Kvasnice zabírají na chronický únavový syndrom

Kvasnice si spojujeme s kynutými dobrotami. A mohlo by se zdát, že je můžeme v naší stravě postrádat. Pravda je, že jsou spíše nedoceněné. Jedná se totiž o velmi levné, snadno dostupné a značně účinné přírodní léčivo, které umí zatočit i s chronickým únavovým syndromem.

REKLAMA

MAGNOLIE extrakt 80%

odstraní úzkost

369 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 tob.

hormonální rovnováha

429 Kč

ACAI BERRY BIO 100 g

zpomalí stárnutí

229 Kč


Kvasnice zabírají na chronický únavový syndrom
Kvasnice zabírají na chronický únavový syndrom. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Kvasnice využíval i lékař Henry Bieler, který jimi léčil mnoho případů chronického únavového syndromu. Jak čerstvé, tak i sušené jsou totiž přirozeným a nejlevnějším zdrojem vitamínů skupiny B. V této formě jsou navíc pro tělo snadno vstřebatelné.

Vitamíny skupiny B nejen pro správnou funkci nervové soustavy

Každý vitamín skupiny B má svou specifickou funkci. Všeobecně lze ale říci, že tyto vitamíny podporují správné nervové funkce organismu. Výsledkem je pak  dobrá nálada, pohoda či  fungující paměť.

Jsou tak účinnou obranou proti depresím a nervovým poruchám. Není tedy divu, že kvasnice mají příznivý vliv i na chronický únavový syndrom.

Kromě toho se vitamíny skupiny B podílejí na správném:

  • trávení
  • krvetvorbě a fungování srdce
  • na dobrém stavu kůže
  • na kvalitě vlasů a očí
  • metabolismu cukrů a tuků

Kvasnice jako kvalitní zdroj chrómu

Kromě vitamínů skupiny B obsahují kvasnice esenciální kyseliny, stopové prvky a řadu různých minerálů. Především jsou kvalitním zdrojem chrómu. Ten se význačně podílí na metabolismu tuků a cukrů v těle.

Pomáhá člověku udržet si správnou hladinu krevního cukru. Není tedy divu, že jeho nedostatek má i přímou souvislost s případnou únavou či depresí.

Chróm dále podporuje i funkci jater a ledvin, které se podílejí na detoxikaci organismu. A také má protizánětlivé a hojivé účinky.

Hledejte sušené kvasnice, které byly zpracovány za nízkých teplot

Svou povahou a složením jsou kvasnice čerstvé i sušené v podstatě živým organismem. Navíc nepřispívají  k rozmnožování kvasinky candida. Mají tedy příznivý vliv i na trávení.  A víme, že kvalitní trávení rovná se spokojený a zdravý člověk.

Při výběru sušených kvasnic si dejte pozor, aby neobsahovaly vysokou hladinu glutamátu sodného. V kvasnicích se přirozeně vyskytuje kyselina glutamová. Právě ona činí z kvasnic vynikající superpotravinu na alkoholismus a na zvýšenou potřebu cukru.

Zvýšená potřeba cukru narušuje hladinu krevního cukru v těle. Její zvýšení pak způsobí, že máme najednou značný příliv energie, ale rychle pak s touto energií jdeme dolů. Při častém opakování pak postupně dochází k celkovému vyčerpání funkcí těla a objeví se únava.

Pokud jsou kvasnice průmyslově zpracovány, tak díky vysokým teplotám a chemickému zpracování se z kyseliny glutamové vytváří již zmíněný glutamát sodný, který prospěšný není.

Vybírejte si tedy takové, které byly zpracovány za nízkých teplot. Poznáte je tak, že mají světle žlutou barvu a snadno se rozpouští.

Synergické kombinace s kvasnicemi

Na trhu lze najít i řadu doplňků stravy s kvasnicemi. Vyhneme se tak jejich specifické chuti a přípravě. Tyto přípravky jsou často nakombinovány s dalšími složkami, které příznivý vliv na zdraví člověka zesilují.

Můžete tedy vyzkoušet kvasnicové doplňky s řasou Laminario. Zvýší se tak pozitivní účinek na trávicí systém, povzbudíte imunitu a další tělní funkce.

S ostropestřcem mariánským vytváří kvasnice skvělou kombinaci pro regeneraci a detoxikaci jater. A opět podporuje trávení a celkové pročištění těla.

Dostupné jsou i kvasnice v kombinaci s mumiem. Mumio je přírodní směs organických i neorganických prvků, která má hojivé a povzbuzující vlastnosti.

(zdroj: Fallon, S.: Vyživující tradice)

REKLAMA

KOTVIČNÍK plody 100 tob.

hormonální rovnováha

429 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

549 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

369 Kč

KURKUMIN forte

zdravé srdce

899 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*