Třezalkové pivo: Opojné jako žádné jiné

Třezalka se jako přísada do piva užívala tradičně v Norsku a do určité míry i jinde v Evropě. Ve skandinávských zemích byla pro tyto účely používána tak dlouho, že se to odráží i v mnohých lidových názvech této byliny, například erthopfe či veltehope, což v překladu znamená polní chmel. Někteří norští pivovarníci užívají třezalku spolu s řebříčkem na vytvoření filtračních sít. Dávají třezalku a řebříček do vrstev spolu se sladem na filtrační síta a přidávají i snítky jalovce. Užívaly se čerstvé rostliny v květu, o nichž se věřilo, že pivu dodávají správnou barvu a pomohou mu vykvasit.

eshop energie života nabízí


MERUŇKOVÁ JÁDRA 50 g

dodají vitamin B17

49 Kč

AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

129 Kč

GOTU KOLA 10:1 20g

zpomalí stárnutí

199 Kč

JESENEC - CELASTRUS 50 g

zrychlí vaši mysl

149 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

energiezivota Banner3 - Třezalkové pivo: Opojné jako žádné jinéTřezalkové pivo – recept

složení:
– voda 14 litrů
– sladový výtažek 1 kg
– hnědý cukr 0,5 kg
– čerstvá třezalka v květu 0,5 kg
– kvasinky na svrchní kvašení

TŘEZALKA - Z PUPENŮ 50 ml

Svařte vodu a sejměte ji z plotny. Přidejte třezalku, zakryjte a nechte přes noc sáknout. Přeceďte a čistou tekutinu znovu přiveďte k varu. Nechte zchladnout na 65 stupňů Celsia, přidejte sladový výtažek a hnědý cukr. Když tekutina vychladne na 21 stupňů Celsia, stočte ji do kvasné nádoby a přidejte kvasinky. Nechte kvasit do vykvašení (7 až 10 dní). Stočte do lahví, do kterých jste přidali trochu hnědého cukru a zazátkujte. Možno pít během jednoho týdne.

Užijte si léto ve znamení zdraví. Ke každému 3 kg balení CHIA semínek dostanete při objednávce o víkendu 24. – 26. července 2015 ovocný nektar zdarma – banánový anebo marakujový.

O třezalce tečkované

Třezalka je už přinejmenším 2000 let používána jako jedna z předních léčivých rostlin, i když její skutečná historie bude určitě ještě mnohem delší. První historický záznam o třezalce se nachází ve spisech řeckého lékaře Euryphona, který praktikoval okolo roku 288 před naším letopočtem.

Její název Hypericum je podle obecné představy odvozen z řeckých slov yper (horní) a eikon (obraz). Znamená nebeskou bytost či představu, která se stará o lidské bytosti. Její obecné jméno bylina svatého Jana je zjevně křesťanského původu a je patrně odvozeno od malých dírek v listech, které v období nejvyššího obsahu hypericinu krvácejí rudou tekutinou.

To se podobá křesťanské představě stigmat, krvavým ranám na Kristových rukou a nohou. V křesťanské tradici je svatý Jan nositelem Kristova světla, který stráží Kristovy následovníky a chrání je před škodlivými vlivy.  A tak i obecné jméno odráží význam řeckého názvu hypericum.

Další nepříliš známé skutečnosti o třezalce, jakožto léčivce, zítra pouze ve skupině Energie života.

z knihy Bylinná piva od Stephena Harroda Buhnera


ZLATÉ KAPKY

přetaktuje váš mozek

1491 Kč

ENERGIZÁTOR 30 ml

vyšší energie

2391 Kč

MONOATOMICKÉ ZLATO

vyšší vědomí

1851 Kč

GOTU KOLA 100 kapslí

posílí cévy

449 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*