10 největších přínosů plodů Arónie pro zdraví (1)

Plody Arónie, známé také jako černé jeřabiny nebo temnoplodec, jsou přírodní léčbou a ochranou zejména po mnoho staletí. Existuje celkem deset zásadních důvodů, proč je aronie tak ceněnou superpotravinou.

REKLAMA

ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

469 Kč

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 tob.

hormonální rovnováha

429 Kč

MACA 250 g BIO

vyladí hormony

299 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

energiezivota Banner3 - 10 největších přínosů plodů Arónie pro zdraví (1)Zdroj antioxidantů

Plody arónie mají nejvyšší koncentraci antioxidantů ze všech druhů ovoce. Proč je to tak důležité? Antioxidanty chrání tělesné buňky před škodlivými vlivy oxidace. Arónie je bohatá na antioxidanty. Její hodnota ORAC (kapacita absorpce kyslíkových radikálů – měřítko potence antioxidantů neutralizovat volné radikály) je téměř 80 jednotek, což je nejvíce ze všech druhů ovoce.

Ve spojených státech byly v listopadu 207 plody arónie testovány ministerstvem zemědělství. Arónie byla porovnávána spolu s 276 dalšími poživatinami, které lze nalézt v USA a byla označena jako antioxidant č. 1. Více na http://www.superberries.com/aroniaberry-101/science

Zdraví močové soustavy

Druhým skvělým benefitem konzumace plodů arónie je udržování zdravé močové soustavy. Infekce močových cest postihuje miliony lidí po celém světě. Hlavní příčinou je Escherichia coli. Symptomy zahrnují častý pocit na močení nebo potřebu močení, bolest při močení a zakalenou moč. Je dobře známo, že na infekce močových cest jsou vhodné brusinky, ale studie ukázaly, že plody arónie jsou pět až desetkrát účinnější díky vysoké dávce kyseliny chinové, která průkazně brání vzniku močových infekcí.

Šťávu z aronie můžete zakoupit v eshopu Energie života.

Další laboratorní studie ukázaly, že aronia melanocarpa je účinná při redukci růstu mikroorganismů několika druhů bakterií včetně Escherichia coli, což dokazuje, že plody arónie pomáhají v prevenci a léčbě močových infekcí a udržují zdravý močový systém.

Více na http://urinary-tract-infection.com/page/20/ a http://prosperiawellness.com/aronia_urinary.htm)

Zlepšuje oběh krve a posiluje cévy

O plodech arónie je také známo, že zlepšují oběh krve, posilují cévy a snižují riziko srdečních chorob. Pravou příčinou mnoha různých nemocí jsou volné radikály v těle. Plody arónie předcházejí utváření těchto volných radikálů a představují tak prevenci nemocí jako je diabetes a další kardiovaskulárních chorob.

Šťávu z aronie můžete zakoupit v eshopu Energie života.

Zralé plody arónie obsahují velké množství fenolů, které dezinfikují krevní řečiště i tělo, podporují léčbu zranění, odstraňují toxické látky z těla, zmírňují záněty, zlepšují elasticitu cév a předcházejí jejich zanášení. O arónii bylo vedeno mnoho studií, obzvláště v Bulharsku a ve východní Evropě. Ve studii na zvířatech z roku 2002 (Kowalczyk a kol.), prováděné na oddělení farmakologie Vojenské lékařské akademie v Lodži v Polsku, byly testovány antokyany z plodů arónie. Výsledky studie ukázaly, že antokyany arónie jsou užitečné při zvládání oxidačního stresu pacientů s kardiovaskulárními chorobami.

Více na http://berrydoctor.com/broadcast/2007/USDA-ORAC.htm
http://prosperiawellness.com/aronia_cardiovascular.htm
http://findarticles.com/p/articles/mi_m0FDN/is_2_12/ai_n19393436/
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17320090

Bude pokračováno.

Překlad: Honzoid

zdroj: www.aroniaberrynews.com

Šťávu z aronie můžete zakoupit v eshopu Energie života.

REKLAMA

ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

469 Kč

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

GOJI A kvalita 1 kg

zrychlí metabolismus

419 Kč

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

99 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*