Lískové ořechy a jejich zdravotní výhody

Lískové ořechy mají vysokou energetickou hodnotu a jsou plné zdraví prospěšných živin, které jsou důležité pro optimální zdraví. 100 gramů lískových ořechů má 628 kilokalorií. Jsou bohaté na mononenasycené mastné kyseliny, jako je kyselina olejová, stejně jako na esenciální mastné kyseliny, jako kyselina linolová, která pomáhá snižovat hladinu LDL (špatného) cholesterolu a zvyšovat hladinu HDL (dobrého) cholesterolu. Výzkumné studie naznačují, že středomořská strava bohatá na mononenasycené mastné kyseliny pomáhá předcházet ischemické chorobě srdeční a mrtvici tím, že příznivě ovlivňuje profil krevních lipidů.

eshop energie života nabízí


MACA 10:1 20 g

vyladí hormony

189 Kč

CORDYCEPS 100 g

posílí zevnitř

299 Kč

REISHI FORTE

prodlouží váš věk

799 Kč

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikuje tělo

199 Kč


Lískové ořechy a jejich zdravotní výhody.
Lískové ořechy a jejich zdravotní výhody.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem
CAIGUA 100 tob.

Lískové ořechy jsou bohaté na vlákninu, vitamíny a minerály a plné zdraví podporujících fotochemikálií. Celkově svou povahou pomáhají chránit před nemocemi a rakovinou.

Lískové ořechy jsou mimořádně bohaté na kyselinu listovou, což je pro ořechy unikátní vlastnost. 100 gramů čerstvých ořechů obsahuje 113 µg kyseliny listové, tedy přibližně 28 % doporučené denní dávky tohoto vitamínu.

Kyselina listová je důležitý vitamín skupiny B-komplex, který pomáhá předcházet megaloblastické anémii. Obzvláště pomáhá předcházet defektu neurální trubice u novorozenců. To je skvělá zpráva pro nastávající maminky!

Lískové ořechy jako antioxidant

Lískové ořechy jsou skvělým zdrojem vitamínu E. Obsahují přibližně 15 mg vitamínu E na 100 g (což je 100 % DDD). Vitamín E je silný antioxidant rozpustný v tucích nutný pro zachování integrity buněčné membrány sliznic a kůže. Pomáhá totiž buňky chránit před škodlivými volnými radikály.

Kromě toho, že jsou lískové ořechy bohaté na foláty, obsahují mnoho dalších důležitých vitamínů ze skupiny B-komplex, jako jsou riboflavin, niacin thiamin, kyselina pantotenová a pyridoxin (vitamín B6).

Lískové ořechy jsou bohatým zdrojem minerálních látek jako jsou mangan, draslík, vápník, měď, železo, hořčík, zinek a selen. Měď a mangan jsou nezbytné kofaktory pro antioxidační enzym superoxid dismutáza. Železo pomáhá předcházet mikrocytární anémii. Hořčík a fosfor jsou důležitou součástí kostního metabolismu.

„Lískáče“ jsou bez lepku

Ořechy, jako například mandle, neobsahují lepek, a proto jsou bezpečnou volbou pro přípravu bezlepkových receptů pro osoby trpící celiakií či alergií na lepek nebo pšenici. Díky obsahu kvalitních tuků a bílkovin nás dokážou dobře zasytit a hodí se především na svačiny či jako doplněk do salátů.

Nezapomeňte však před každou konzumací ořechy minimálně na 7 hodin namočit do teplé vody se solí. Ořechy se tak zbaví nežádoucích látek, které by mohly narušit trávení a způsobit bolesti břicha. Obzvláště jedinci s citlivým trávením tohle ocenění a budou si moci ořechy dopřávat častěji.

Lískový olej má ořechové aroma a skvělé adstringentní vlastnosti. Pomáhá chránit kůži před vysoušením. Tento olej se dá rovněž použít při vaření. Taktéž se používá jako „nosič nebo bázový olej“ v tradičních medicínách v masážní terapii, aromaterapii a ve farmaceutickém a kosmetickém průmyslu.

zdrojový článek: www.nutrition-and-you.com

překlad: Siw


MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč

MACA BIO 1kg

vyladí hormony

999 Kč

GOTU KOLA 100 kapslí

sladí hemisféry

399 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 tob.

nakopne vaše hormony

393 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*