Tvorba reality: Láska a mezilidské vztahy

Láska, vztah… Člověk rozhodně není předurčen žít o samotě jako trosečník na pustém ostrově. Láska existuje v mnoha podobách, ale tou nejčistší a nejsilnější formou je láska partnerská. Muž má v sobě potlačený prvek ženy, žena prvek muže, proto hledají protějšky – nastane harmonie, vzájemně se doplňují, skládačka je kompletní. Každá část se snaží opět spojit s celkem, aby unikla své nedokonalosti. Mužskému světu tvoří nevědomý protějšek anima (ženská část duše) a naopak.

REKLAMA

ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

449 Kč

MACIBULUS 100 kapslí

nakopne hormony

399 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

349 Kč

GOTU KOLA FORTE

vyšší inteligence

799 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Můžete zbožňovat své děti, mít rádi přátele, kočku, psa nebo jiné zvíře, ale nic ve vás nevyvolá takový nekonečný pocit štěstí jako láska partnera nebo partnerky.

Je totiž vaším životem, sdílíte s ním vše dobré i zlé, detailně se vzájemně odkrýváte na všech myslitelných úrovních – intimní, duševní, tělesné.

Láska není čokoláda, jejíž chuť vám z pusy za chvíli zmizí. Pravá láska se pozná podle toho, jste-li ochotni přinášet pro druhé oběti a ještě k tomu rádi. A zda milujete i partnerovy nedostatky a vady. Asi nejlépe to vyjádřil William Shakespeare ve svém díle Romeo a Julie, kde byla na oltář lásky přinesena vůbec ta největší oběť – vlastní život.

Pokud máte problém s verši, můžete se podívat na stejnojmenný fi lm Romeo a Julie v britské verzi z roku 1968, která je ze všech fi lmových zpracování tou nejzdařilejší.

Milované osobě nikdy nelžete, hodně se toho v životě časem provalí a je to vždy ztráta důvěry. Někdy je ale moc těžké mluvit pravdu, např. když partner přijde s vaší domnělou nevěrou.

Když už jste to udělali, bumerang si vás najde a nějak si to odnesete, partnera tím ale raději netrestejte. Co teď? Jakmile zalžete, bude vás tížit lež, jakmile řeknete pravdu, uleví se vám, ale strašně tím partnerovi ublížíte a bude to mít nedozírné následky pro váš vztah, i když vám nakonec odpustí. Musíte se z toho nějak dostat. Zkuste to zamluvit, odvést téma rozhovoru jinam nebo se prostě pro něco urazte a přestaňte komunikovat. A čekejte bumerang…

Není nakonec lepší být věrný?

z knihy Indigový svět od Simona Loyda, vydané nakladatelstvím ANAG v roce 2011

REKLAMA

KLOUB eso 100 kapslí

regenerace kloubů

999 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

REISHI 100 kapslí

zpomalí stárnutí

449 Kč

KURKUMIN forte

zdravé srdce

799 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*