Antioxidanty: Proč jsou důležité pro zdraví?

Antioxidanty se často zmiňují v souvislosti s dobrým zdravím a s prevencí před civilizačními nemocemi. Tyto extrémně silné látky, které se povětšinou nacházejí v čerstvém ovoci a zelenině, omezují či dokonce brání oxidaci dalších molekul v těle. Antioxidanty jsou tak pro naše zdraví velmi důležité, protože pokud je jich v těle málo, volným radikálům nic nebrání v páchání škod, což následně způsobuje širokou škálu chorob a chronických onemocnění.

REKLAMA

ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

469 Kč

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč

ACAI BERRY BIO 100 g

zpomalí stárnutí

229 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč


Antioxidanty: Proč jsou důležité pro zdraví?
Antioxidanty: Proč jsou důležité pro zdraví?
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Lidské tělo přirozeně vytváří jak volné radikály, tak antioxidanty, které působí proti jejich škodlivým účinkům. Ve většině případů však volné radikály daleko převyšují množství přirozeně se vyskytujících antioxidantů.

K udržení rovnováhy je proto nezbytné, abychom tělo neustále zásobovali externími zdroji antioxidantů. Antioxidanty prospívají tělu neutralizací a odstraněním volných radikálů z krevního řečiště.

V přírodě se nachází široká škála antioxidantů. Protože jsou tak různorodé, každá část našeho těla potřebuje jiný typ antioxidantů. Například beta-karoten (a další karotenoidy) je velmi prospěšný pro zdraví očí. Lykopen zase muži potřebují pro udržení zdraví prostaty. Flavonoidy jsou zase obzvláště zásadní pro zdraví srdce. Proanthokyanidiny jsou přínosné pro zdravé močové cesty.

Antioxidanty a přínosy pro zdraví kůže

Když je pokožka vystavena vysokým hladinám ultrafialového světla, následuje foto-oxidační poškození tvorbou různých typů reaktivních druhů kyslíku, které poškozují buněčné lipidy, proteiny a DNA. Považují se za hlavní příčiny spálenin od slunce, předčasného stárnutí kůže, fotodermatóz a rakoviny kůže.

Reaktivní druhy kyslíku mohou zároveň vážně ohrozit imunitní systém, protože mají schopnost nastartovat produkci volných radikálů.

Zvyšování antioxidačního příjmu je proto zcela nezbytné pro optimální zdraví, zejména v dnešním znečištěném světě.

Externí příjem antioxidantů může přispět k dodatečné ochraně těla proti problémům:

• srdce
• očí
• paměti
• imunity
• s kolísavou náladou

Vzhledem k tomu, že tělo prostě nedokáže udržet krok s produkcí antioxidantů, je velmi žádoucí množství těchto vitaminů, minerálů, fytochemikálií a enzymů doplňovat. Zatímco v létě k tomu poslouží čerstvé natrhané ovoce a zelenina z vlastní zahrádky či od farmáře, v zimě můžeme doplňovat antioxidanty ze sušených ovocných šťáv, citlivě ošetřených tak, aby podíl výživných látek včetně komplexních antioxidantů zůstal co nejvíce zachován.

Z našich vlastních dlouholetých zkušeností můžeme vřele doporučit během chladnějšího období roku především prášek z Acai berry, Camu Camu s nejvyšším obsahem přírodního vitaminu C na světě, Macu peruánskou a Goji – kustovnici čínskou. Všechny produkty můžete zakoupit v eshopu Energie života.

georg

REKLAMA

ACAI BERRY BIO 100 g

zpomalí stárnutí

229 Kč

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč

ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

469 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*