Jak zvládat emoce za pomoci chlorelly

Chlorella pyrenoidosa je sladkovodní řasa, jenž historicky zaznamenal a objevil nizozemský botanik Martinus Wilhelm Beijerinck. Je známá převážně díky svým očišťujícím účinkům, ale jak vlastně funguje a v čem všem nám pomáhá?

eshop energie života nabízí


CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

199 Kč

SLZOVKA 250 g

detoxikace těla

119 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

186 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

139 Kč


Jak zvládat emoce za pomoci Chlorelly.
Jak zvládat emoce za pomoci Chlorelly. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Proč právě chlorella nám může pomoci se naučit, jak zvládat emoce? Musíme si udělat krátký exkurs do historie. Dalo by se říct, že opravdový zlom v rozšíření povědomí o chlorelle nastal během druhé světové války.

Japonsko bylo zamořeno radioaktivitou z atomových bomb (Hirošima, Nagasaki) z tehdejších válečných operací americké armády. Mnoho obyvatel Japonska trpělo degenerativními onemocněními pramenící z vysokého ozáření.

Bylo zjištěno, že užívání chlorelly pomáhá Japoncům zbavit se těžkých kovů v jejich organismu a veškeré zdravotní problémy způsobené ozářením ustupovaly. Tak se chlorella stala světově známá jako čistící prostředek těla a dnes je již široce rozšířená právě díky svým očistným účinkům.

CHLORELLA BIO 200 tablet

Co si však většina lidí neuvědomuje je fakt, že Japonci užívající chlorellu popisovali její účinky jako velice očišťující i na mysl. Celkově se postižení Japonci během jejího užívání cítili čistší, jak na těle, tak i na duchu. Naučili se, jak snadněji zvládat emoce díky očistě vlastního těla.

Jak zvládat emoce bez depresí

Dnes vědecká komunita bere jako fakt, že existuje přímý vztah mezi množstvím odpadu metabolismu v našem těle a naší náladou a emočním stavem.

Je opravdu nutné si uvědomit, že deprese a jiná psychická onemocnění vznikají převážně kvůli nevhodné stravě. Lidé, kteří konzumují tzv. junk food (průmyslově zpracovaná strava včetně fast foodů) jsou častěji v depresi, jsou náladoví a podráždění.

Je to způsobeno tím, že jejich organismus je zanesen těžko stravitelnými a toxickými odpady z jídla. Najít pak způsob, jak zvládat emoce, není vůbec snadné. Lidský organismus má neuvěřitelné regenerační schopnosti a pokud se o něho dobře staráme, tak nás dokáže podržet v životně těžkých situacích.

Složení, účinky a užívání chlorelly

Chlorella nám pomáhá s mnohými problémy. Včetně toho, jak zvládat emoce. Kromě očistných vlastností dokáže tělo vyživovat velkou zásobou minerálu a vitamínů. Pojďme se podívat na její složení a účinky.

Složení chlorelly:

 • bílkoviny až 60%
 • vitaminy B1, B2, B3, B5, B6, B9
 • vitamin C
 • vápník, železo, hořčík, chróm a zinek

Účinky chlorelly:

 • detoxikuje organismus
 • pomůže nám najít způsob, jak zvládat emoce
 • zvyšuje imunitu
 • čistí trávicí ústrojí, podporuje vylučování a funkci střev
 • podporuje činnost a stabilitu nervového systému
 • dokáže neutralizovat pH v těle, omezuje výskyt plísní
 • zásobuje tělo účinnými antioxidanty (betakaroten, vitamín B)
 • stimuluje optimální hladinu cholesterolu
 • podporuje regeneraci jaterní tkáně
 • napomáhá v prevenci proti nádorovým onemocněním
 • aktivně se účastní krvetvorby
 • podporuje pevnost a lesklost vlasů
 • posiluje emocionální vyrovnanost
 • zvyšuje odolnost vůči depresím

Způsoby užívání a dávkování chlorelly

CHLORELLA BIO 200 tablet
  Chlorella se užívá buď ve formě tablet, nebo prášku. Běžně se doporučuje užívat 2 x denně 6 tablet (podle gramáže). V případě prášku 2 – 3 čajové lžičky (čajová lžička by neměla být kovová).

Chlorella se užívá alespoň půl hodiny před jídlem, avšak nikdy ji neužíváme společně s vitamínem C. Vitamín C užíváme alespoň minimálně s hodinovým odstupem od užití chlorelly. Důvodem je, že vysoké množství vitamínu C narušuje vazby, na které chlorella váže těžké kovy.

Jestliže jste diabetikové, tak je vhodné užívání chlorelly rozčlenit do více dávek během dne, jelikož chlorella také stabilizuje hladinu cukru v krvi.

Jak zvládat emoce – závěr

U nás v redakci Energie života jsme rádi, když můžeme naším čtenářům pomoci jakoukoliv užitečnou informací. Chlorellu velice doporučujeme používat jako prevenci proti onemocněním a jako čistící prostředek našeho organismu. Jestliže máte mezi známými někoho, kdo trpí diabetem, neváhejte a doporučte mu užívání chlorelly.

Chlorellu v tabletách a v prášku můžete zakoupit v eshopu Energie života.


CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

199 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

139 Kč

SLZOVKA 250 g

detoxikace těla

119 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

186 Kč


2 Comments

 1. Dobrý den.Prosím je možné užívání chlorelly společně s křemelinou ? A musí se i tak mezi nimi dělat časový odstup ?

  Děkuji .

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*