Acai zpomaluje stárnutí a předchází nemocem

Bobule Acai Berry jsou v současnosti zřejmě nejčastěji uváděným ovocem, co se týče blahodárných účinků na lidský organismus. Tyto plody se totiž vyznačují velmi vysokým obsahem antioxidantů, což z nich zákonitě dělá superpotravinu číslo jedna.

REKLAMA

ACAI BERRY BIO 100 g

zpomalí stárnutí

229 Kč

ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

469 Kč

GOTU KOLA 10:1 20g

zpomalí stárnutí

199 Kč

CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

319 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Acai jsou doma v deštných pralesích Amazonky. Již po staletí jej domorodí indiáni používají jako léčebný prostředek, stimulant imunity a rovněž jako vynikající zdroj energie. Obsažené antioxidanty (fytokyaniny) jsou velmi účinné na prevenci onemocnění souvisejících s působením volných radikálů.

Srdce a hubnutí

V první řadě jsou to kardiovaskulární problémy, jejichž riziko fytokyaniny z acai účinně snižují. Mají totiž zásadní vliv na pokles hladiny LDL cholesterolu v krvi. Tím, že zabraňují vzniku krevních sraženin, poskytují buňkám kardiovaskulárního systému silnou ochranu. Krevní oběh se tak velmi zlepšuje, což velmi pomáhá rovněž v sexuální oblasti.

Velmi populární jsou bobule Acai jako prostředek na hubnutí. Díky zlepšení metabolismu je proces hubnutí mnohem snazší. Podle vědecké studie amerického Národního institutu stárnutí vláknina obsažená v Acai má schopnost snížit negativní účinky potravin s vysokým obsahem tuku.

Omlazuje kůži, zlepšuje trávení

Brazilci již léta užívají Acai k léčbě kožních chorob. Zejména pak olej z Acai, ale i samotný prášek z bobulí, sušený mrazem. Při dlouhodobějším užívání Acai dokáže dát pleti zářivější a mladistvější vzhled, tak typický pro vitariány.

Acai pomáhá rovněž při trávicích problémech. Prášek z bobulí dokáže udržet náš trávicí systém čistý a optimálně fungující. Bobule mají silný detoxikační účinek.

Zvyšuje imunitu, zpomaluje stárnutí

Díky obsaženým látkám má Acai velký vliv na posílení imunitního systému, což má za následek potlačení rozvoje rakoviny. Podle studie publikované v časopise Journal of Agriculture and Food Chemistry polyfenolické sloučeniny extrahované z Acai snižují proliferaci buněk rakoviny o 56 až 86%. Předpokládá se, že fytokyaniny z Acai mohou zastavit proces karcinogeneze na molekulární úrovni, zastavit růst nádorových buněk již v zárodku.

Jedním z nejzásadnějších účinků Acai je zpomalení či dokonce zastavení stárnutí buněk vlivem oxidačních procesů.

Celkově prášek z Acai může vést ke zvýšení celkové úrovně energie a vytrvalosti. Může pomoci v boji proti únavě a vyčerpání. Kdykoliv se budete cítit unavení, stačí si lžičku prášku rozmíchat ve vodě a vypít. Zároveň se budete cítit i mentálně svěží.

Závěrečné shrnutí

Prášek z Acai berry

– zlepšuje funkci imunitního systému, snižuje riziko onemocnění od nachlazení až po rakovinu
– zvyšuje libido i sexuální výkonnost
– omlazuje pleť, zlepšuje kvalitu vlasů
– stabilizuje hladinu cukru v krvi
– normalizuje hladinu cholesterolu
– zlepšuje krevní oběh

REKLAMA

ACAI BERRY BIO 100 g

zpomalí stárnutí

229 Kč

ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

469 Kč

REISHI 100 kapslí

zpomalí stárnutí

469 Kč

GOTU KOLA 10:1 20g

zpomalí stárnutí

199 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*