Guarana nakopává motivaci a otevírá mysl

Guarana neboli Paulinia nápojná je jedním z prvotřídních přírodních produktů, rostoucích v džunglích jižní Ameriky. Jako samotná džungle, tak i guarana nám přináší svou nezkrotnou a posilující energii. Jak toho využít, a jak guarana účinkuje, se dozvíte v našem článku.

REKLAMA

GUARANA 100 g

energie do života

169 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

429 Kč

ENERGIZÁTOR 30 ml

vyšší energie

2391 Kč

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč


Guarana nakopává motivaci a otevírá mysl.
Guarana nakopává motivaci a otevírá mysl. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Co je to vlastně úspěch? Někdo tvrdí, že je to velký majetek a tučné konto, ale není to tak. Úspěch je mít šťastný život. Štěstí je základem veškerého úspěchu a samo k nám přichází, když máme otevřenou mysl a vidíme pro stromy les. Guarana zcela právem platí jako jeden z největších stimulantů naši vlastní mentální a psychické síly. Obsah kofeinu je zde až 5ti násobně vyšší než u klasické kávy.

Díky svému odlišnému guaraninovo-taninového komplexu se vstřebává a uvolňuje do organismu postupně, takže oproti kávě nás nabudí po velkou část dne.

Guarana jako symbol uctívání

Člověk by tomu nevěřil, ale v Brazílii opravdu existují domorodé kmeny, které považují guaranu za všelék, který posiluje organismus, odstraňuje únavu a pomáhá při zažívacích potížích.

Guaranu mají na úrovni léku či potraviny bohů, ke které se vážou příběhy z božského světa. Vypráví se, že guarana vznikla z očí božího dítěte, které bylo zabité lstivým hadem, představujícím transformační energii.

Složení, účinky a způsob užívání

Většinu ze semene guarany tvoří načervenalé rostlinné vlákna a pryskyřice s malým množstvím oleje a vody. Guarana obsahuje velké množství stimulačních látek jako je theobromin, theofylin a množství alkaloidů, z nichž má velký podíl právě kofein.

Účinky guarany:

  • stimuluje a posiluje nervový systém
  • snižuje únavu
  • zvyšuje schopnost koncentrace
  • urychluje metabolismus a tím pomáhá hubnout
  • pomáhá při bolestivé menstruaci
  • vysoký obsah antioxidantů zpomaluje proces stárnutí
  • vylepšuje paměť
  • působí jako afrodiziakum
  • zlepšuje schopnost trávení a pomáhá při zažívacích potížích
  • tlumí bolesti hlavy

Způsob užívání

Guaranu lze užívat ve formě prášku, přidaného do svých nápojů, nebo tabletek či tobolek. U užívání silných přírodních stimulantů, jako je guarana, je velice důležité dbát na užívané množství, jelikož při velmi vysokých dávkách se mohou dostavit nežádoucí efekty, jako je bušení srdce, pocit na zvracení či bolesti hlavy.

Pro koho je guarana určená a proč ji užívat?

Účinky guarany se nejvíce projeví u lidí, kteří jsou přirozeně spíše stálejší a klidnější. U velice hubených a zbrklých lidí může dojít k nežádoucím účinkům i při doporučeném dávkování, jelikož jejich metabolismus i nervová soustava jsou rychlejší a více využívanější.

Guarana může posloužit jako skvělý nakopávač pro lidi, kteří chtějí začít s cvičením a zhubnout pár kil, ale postrádají motivaci. Guarana také dobře poslouží studentům, kteří potřebují zlepšit svou paměť a koncentrační schopnosti.

Guaranu můžete zakoupit v eshopu Energie života.

REKLAMA

GUARANA 100 g

energie do života

169 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

429 Kč

ENERGIZÁTOR 30 ml

vyšší energie

2391 Kč

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*