Jak zvládat emoce za pomoci Chlorelly

Chlorella pyrenoidosa je sladkovodní řasa, jenž historicky zaznamenal a objevil Nizozemský botanik Martinus Wilhelm Beijerinck. Je známá převážně díky svým očišťujícím účinkům, ale jak vlastně funguje a v čem všem nám pomáhá?

eshop energie života nabízí


REISHI prášek 100 g

prodlouží váš věk

249 Kč

ERYTHRITOL 1000 g

nahradí bílý cukr

249 Kč

SLUNEČNICE 500 g

dodá zdravé tuky

41 Kč

KAVA KAVA 70%

navodí hluboký klid

349 Kč


Jak zvládat emoce za pomoci Chlorelly.
Jak zvládat emoce za pomoci Chlorelly. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Proč právě chlorella nám může pomoci se naučit, jak zvládat emoce? Musíme si udělat krátký exkurs do historie. Dalo by se říct, že opravdový zlom v rozšíření povědomí o chlorelle nastal během druhé světové války, kdy Japonsko bylo zamořeno radioaktivitou z atomových bomb (Hirošima, Nagasaki) z tehdejších válečných operací americké armády. Mnoho obyvatel Japonska trpělo degenerativními onemocněními pramenící z vysokého ozáření.

Bylo zjištěno, že užívání chlorelly pomáhá Japoncům zbavit se těžkých kovů v jejich organismu a veškeré zdravotní problémy způsobené ozářením ustupovaly. Tak se chlorella stala světově známá jako čistící prostředek těla a dnes je již široce rozšířená právě díky svým očistným účinkům.

Co si však většina lidí neuvědomuje je fakt, že Japonci užívající chlorellu popisovali její účinky jako velice očišťující i na mysl. Celkově se postižení Japonci během jejího užívání cítili čistší jak na těle, tak i na duchu. Naučili se, jak snadněji zvládat emoce díky očistě vlastního těla.

CHLORELLA BIO 200 tablet

Jak zvládat emoce bez depresí

Dnes vědecká komunita bere jak fakt, že existuje přímý vztah mezi množstvím odpadu metabolismu v našem těle a naší náladou a emočním stavem.

Je opravdu nutné si uvědomit, že deprese a jiná psychická onemocnění vznikají převážně kvůli nevhodné stravě. Lidé, kteří konzumují tzv. Junk food (průmyslově zpracovaná strava včetně fast foodů) jsou častěji v depresi, jsou náladoví a podráždění. Je to způsobeno tím, že jejich organismus je zanesen těžko stravitelnými a toxickými odpady z jídla. Najít pak způsob, jak zvládat emoce, není vůbec snadné.

Lidský organismus má neuvěřitelné regenerační schopnosti a pokud se o něho dobře staráme, tak nás dokáže podržet v životně těžkých situacích.

Složení, účinky a užívání chlorelly

Chlorella kromě očistných vlastností dokáže tělo vyživovat velkou zásobou minerálu a vitamínů. Pojďme se podívat na její složení a účinky.

Složení chlorelly

 • bílkoviny až 60%
 • vitaminy B1, B2, B3, B5, B6, B9
 • vitamin C
 • vápník, železo, hořčík, chróm a zinek

Účinky chlorelly

 • detoxikuje organismus
 • zvyšuje imunitu
 • čistí trávicí ústrojí, podporuje vylučování a funkci střev
 • podporuje činnost a stabilitu nervového systému
 • dokáže neutralizovat pH v těle, omezuje výskyt plísní
 • zásobuje tělo účinnými antioxidanty (betakaroten, vitamín B)
 • stimuluje optimální hladinu cholesterolu
 • podporuje regeneraci jaterní tkáně
 • napomáhá v prevenci proti nádorovým onemocněním
 • aktivně se účastní krvetvorby
 • podporuje pevnost a lesklost vlasů
 • posiluje emocionální vyrovnanost
 • zvyšuje odolnost vůči depresím
 • pomůže nám najít způsob, jak zvládat emoce

Způsoby užívání a dávkování chlorelly

CHLORELLA BIO 200 tablet
Chlorellu lze užívat buď ve formě tablet nebo prášku. Běžně se doporučuje užívat 2 x denně 6 tablet (podle gramáže). V případě prášku 2 – 3 čajové lžičky (čajová lžička by neměla být kovová).

Chlorelu užíváme aspoň půl hodiny před jídlem, avšak nikdy neužíváme společně s vitamínem C. Vitamín C užíváme aspoň minimálně s hodinovým odstupem od užití chlorelly. Důvodem je, že vysoké množství vitamínu C narušuje vazby, na které chlorella váže těžké kovy.

Jestliže jste diabetikové, tak je vhodné užívání chlorelly rozčlenit do více dávek během dne, jelikož chlorela také stabilizuje hladinu cukru v krvi.

Závěrem

U nás v redakci Energie života jsme rádi, když můžeme naším čtenářům pomoci jakoukoliv užitečnou informací. Chlorellu velice doporučujeme používat jako prevenci proti onemocněním a jako čistící prostředek našeho organismu. Jestliže máte mezi známými někoho, kdo trpí diabetem, neváhejte a doporučte mu užívání chlorelly.

Chlorellu tabletách a v prášku můžete zakoupit v eshopu Energie života.


HERCAMPURI

vyčistí játra

349 Kč

SAMOLEPKA 1 ks

ochrání vaši duši

89 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikuje tělo

186 Kč

KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

299 Kč


2 Comments

 1. Dobrý den.Prosím je možné užívání chlorelly společně s křemelinou ? A musí se i tak mezi nimi dělat časový odstup ?

  Děkuji .

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*