Kakaové boby proti infarktu, cukrovce i rakovině

„To zas je den! Všechno je špatně. Nic se mi nedaří. Nechoďte mi na oči.“ Máte byť jen občas takové myšlenky? Potřebujete se uklidnit a zvednout si náladu? Pokud chcete o 180 stupňů změnit nepříjemný den na zcela pohodový, sáhněte po nepražených kakaových bobech. Toto přírodní antidepresivum navíc prospívá vašemu zdraví. Ne nadarmo se jim říká potrava bohů, kvůli vysokému obsahu látek velmi cenných pro náš organismus. Snižují riziko cukrovky, rakoviny, infarktu a mrtvice.

REKLAMA

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

799 Kč

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

349 Kč

ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

449 Kč

MONOATOMICKÉ ZLATO

vyšší vědomí

1851 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Duševní pohodu navozují tři substance, které mají zásadní vliv na duševní zdraví a dobrou náladu. A sice dopamin, fenylethylamin a serotonin. Tuto trojici svatého klidu doplňují v synergickém efektu dvě další zásadní látky. Inhibitor monoaminoxidázy prodlužuje účinek dopaminu a serotoninu. Tryptofan se zase přímo podílí v lidském těle na tvorbě serotoninu.

Kakaové boby stejně jako další superpotraviny se mohou pochlubit silným zastoupením antioxidantů, které brání oxidačním procesům v organismu, zabraňují tak předčasnému stárnutí a nádorovým onemocněním. V pomyslném antioxidačním souboji boby trumfnou borůvky desetkrát, zelený čaj dokonce dvacetkrát!

Polyfenoly, kterými jsou boby doslova napumpované, velmi dobře prospívají srdci a celému oběhovému systému. Mohou snižovat krevní tlak. Další významný prvek, obsažený v bobech, je magnesium. Posiluje srdce a také omezuje vznik krevních sraženin. Chrání nás před infarktem a mrtvicí.

Polyfenoly navíc zvyšují citlivost na inzulín. To je výborná zpráva nejen pro cukrovkáře, ale rovněž pro všechny, kteří chtějí zhubnout, protože mnohé vědecké studie dávají do přímé souvislosti nadváhu právě s resistencí na inzulín.

A nejdůležitější složka nepražených kakaových bobů na závěr – epikatechin. Někteří výzkumníci mají za to, že by měl patřit mezi vitamíny. Jeho účinek se mnohdy přirovnává k anestetikům a penicilínu. Snižuje riziko cukrovky, rakoviny, infarktu a mrtvice, jak už zaznělo v úvodu článku.

Je však nutno zdůraznit, že epikatechin je velmi hořké chuti, proto se z běžných kakaových produktů včetně čokolád odstraňuje. Tudíž abyste využili výhod této velmi účinné látky, je zapotřebí konzumovat celé nepražené kakaové boby včetně slupky.

Kakaové boby se dělí dle odrůd. Nejkvalitnější, nejvzácnější a tudíž i nejdražší je původní druh Criollo, který je však velmi náchylný k nemocem. Dalším druhem je z Criolla vyšlechtěné odolnější Forastero, z něhož nejkvalitnější je pododrůda Arriba, která připomíná vzácné Criollo s květinovým aroma.

amber

Kakaové boby – raw, ručně přebírané – zakoupíte v eshopu Energie života.

REKLAMA

SLUNEČNICE 500 g

dodá zdravé tuky

59 Kč

KLOUB eso 100 kapslí

regenerace kloubů

999 Kč

GARCINIA 100 g

podpoří hubnutí

149 Kč

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

89 Kč


1 Comment

  1. Zajímavý článek, kamarádka mi o tom něco také říkala, ale netušila jsem, že je to nějak rozšířená informace.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*