací oreganového oleje
  • smíchejte oreganový olej s kokosovým olejem a užívejte k urychlení léčby kožních infekcí
  • oreganový olej můžete přimíchat ke své denní dávce zdravých olejů
  • ředěný oreganový olej pomáhá při alergiích
  • oreganovým olejem rozředěným v olivovém oleji můžete potírat bolavé svaly a klouby
  • sušené oregano můžete kombinovat s dalšími sušenými bylinkami jako je bazalka, rozmarýn a tymián. Vytvoříte tak efektivní mix k uvolnění zahlenění a zklidnění kašle
  • ředěný oreganový olej lze také použít k ošetření atletické nohy a plísňových infekcí
  • ředěný oregánový olej je velmi efektivní při odstraňování bradavic na kůži

Toto úžasné a účinné koření je velmi aromatická bylinka, která se často a hojně využívá v italské řecké a španělské kuchyni. Užívá se v sezónních kořenících směsích včetně italian seasoning a dobře se hodí k masu, rajčatovým pokrmům a vajíčkům.

Jak vidíte, existuje mnoho způsobů, jak zařadit toto super zdravé koření do svých jídel a salátů. Pročistí vaše plíce od prachu, plísní, bakterií a virů a díky vysokému obsahu zdravých živin poskytne další zdravotní přínosy. Opravdu doufám, že byl pro vás tento článek přínosný a nezapomeňte jej sdílet s přáteli a rodinou. Díky. (zdroj: www.healthylifetricks.com)

Oregánový olej v eshopu Energie života – ZDE

REKLAMA

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč

GARCINIA 100 g

podpoří hubnutí

169 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 g

nakopne hormony

369 Kč

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

99 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*