Dýchání se dá podpořit houbami a bylinkami

Pokud se častěji zadýcháváte anebo vůbec nestačíte s dýcháním, je čas s tím něco zásadního udělat. Poradíme vám, jak zlepšit dýchání.

REKLAMA

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

899 Kč

CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

319 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

529 Kč

CBD olej 5% 10 ml

klid a spánek

599 Kč


Dýchání se dá podpořit houbami a bylinkami.
Dýchání se dá podpořit houbami a bylinkami. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Dýchání je proces výměny plynů, zejména kyslíku a oxidu uhličitého mezi organismem a jeho externím prostředím.

REKLAMA

Nikoliv černý, ale BÍLÝ PÁTEK v eshopu Energie života!

Slevy na téměř všechny produkty značky Energie života!

ZOBRAZIT VŠECHNY SLEVY


REKLAMA
cordyceps forte new - Dýchání se dá podpořit houbami a bylinkami

Pokud dýchání není mělké, povrchní, ale hluboké, dochází k optimálnímu okysličování celého organismu a tím následně ke správné funkci tělesných orgánů. Správné dýchání je zárukou dlouhověkosti, jogíni o tom vědí své.

Jedna věc je ovšem naučit se správnému dýchaní, druhá pak pomoci organismu, aby zlepšil kapacitu plic a okysličování. V tomto směru nám hodně pomůže příroda. Zároveň se budeme moci lépe bránit smogu.

Houba Cordyceps zvyšuje hladinu kyslíku v organismus

Čínská houba Cordyceps pomáhá lidskému tělu mnohem lépe využívat kyslík. Potvrzuje to vědecká studie, kterou v roce 2004 zveřejnil časopis Medicine and Science in Sports and Exercise. Závěr badatelů byl ohromující – cordyceps pomohl sportovcům zlepšit využití kyslíku až o 50 %.

Cordyceps si získal mezinárodní pozornost již v roce 1994, kdy se najednou velmi rychle vyšvihli nahoru čínští atleti, kteří během krátké doby překonali devět světových rekordů.

Oproti svým protivníkům měli lepší dýchání, lépe se jim okysličovala krev, což v případě náročnějšího výkonu bylo okamžitě znát.

Samozřejmě konkurence to zkusila svést na doping. Ale marně, testy nic neprokázaly. Nakonec to stejně prasklo. Číňané brali extrakt z cordycepsu. Poraženým sklaplo, protože je porazila příroda, nikoliv chemie.

Codyceps navíc podporuje sílu, energii i vytrvalost. Pomáhá regenerovat celý organismus, má tak velmi blahodárné účinky na zdraví.

Vědců tyto účinky nedaly obrazně spát, a proto provedli mnoho další studií, potvrdily zvýšení anaerobního prahu, lepší ventilaci plic, tedy dýchání, prokrvení svalů  a také efektivnější regeneraci.

Bylina Tahuari posiluje plíce a zlepšuje tak dýchání

Peruánská bylina Tahuari Lapacho (neplést prosím s klasickým Lapachem, je to úplně jiná bylina s odlišnými účinky) obecně pomáhá při chorobách dýchacích cest, bronchitidě a černém kašli.

MUDr. Marcel Paszanda z Českého Těšína ordinuje Tahuari Lapacho především na posílení plic a tím i k lepšímu dýchání. Zejména pokud někdo prodělal zápal plic anebo je obecně slabý na plíce.

Je však důležité upozornit, že bylinná kúra se musí pečlivě dodržovat. To znamená, každý den pod dobu 3 měsíců dělat odvary. Pak je nutno udělat minimálně měsíční přestávku.

Nejčastěji 3–10 gramy (1 rovná nebo plná lžíce) kůry zalijte necelým 1 litrem studené vody.

Od chvíle dosažení varu vařte na malém ohni 20 minut. Odceďte. Pijte 3 x denně sklenku, půl hodiny před nebo po jídle.

Je důležité upozornit, že byliny se nedoporučuje dětem do 3 let, těhotným a kojícím ženám.

REKLAMA

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

899 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

529 Kč

CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

319 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

429 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*