Kvasnice zabírají na chronický únavový syndrom

Kvasnice si spojujeme s kynutými dobrotami. A mohlo by se zdát, že je můžeme v naší stravě postrádat. Pravda je, že jsou spíše nedoceněné. Jedná se totiž o velmi levné, snadno dostupné a značně účinné přírodní léčivo, které umí zatočit i s chronickým únavovým syndromem.

REKLAMA

MACA 250 g BIO

vyladí hormony

299 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

139 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

249 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

399 Kč


Kvasnice zabírají na chronický únavový syndrom
Kvasnice zabírají na chronický únavový syndrom. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Kvasnice využíval i lékař Henry Bieler, který jimi léčil mnoho případů chronického únavového syndromu. Jak čerstvé, tak i sušené jsou totiž přirozeným a nejlevnějším zdrojem vitamínů skupiny B. V této formě jsou navíc pro tělo snadno vstřebatelné.

Vitamíny skupiny B nejen pro správnou funkci nervové soustavy

Každý vitamín skupiny B má svou specifickou funkci. Všeobecně lze ale říci, že tyto vitamíny podporují správné nervové funkce organismu. Výsledkem je pak  dobrá nálada, pohoda či  fungující paměť.

Jsou tak účinnou obranou proti depresím a nervovým poruchám. Není tedy divu, že kvasnice mají příznivý vliv i na chronický únavový syndrom.

Kromě toho se vitamíny skupiny B podílejí na správném:

  • trávení
  • krvetvorbě a fungování srdce
  • na dobrém stavu kůže
  • na kvalitě vlasů a očí
  • metabolismu cukrů a tuků

Kvasnice jako kvalitní zdroj chrómu

Kromě vitamínů skupiny B obsahují kvasnice esenciální kyseliny, stopové prvky a řadu různých minerálů. Především jsou kvalitním zdrojem chrómu. Ten se význačně podílí na metabolismu tuků a cukrů v těle.

Pomáhá člověku udržet si správnou hladinu krevního cukru. Není tedy divu, že jeho nedostatek má i přímou souvislost s případnou únavou či depresí.

Chróm dále podporuje i funkci jater a ledvin, které se podílejí na detoxikaci organismu. A také má protizánětlivé a hojivé účinky.

Hledejte sušené kvasnice, které byly zpracovány za nízkých teplot

Svou povahou a složením jsou kvasnice čerstvé i sušené v podstatě živým organismem. Navíc nepřispívají  k rozmnožování kvasinky candida. Mají tedy příznivý vliv i na trávení.  A víme, že kvalitní trávení rovná se spokojený a zdravý člověk.

Při výběru sušených kvasnic si dejte pozor, aby neobsahovaly vysokou hladinu glutamátu sodného. V kvasnicích se přirozeně vyskytuje kyselina glutamová. Právě ona činí z kvasnic vynikající superpotravinu na alkoholismus a na zvýšenou potřebu cukru.

Zvýšená potřeba cukru narušuje hladinu krevního cukru v těle. Její zvýšení pak způsobí, že máme najednou značný příliv energie, ale rychle pak s touto energií jdeme dolů. Při častém opakování pak postupně dochází k celkovému vyčerpání funkcí těla a objeví se únava.

Pokud jsou kvasnice průmyslově zpracovány, tak díky vysokým teplotám a chemickému zpracování se z kyseliny glutamové vytváří již zmíněný glutamát sodný, který prospěšný není.

Vybírejte si tedy takové, které byly zpracovány za nízkých teplot. Poznáte je tak, že mají světle žlutou barvu a snadno se rozpouští.

Synergické kombinace s kvasnicemi

Na trhu lze najít i řadu doplňků stravy s kvasnicemi. Vyhneme se tak jejich specifické chuti a přípravě. Tyto přípravky jsou často nakombinovány s dalšími složkami, které příznivý vliv na zdraví člověka zesilují.

Můžete tedy vyzkoušet kvasnicové doplňky s řasou Laminario. Zvýší se tak pozitivní účinek na trávicí systém, povzbudíte imunitu a další tělní funkce.

S ostropestřcem mariánským vytváří kvasnice skvělou kombinaci pro regeneraci a detoxikaci jater. A opět podporuje trávení a celkové pročištění těla.

Dostupné jsou i kvasnice v kombinaci s mumiem. Mumio je přírodní směs organických i neorganických prvků, která má hojivé a povzbuzující vlastnosti.

(zdroj: Fallon, S.: Vyživující tradice)

REKLAMA

REISHI FORTE

dobrý cholesterol

799 Kč

GARCINIA 100 g

podpoří hubnutí

149 Kč

MAGNOLIE extrakt 80%

odstraní úzkost

349 Kč

KOTVIČNÍK 90% 20g

nakopne hormony

299 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*