Nahradí přírodní medovina antibiotika?

Vědci ve Švédsku začali vyrábět vlastní medovinu – alkoholický nápoj vyrobený z fermentované směsi medu a vody – podle starých receptur, které by podle nich mohly pomoci v boji proti odolnosti vůči antibiotikům.

REKLAMA

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

274 Kč

PARA ořechy 250 g

doplní důležitý selen

259 Kč

KRATOM 50 g

deprese ustupuje

599 Kč

MONOATOMICKÉ ZLATO

vyšší vědomí

1851 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

medovina new - Nahradí přírodní medovina antibiotika?Spolu s pivovarem představili vědci, kteří delší dobu studovali včely a jejich med, svou vlastní medovinu – Honey Hunter's Elixir.

Tobias Olofsson, vědec z Lundské univerzity, tvrdí, že medovina má prokazatelně pozitivní účinky na zdraví.

„Medovina je alkoholický nápoj skládající se pouze z medu a vody. Byl považován za nápoj bohů, a pokud jste jej pili, mohli jste se stát nesmrtelným nebo si udržet lepší zdraví. Pili ho například Vikingové a další kultury, jako Mayové a Egypťané, a byl považován za velmi prospěšný nápoj,“ řekl Olofsson.

Produkce medu je pro tento výzkum klíčová. Olofsson a Alejandra Vasquezová zjistili v předchozím výzkumu z roku 2014, že bakterie mléčného kvašení v medovém váčku včel, smíchané se samotným medem dokáží u koní léčit chronické rány odolné běžné léčbě.

Výzkum podle nich prokázal, že tyto bakterie jsou schopné spolupracovat a zneškodnit lidské patogeny, na kterých byly testovány, včetně těch odolných. Dokáží totiž produkovat stovky antibakteriálních látek podobných antibiotikům.

Honey Hunter's Elixir se však od ostatních moderních medovin liší tím, že využívá všech 13 prospěšných včelích bakterií mléčného kvašení a divoké kvasinky z medu, které u něj běžně spouští proces kvašení.

Olofssonův tým tvrdí, že komerčně dostupné medy tyto bakterie neobsahují. Směs medu a vody je sterilizována předtím, než se do ní přidají vinné kvasinky, což zaručí, že jsou veškeré živé organismy v medu, včetně divokých kvasinek, zlikvidovány.

Vědci tvrdí, že jejich medovina obsahuje 100 miliard těchto 13 různých živých a spolupracujících bakterií mléčného kvašení. Podle nich byla medovina nejúčinnějším historickým ekvivalentem dnešních antibiotik a domnívají se, že Honey Hunter's Elixir přináší možný způsob prevence proti infekci.

medovina new - Nahradí přírodní medovina antibiotika?„V našem výzkumu jsme zpozorovali, že včely do medu přidávají celou škálu bakterií mléčného kvašení a medovina je vyráběna kvašením těmito bakteriemi spolu s divokými kvasinkami. Tyto bakterie dokáží zničit veškeré nebezpečné patogeny, které mohou být dokonce odolné proti antibiotikům. Myslíme si tedy, že konzumací medoviny může dojít k přenosu těchto antibakteriálních látek obsažených v bakteriích mléčného kvašení do krve, což může pomoci v případě, kdy je náš organismus nakažen nějakou nebezpečnou bakterií, nebo může posílit naše zdraví, čímž zabrání samotné infekci,“ říká Olofsson.

Olofsson a Vasquezová v roce 2005 zjistili, že mnoho prospěšných bakterií se u medonosných včel nachází v medovém váčku, což je orgán, do kterého včely ukládají nektar či medovici k výrobě medu. Proto se jejich další výzkum soustředil na to, jaký má tento objev vliv na zdraví včel, a jak jej lze využít coby alternativní nástroj boje proti infekcím. Medovina je součástí výzkumu, který je shrnut na stránce www.livingantibiotics.com.

„Medovinu budou konzumovat dobrovolníci, u kterých pak budou měřeny různé parametry, abychom zjistili, zda sloučeniny, které bakterie produkují, mohou vstoupit do krve a chránit před infekcí či pomáhat při léčbě,“ řekla Vasquezová a dodala, že je potřeba provést další výzkumy.

„V současnosti netušíme, jaké infekční nemoci se v budoucnosti mohou objevit, a je nejprve nutné, abychom tomu zcela porozuměli. Momentálně víme, že tyto bakterie produkují velmi zajímavé sloučeniny, některé působí jako zbraně, podobně jako antibiotika, a další s nimi spolupracují. Tyto sloučeniny jsou klíčové pro využití v budoucnosti," řekla.

zdraví je dar nejcennější DARUJME 728x90 - Nahradí přírodní medovina antibiotika?

Pokud budou testy u lidí úspěšné, mohlo by to pomoci doktorům zvrátit rostoucí riziko odolnosti bakterií proti antibiotikům jak ve vyspělých, tak v rozvojových zemích, kde je čerstvý med dostupnější než antibiotika.

Rezistence vůči antibiotikům se v posledních letech stala zásadním problémem, protože počet kmenů bakterií, které si proti nim vyvinuly odolnost, neustále roste.

zdrojový článek: www.healthguidance.org

překlad: Siw

REKLAMA

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

219 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

899 Kč

GOTU KOLA 10:1 20g

zpomalí stárnutí

199 Kč


1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*