Kokosový olej na tělo? Ano, na vlhkou kůži

Kokosový olej má díky svému složení velkou škálu využití. Nejde totiž jen o potravinu, ale i o kosmetický prostředek, který lze použít na mnoho způsobů. Aby však kokosový olej byl pro tělo přínosem, tak je důležité vědět, jak jej správně aplikovat.

eshop energie života nabízí


KOKOSOVÝ CUKR BIO 1 kg

nahradí bílý cukr

249 Kč

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

199 Kč

OSTROPESTŘCOVÝ OLEJ

pomůže játrlm

249 Kč

MERUŇKOVÝ OLEJ 200 ml

zdravá pokožka

199 Kč


Kokosový olej na tělo? Ano, na vlhkou kůži a pleť obličeje.
Kokosový olej na tělo? Ano, na vlhkou kůži. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Kokosový olej v sobě skrývá mnoho vlastností, které mohou mít pozitivní přínos na celé lidské tělo. Tyto vlastnosti má především díky tomu, že se lisuje za studena z dužiny, která se sušila na slunci. A zesílí se pokud se navíc bude jednat o kokosový olej v bio kvalitě. Lze ho tak užívat vnitřně, ale i na pokožku těla, pleť obličeje, rty či vlasy. Je však důležité vědět, co musíme při používání kokosového oleje dodržet.

Jedním z těchto pravidel pro získání maximálního užitku z kokosového oleje je používat ho ve správném množství. I když se totiž kokosový olej pyšní vysokou vstřebatelností do pokožky, tak je potřeba to s ním nepřehánět. A to nejen z důvodu, že by bylo tělo po něm příliš mastné a tím by hrozilo, že si znehodnotíme oděv.

Použití zbytečně velkého množství kokosového oleje může hlavně způsobit, že si pleť a pokožku nezvláčníte, ale spíše vysušíte. Při aplikaci kokosového a vůbec jakéhokoliv oleje na pokožku je vhodné použít opravdu minimální množství. To je poté potřeba intenzivně vmasírovat do pokožky, chvíli počkat a pak případně tento proces provést znovu. A samozřejmě jakýkoliv přebytek je vhodné otřít do savého papírového ubrousku či kapesníčku.

Kokosový olej je vhodné dobře kombinovat

Kokosový olej má skvělou vlastnost, že dokáže velice dobře a hluboko pokožku hydratovat. Proto je jeho kosmetický přínos značný a pomáhá i některé neduhy léčit. Kokosový olej umí zlepšit kvalitu pokožky, chrání ji a posiluje. Jeho příznivý vliv na pokožku se však zesílí, když se vhodně zkombinuje s dalšími složkami jako jsou například:

  • rostlinné oleje
  • rostlinná másla
  • éterické oleje
  • himalájská sůl
  • sušená třtinová šťáva, kávová sedlina, med, aj.

V kombinaci s jinými rostlinnými oleji a rostlinnými másly si tak můžeme připravit pleťový i tělový krém na míru. Takto vytvořený krém se liší od těch běžně kupovaných především svou kvalitou, hustotou i vstřebatelností. Proto se člověk musí naučit jej správně používat.

Kokosový olej se skvěle hodí do tuhých krémů, které se rozpouští jen při kontaktu s pokožkou a vytvoří tak na těle tenkou vrstvu. V kombinaci s vhodnými éterickými oleji si můžeme připravit i masážní olej, antibakteriální a dezinfekční olejíček, olejíček či krém na celulitidu, krém na vrásky a mnoho dalších.

Kokosový olej lze použít na pleť a její čištění. A to tak, že se smíchá s ricinovým olejem. Tato kombinace rozpouští a vytahuje  z pleti nečistoty. A v kombinaci se sušenou třtinovou šťávou či kávovou sedlinou ho lze použít jako peeling či pleťovou masku.

Nejlepší použití na vlhkou pokožku

Nejlépe je samostatný kokosový olej aplikovat na pleť a pokožku, která je vlhká. Opět se tak zvýší úroveň hydratace. Trochu kokosového oleje lze přidat i do vany během koupele, například právě s himalájskou solí. Obojí totiž pomáhá tělo detoxikovat a hydratovat.

Je potřeba ale zprvu začínat s hrstí himalájské soli a postupně množství zvyšovat až na 1 kg. Je důležité, aby teplota vody byla, co nejvíce v rovnováze s tělesnou teplotou a být v této koupeli cca 20-30 minut. Díky himalájské soli se voda bude velice pomalu ochlazovat, a tím bude teplota po celou dobu koupele téměř konstantní.

Ve spojení s vlhkostí se kokosový olej skvěle hodí i pro péči o vlasovou pokožku a vlasy. A to díky svým posilujícím, antibakteriálním a antimykotickým účinkům. Může tak pomoci vlasům, které mají tendenci se hodně lámat, jsou suché, roztřepené či jinak poškozené. A je efektivní i na lupy. Používejte ho však na vlhké vlasy a vlhkou vlasovou pokožku jako zábal před tím než je budete mýt.


KOKOSOVÝ OLEJ BIO 500ml

zdravá pokožka

249 Kč

MERUŇKOVÝ OLEJ 200 ml

zdravá pokožka

199 Kč

KOKOSOVÝ CUKR BIO 1 kg

nahradí bílý cukr

249 Kč

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

199 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*