V čem spočívá tajemství tarotových karet

Touha po poznání budoucnosti a nadpřirozenost fascinuje lidstvo už od nepaměti. Lidé se snažili různými způsoby poodhalit alespoň kousek z budoucna a trochu do něho nahlédnout. Zkoušeli číst ve hvězdách, věštit z křišťálové koule i číst z tarotových karet. Tyto karty jsou opředeny spoustou tajemství.

REKLAMA

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

419 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 tob.

hormonální rovnováha

429 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Původ tarotu provází mnoho záhad a dosud nám není zcela znám. Říká se o něm, že je to dílo zachované ze ztracených pokladů egyptské knihovny. Jiní zase tvrdí, že byl vytvořen pro francouzského krále Karla VI. kolem roku 1392. Ať už je jeho původ jakýkoli s pomocí tarotu můžeme do záhadné budoucnosti nahlédnout i my.

Existuje hned několik druhů tarotových karet (například: Rider-Waite tarot, Crowleyho tarot, Osho zen tarot a další). Všechny tyto karty nám mohou poradit s jakoukoli oblastí v našem životě.

Můžeme díky nim věštit budoucnost, ale také poznávat sebe sama. Jejich odpovědi, ale nejsou zcela konečné a my je svým jednáním můžeme pozměnit. Jejich výklad nám dá spíše rady a ukáže možnosti, jak v dané situaci pokračovat.

Na to, aby s námi karty dobře komunikovaly a předaly nám správné poselství je třeba spousta zkušeností. V případě, že máte o tento tajuplný výklad tarotových karet zájem, je dobré najít si zkušenou kartářku či kartáře, kteří vám s tím rádi pomohou.

Sama jsem jich pro vás pár vyzpovídala. Každé z nich jsem položila stejnou otázku: „Jak podle Vás funguje tarot? A z jakého důvodu?“

I když výklad vyjde jakýkoliv, můžeme jej změnit

Kartářka Drahomíra z Brna, která pořádá nejen výklady, ale také kurzy tarotu, říká, že zjednodušeně řečeno tarot funguje podle zákonu přitažlivosti. Tazatel si při výkladu tahá karty, které odpovídají jeho energii.

„Tarotové karty nám mohou napovědět, kde se zrovna nacházíme, čím procházíme, co nás pravděpodobně čeká a jakou cestou se do budoucna v životě dát či čeho se naopak vyvarovat. Tarot nás vidí v objektivním světle, nic nepřikrášluje ani nehaní. Pomáhá nám k lepší orientaci v našem životě,“ vysvětluje Drahomíra.

A ať už předpověď podle ní vyjde jakkoliv, doporučuje vždy na svůj život se dívat trochu s nadhledem. Pokud nám vyjde optimistický výklad, radujme se a važme si toho. Pokud se zobrazí nějaké problémy, zapracujme na nich.

„Co můžete změnit změňte, co není ve Vaší moci, nechte plynout. Vždy je na Vás, jakou cestu zvolíte a zda-li se výkladem či mými doporučeními budete řídit. Každý člověk má svobodnou vůli a může se rozhodovat podle sebe,“ dodává Drahomíra.

Karty odpovídají našemu energetickému vyzařování

Ranka Tučková působí jako kartářka a lektorka zenových karet, léčitelka a také zpěvačka. „Existuje mnoho druhů tarotových systémů, nejznámější je věštecký tarot – Crowleyho tarot, Zlatý tarot, Cikánské karty nebo tzv. Lenormand a mnoho dalších. Já pracuji se zenovými kartami duchovního mistra Osho – Osho zen tarot,“ říká Ranka.

Tento tarotový systém podle jejích slov není určený k věštění, ale k práci na sobě v přítomném okamžiku a k řešení životních otázek. A to všeho druhu, od vztahových problémů, přes pracovní rozhodnutí, příčiny zdravotních potíží, až k individuálnímu duchovnímu vývoji jednotlivce.

„Tento přístup ke kartám je jiný. Hledáme sami v sobě, kde se děje chyba, snažíme se jí odstranit duchovní prací, meditacemi nebo změnou smýšlení, chování, od blokací. Aby náš život opět směřoval v souladu s duchovními principy a s Bohem,“ vysvětluje kartářka.

