Třezalka hojí rány a zabraňuje vzniku jizev

Co se týče dalších léčivých účinků, klinické zkoušky potvrdily velkou efektivnost třezalky při léčení ran a popálenin. Její antibakteriální účinky jsou silnější než účinky sulfonamidu (látka používaná zejména k léčbě močových infekcí).

REKLAMA

GOTU KOLA 10:1 20g

zpomalí stárnutí

199 Kč

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

209 Kč

GOJI A kvalita 1 kg

zrychlí metabolismus

399 Kč

KLOUB eso 100 kapslí

regenerace kloubů

999 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Třezalka tudíž v případě ran a popálenin účinně brání vzniku infekce. Navíc použití této byliny napomáhá zabránit vzniku jizev či keloidů. Klinické pokusy prokázaly, že se rány v případě použití třezalky hojí třikrát rychleji než bez ní. Zároveň třezalka působí protizánětlivě a antimikrobiálně. Vyzkoušel jsem, že pokud do konvenční hojivé masti přidáme třezalku v kombinaci s krevnicí kanadskou (používá se při léčbě nádorů pozn. amber), získáme mast na rány, která nemá konkurenci. Hojení probíhá velice rychle a tvoření jizev je zcela minimalizováno. Podle ústního podání a homeopatické praxe je třezalka účinná i v případě poškození nervů způsobeného fyzickým poraněním.

REKLAMA
třezalka - Třezalka hojí rány a zabraňuje vzniku jizev

třezalkový - Třezalka hojí rány a zabraňuje vzniku jizev Dále bylo zjištěno, že třezalka působí „silně inhibičně na řadu retrovirů, a to jak in vitro, tak in vivo. Užívání této byliny v zimě (i s ohledem na její fotosenzitivitu zmiňovanou v předchozím dílu pozn. amber), kdy je nejvyšší výskyt depresí a infekcí horních cest dýchacích, výrazně snížilo procento chřipek a nachlazení.

Třezalka je užitečná při žaludeční vředové chorobě a chronické gastritidě, neboť patrně působí přímo na bakterie, které vředovou chorobu vyvolávají. Nicméně žádné klinické studie, týkající se působení třezalky na bakterii Helicobacter jsem nenašel (třeba to bude nepřímým působením třezalky na léčbu neurózy, která je přímým spouštěčem tvorby oné bakterie pozn. amber).

Standardní evropská medicína však užívání této rostliny v uvedených případech doporučuje. Třezalka působí i jako diuretikum, uvolňuje křeče hladkého svalstva a zmenšuje nervové bolesti. Tradičně se používala v případech neuralgie a ischiasu.

z knihy Bylinná piva od Stephena Harroda Buhnera, vydané nakladatelstvím Volvox globator v roce 2002

REKLAMA

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

549 Kč

KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

349 Kč

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

249 Kč

KRATOM 50 g

deprese ustupuje

599 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*