Mumio – přírodní směs, která chrání před nemocemi

Mumio je speciální název pro horskou pryskyřici, která se nachází v horách asijských oblastí. Doposud však není jasný jeho přesný původ. Ale čím dál tím více je mumio proslulé pro svůj pozitivní vliv na lidské zdraví. Ne nadarmo se tak řadí mezi významné adaptogeny.

REKLAMA

CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

319 Kč

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

99 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč


Mumio – přírodní směs, která chrání před nemocemi.
Mumio – přírodní směs, která chrání před nemocemi
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Mumio je přírodní směs složená z organických a anorganických látek. Předpokládá se, že jde o organické zbytky zvířat a rostlin, které se během tisíců let smíchaly s anorganickými prvky ze skal. Tato hmota se pak během staletí ve speciálních podmínkách vysokohorských skalních dutin změnila na mumio. Nejkvalitnější mumio pochází z oblasti Pamíru, Altaje či Tchien-šanu.

Vzhledově má lesklou temně hnědou až černou barvu a je lepkavé. Svou konzistencí připomíná asfalt. Chuťově je hořké a má charakteristickou nezaměnitelnou vůni. Snadno se rozpouští při doteku či ve vodě. Nejvíce je oblíbené v Rusku. Používá se však v tradičním léčitelství i mnoha jiných zemí, například v Číně, Indii či střední Asii.

Mumio jako význačný adaptogen

Látky obsažené v mumiu, jsou v biologicky rozpustné formě a ve vyváženém složení. Díky tomu je účinek mumia na lidský organismus maximální. Navíc aktivní látky jsou v něm zastoupeny ve stejném poměru jako v lidském těle. Látky, které mají na tělo, mysl i ducha člověka takovýto komplexní účinek, se řadí mezi tzv. adaptogeny.

Adaptogeny pomáhájí člověku adaptovat se na nestandardní podmínky a tím je úspěšně překonat a zvládnout. Což mumio plně splňuje. Zvyšuje totiž vnitřní energii zodpovědnou za sexuální a duševní sílu, která přirozeně slábne v důsledku působení stresu a starostí.

REKLAMA
mumio - Mumio – přírodní směs, která chrání před nemocemi

Podle lidového rčení  z oblastí, kde se mumio nachází, činí tělo silným jako skála. Konkrétně obsahuje:

  • vitamíny ze skupiny B
  • minerály jako například fosfor, vápník, měď, hořčík, draslík, aj.
  • stopové prvky jako kobalt, mangan, selen či molybden
  • organické kyseliny
  • mastné kyseliny
  • velké množství aminokyselin
  • obsahuje i stopy včelího jedu
  • nalezneme v něm i jednu z forem provitaminu D a řadu dalších látek

Svou povahou a složením se navíc může podávat, jak perorálně, tak i ze vně, či vnitřně do konečníku nebo vagíny. Na trhu se tak setkáme s mumio tabletami či si můžeme pořídit mumio mast. Často se i kombinuje s jinými složkami pro zvýšení účinků a zaměření na specifičtější problém.

Použití od regenerace až po hubnutí

V historii je tato nevšední pryskyřice známa jako nejdokonaleji složený lék. Ve starých textech se přímo uvádí, že sotva existuje nějaká nemoc, u které by neuspěla. I zvířata, která tuto hmotu olizovala, se pak začala uzdravovat.

Slovo mumio doslova znamená „chránící tělo před nemocemi“. Není tedy divu, že se používá na podporu imunity a obranyschopnosti organismu. Jako správný adaptogen výrazně zmírňuje stres a únavu. Vede tak k obnově vitality, zvyšuje energii a sílu člověka. Silou je myšlena i síla sexuální, proto se používá i při léčbě neplodnosti.

Velmi cenná je jeho schopnost regenerace, kdy posiluje kosti, zuby, svaly a urychluje jejich hojení. Dokáže pomoci dobře zahojit zlomeniny či vykloubeniny.

Na trhu lze nalézt kombinace mumia s vápníkem právě po podporu kostí, svalů a zubů. Dále podporuje i regeneraci tkání a pomáhá při zánětlivých procesech v organismu. Má taktéž velmi pozitivní vliv na kvalitu vlasů.

REKLAMA
mumio - Mumio – přírodní směs, která chrání před nemocemi
Mumio dokáže svým působením v těle příznivě ovlivnit i hladinu krevního cukru. Lze ho tedy efektivně využít i při hubnutí a podpoře metabolismu. Pomáhá totiž odbourávat tuky, snižuje cholesterol, odbourává otoky a má na organismus detoxikační účinek.

Svým složením má i protinádorové účinky a zmírňuje nežádoucí účinky chemoterapie. Dále pomáhá regulovat menstruační cyklus, pozitivně působí na močový systém a osvědčilo se i při onemocnění horních cest dýchacích.

Příznivé působení mumia na lidský organismus je široké. Mumio je již delší dobu předmětem vědeckých zkoumání a dá se očekávat, že do budoucna budou odhaleny jeho další pozitivní účinky na naše zdraví.

REKLAMA

QUINOA 1 kg

doplní bílkoviny

189 Kč

KRATOM 50 g

deprese ustupuje

599 Kč

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

169 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*