Na kožní choroby může platit peruánský Ubos

Máte akné, jste více citliví na letní bodnutí hmyzem, nebo třeba hledáte podpůrný prostředek pro léčbu lupénky a dalších kožních onemocnění, včetně léčby nejrůznějších povrchových ran? Řešením by mohl být kůra peruánského stromu Ubos.

REKLAMA

REISHI FORTE

dobrý cholesterol

799 Kč

REISHI prášek 100 g

dobrý cholesterol

249 Kč

REISHI 100 kapslí

zpomalí stárnutí

449 Kč

GOTU KOLA FORTE

vyšší inteligence

799 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Jedná se o dřevinu, která ční až do výše okolo 20 metrů a roste v pralesích na pobřežích střední a jižní Ameriky a Asie. Právě v Peru se využívají všechny části tohoto stromu, tedy plody, listy i kůra.Ta má své zvláštní složení a obsahuje hned několik pro tělo prospěšných látek. Patří mezi ně steroidy, katechiny, antranoly, fenoly, kyanidinové heterozidy, flavanoly a flavanony, chinony, leukoantokyanidin, saponiny a taniny.

Čaj z ubosu ovšem není jen prostředkem pro kožní problémy. Má antibakteriální, antioxidační, antiseptické i mnohé jiné léčivé vlastnosti. Uplatnění najde například při problémech trávícího traktu, močového měchýře, zánětech hrtanu a hltanu, krvácení, hemeroidech, ale třeba také při mykózách či zánětech pohlavních orgánů a mnoha dalších. Výborný je také vliv na imunitní systém, činnost očí. Hovoří se také o podpůrných účincích při boji s nádorovými onemocněními a v současnosti probíhají i výzkumy právě v této oblasti.

Odvar z kůry ubosu si pak i v domácích podmínkách připravíme poměrně snadno. Dávku 1-2 lžic (tedy cca 5 gramů) kůry stromu zalijeme přibližně 7 až 8 deci studené vody, přivedeme do varu a na mírném ohni vaříme 20 až 30 minut. Po přecezení pijeme 3 x denně, v případě zmíněných kožních problémů kombinujeme popíjení s potíráním postižených míst.

Ovšem pozor! Vývar z ubosu není určen těhotným ženám ani těm, které otěhotnění plánují.

Jak je psáno na začátku, doma v Peru z ubosu zužitkují takřka vše. Například nakysle chutnající plody mají vysoký obsah vitamínů A, B1 a C a nejčastěji se konzumuje jako šťáva, nebo se nechává povařit s cukrem, jí se ale také syrové. Také zde ale platí známé všeho s mírou. Jejich přílišná konzumace totiž může vést až k nevolnostem a ku zvracení. A v Surinamu dokonce existuje pořekadlo, že kdo jednou ochutná tuto „tropickou švestku“, zcela určitě se tam zase jednou vrátí. Ve své domovině má pak ubos také další využití. Pro svůj rychlý růst je využíván také jako oblíbený živý plot, který krom spousty zdraví dodává také stín a příjemnou energii.

Příjemný den a dobrou energii nejen ze stromů, které rostou okolo vás, vám přeje Rolf

Ubos můžete zakoupit v eshopu Energie života.

REKLAMA

CAIGUA 100 g

podpoří hubnutí

199 Kč

MACIBULUS 100 kapslí

nakopne hormony

399 Kč

GOTU KOLA FORTE

vyšší inteligence

799 Kč

KURKUMIN forte

zdravé srdce

799 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*