Aloe čistí, brání, detoxikuje, omlazuje naši kůži

Více než pět tisíc let užívají lidé šťávu z aloe vera pro své blahodárné účinky na lidský organismus. Tato superpotravina obsahuje více než dvě stovky aktivních složek – od vitamínů, minerálu, přes aminokyseliny až po mastné kyseliny. Takový výživný koktejl může tělu doplnit to, co mu chybí. A pomáhá jej chránit díky svým schopnostem bránit průniku virů, baktérií či rozmnožování plísní a snižování zánětů.

REKLAMA

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Z vitaminů najdeme v této léčivce především A, C, E a celou řadu béček. Co je ovšem extrémně zajímavé zejména pro vegany a vegetariány, je přítomnost vitaminu B12, kterých se jinak v rostlinných zdrojích příliš nenachází.

Aloe se může pochlubit téměř celým spektrem aminokyselin, z toho osm z nich jsou esenciální, tedy tělo si je nedokáže vyrobit samo. Dále je tato rostlina unikátní mimo jiných třemi velmi důležitými mastnými kyselinami. A sice HCL cholesterolem, který snižuje množství tuku v krvi, campesterolem a B-sitosterolem. Všechny tři velmi účinně pomáhají s alergiemi a obecně překyselením těla, což má za následek silný efekt detoxikace a snižování hmotnosti.

Intenzivně čistí trávicí systém, zastavuje průjmy. Lidem, kteří trpí na syndrom dráždivého tračníku, může velmi ulevit. Aloe také pomáhá snižovat množství nepřátelských bakterií, v našich střevech tak udržuje v rovnováze zdravou střevní mikroflóru. Aloe se také používá pro svou silnou schopnost zbavit tělo střevních parazitů.

Zvyšuje imunitu

Rostlina má silný důraz na zvyšování imunity, která nás chrání před útoky nejrůznějších nemocí. Užíváním aloe se mnohem snadněji vypořádáváte se stresem. Stejně tak reguluje krevní tlak a zlepšuje krevní oběh, což omezuje riziko srdečních onemocnění.

Kosmetický průmysl již dávno přišel na využití aloe v nejrůznějších produktech pro blahodárný vliv na pokožku. Má velmi hojivé účinky, používá se díky svým antiseptickým vlastnostem lokálně na popáleniny, odřeniny, lupénku a dokonce se kousnutí hmyzem. Tedy podobně jako míza z peruánského stromu Croton lechleri zvaná Sangre de Drago. Aloe působí jako analgetikum, zmírňuje bolestivost ran.

V létě jej oceníte jako uklidňující prostředek na sluncem spálenou kůži, a sice buď rozetřením čerstvého stonku rostliny na postiženou oblast anebo obklady s napuštěnou šťávou z aloe. Dokáže silně hydratovat a omlazovat pokožku, stejně tak zlepšovat její pružnost. Pomáhá totiž přivádět kyslík do kožních buněk, což spouští proces jejich přirozenější regenerace.

Aloe se ovšem nedoporučuje brát dlouhodobě kvůli rizika ztráty elektrolytů v krvi, především draslíku. Dále by se konzumaci šťávy z aloe měly vyhýbat ženy v těhotenství a během menstruace, lidé s hemeroidy a degenerativním onemocněním žlučníku a jater.

Štávu z Aloe vera můžete zakoupit v eshopu Energie života.

REKLAMA

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*