Často se ji lidé ptají: „Jak je možné, že si vytáhnu přesně tu správnou kartu?“ Sama si tuto otázku kladla hned na začátku cesty hledání sama sebe, kdy poprvé navštívila kartářku. V té době ještě své karty neměla. Studovala a zkoumala tento fenomén asi půl roku, hledala odpověď, jak je to možné.

„A přišla jsem na to. Je to obyčejný fyzikální zákon přitažlivosti, kdy platí, že podobné přitahuje podobné. Lidská bytost v každé chvíli je nositelkou specifické energie, která se mění dle současného psychického, fyzického, emočního a duchovního rozpoložení. Souhrn těchto postojů z nás vyzařuje a také magnetuje podobné z druhé strany,“ říká Ranka Tučková.

Proto se podle ní potkáváme s určitými lidmi, vytváříme zdánlivě náhodné situace, které nejsou náhoda. A také – vytáhneme z balíčku přesně tu kartu, která energeticky odpovídá našemu energetickému vyzařování. Proto mají karty vždycky pravdu, i když se nám to někdy vůbec nelíbí.

Tarot nám ukáže, co se skrývá v našem nitru

Sophie Joya se zabývá nejen vykládáním tarotových karet, ale rovněž vede i Tarotovou školu. V té pořádá nejrůznější kurzy, workshopy a semináře.

„O Tarotu se říká, že je zrcadlem duše. Tarotové karty ukazují, co se skrývá v našem nitru a dokážou velmi přesně odhalit, jaké pocity, myšlenky, touhy, přání, anebo podvědomá vnitřní přesvědčení v sobě právě nosíme. Tarot je rovněž hlubokou studnicí moudrosti. V jeho symbolice se skrývá tajemství života a také veškeré vesmírné zákonitosti. Pokud si tarotovou symboliku osvojíme, můžeme skrze tarotové obrázky rozmlouvat se svou duší,“ podává Sophie svou definici tarotu.

Výklady tarotových karet se podle ní podobají tlumočnické činnosti. Tarotový rozbor je jakýmsi překladem ze sféry intuice do racionálního jazyka. Z obrázků na kartách něco pociťujeme, vnímáme. A tento vjem pak převádíme do slov, do srozumitelné výpovědi. Proto je při této práci velmi důležité dobré propojení pravé a levé mozkové hemisféry.

„Pravá mozková hemisféra zachytí obrazy, symboly, pocity, vjemy, anebo celkovou atmosféru karty. Levá mozková hemisféra vše převede do správného a srozumitelného vyjádření. V běžném životě využíváme daleko více levou část našeho mozku, tj. racionalitu, logiku, ohraničený svět rozumu, lineární postupy, atd. Kdežto intuici moc nerozvíjíme. Chceme-li se tedy naučit vykládat karty, je nutné více používat pravou mozkovou hemisféru, důvěřovat svým pocitům a vybrušovat intuici,“ míní Sophie.

Schopnost vykládat tarotové karty podle ní máme všichni. O tom se již 10 let přesvědčuje ve své tarotové škole. Tarot tedy není nástrojem pouze pro vyvolené. „Každý z nás má ve svém nitru odpovědi na všechny své otázky, všechna řešení, přímo databanku vědění. Tarot je jedním z klíčů, které dveře této databanky odemykají,“ vybízí Sophie nové adepty tarotu.

A dodává, že nám může sloužit jako rádce či průvodce naším životem. Díky němu můžeme lépe poznat sebe sama a zapracovat na některých našich slabostech. „I když nám jeho tajemství zůstane navždy ukryto, mohou nám tyto úžasné karty pozměnit celý náš život,“ uzavírá Sophie.

Zdeňka Kudová

REKLAMA

AŠVAGANDA 100 tob.

přináší klid

469 Kč

MAGNOLIE extrakt 80%

odstraní úzkost

369 Kč

GOTU KOLA FORTE

vyšší inteligence

899 Kč

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

229 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*