Posvátný tabák: Vzor pro naši mládež (3)

Potřebujeme být dobrými vzory pro naši mládež. Lawrence Shorty, zakladatel Native Tobacco People, nás žádá: „Pomyslete na to, co se jim honí hlavou, když nás vidí, jak držíme cigaretu v baru, pijeme, nevážíme si našich žen (ani sebe) a odhazujeme nedopalky do pisoárů. Co si naše mládež pomyslí, když tohle vidí?“ Nemůžeme být v našem jednání pokrytečtí. Musíme našim mladým ukázat, že tabák by se měl užívat jen obřadně. Pomyslete, kde skončíme jako lidé, když ztratíme svou duchovnost? Naši mladí lidé si musí uvědomit, že musí přestat zneužívat tabák a vzdělávat se v duchovní rovině. Tabák učí indiány o nich samotných. Předmět, který učí a úcta, kterou vyžaduje, jim pomáhá stát se dobrými lidmi.

REKLAMA

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

REISHI FORTE

dobrý cholesterol

899 Kč

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Skutečný tabák

Je důležité pamatovat na to, že domorodý tabák je zcela jiný než druh, který lze zakoupit v obchodech. Když řeknete „tabák“, nemluvíme o posvátné rostlině. Existuje přes 60 druhů této rostliny. Roste energiezivota Banner3 - Posvátný tabák: Vzor pro naši mládež (3)divoce na většině území Jižní Ameriky. Nemá však nic společného s komerčním tabákem a neobsahuje nikotin nebo další jedovaté součásti.

Lid Velkých jezer Ojibwe a sousedící Iroquové jej využívali k mnoha léčebným účelům, například jako lék na horečku a žaludeční bolesti. Může ulevit od potíží v každé části systému a je pociťován až v konečcích prstů.

Indiánský tabák neočišťuje jen žaludek. Svůj přínosný vliv uplatňuje v každé části těla. Naše domorodé jazyky mají pro tabák slovo, které se vyslovuje při obětování. Chceme oslovit energii obsaženou v rostlině jejím domorodým jménem tak, abychom rozuměli rostlině a ona rozuměla nám. Je důležité znát toto jméno rostliny v našem domorodém jazyce.

Máme užívat cigarety k modlitbě?

Většina domorodých lidí nemá přístup ke skutečným rostlinám. Byli jsme přesunuti z území, kde se tyto rostliny pěstovaly. Život v rezervaci svádí ke kouření komerčního tabáku a spoléhání na produkty, které lze získat snadno a rychle z místních obchodů, které nepatří indiánům.

Pokud se rostlina nepřipravuje správně a s plným vědomím, síla obřadu tím upadá. Aby naše obřady měly maximální účinek a byly plnohodnotné, musíme vědět, jakým způsobem byl tabák opatřen, pěstován a sklizen.

Pěstování tabáku

Při správném užívání tabáku jej musíme nazývat jeho domorodým americkým jménem. Když roste tabák ze země, víte, že je čistý. Je přínosné naučit se tabák pěstovat a užívat pradávným způsobem od našich prarodičů a dalších domorodých lidí.

Abychom mohli tabák pěstovat posvátným způsobem, musíme obnovit pouto se zemí, nebem, rostlinami a zvířaty. Posvátné tradiční metody by se měly používat už při přípravě země a semen. Musíme oživit naše obřady vysazování, abychom získali přístup k tabáku, který je pro naše obřady pěstovaný a zpracovávaný správným způsobem.

Měli bychom si být plně vědomi důvodů, proč děláme věci tak, jak je děláme. Vše dělat ručně, správným způsobem. Správná příprava s využitím posvátných kamenů při výsadbě bere v potaz naše směřování, takže jsme si plně vědomi, že jsme ve stavu tvoření.

Tradiční užívání tabáku vyžaduje zcela jiný stav mysli. Musíme si uvědomit, že jsme celistvější, než si připouštíme. Musíme najít moudrost a odvahu oživit naše kulturní obyčeje.

Tabák je součástí našeho dědictví. Potřebujeme lépe porozumět našim tradicím, abychom lépe porozuměli tomu, kým jsme. Obnovit naši víru v tabák jako v posvátnou léčebnou, obřadní a modlitební rostlinu. Přestat zneužívat tabák a zavázat se ke studiu jeho posvátného užívání.

Znovu se oddat posvátnému užívání tabáku a rozlišovat mezi posvátným a komerčním tabákem. Máme volbu rozlišovat mezi tím, co je posvátné a co není. Když se k tabáku přistupuje s úctou, stejně jako ke všem ostatním lékům, je velmi užitečný. Když se k němu přistupuje bez úcty, stává se nebezpečným.

„Naši lidé vidí v tabáku dar stvořitele, která nám umožňuje s ním komunikovat. Tabák nám byl seslán, protože ovlivňuje způsob, kterým jsme schopní přemýšlet. Byli jsme obdařeni vědomostmi k výrobě dýmky, ze které můžeme natáhnout velmi malý objem kouře. Potahujeme jen málo a kouř hned vydechujeme, protože nebyl určený k tomu, aby byl vdechován a zadržován v těle.

Kouř nás musí opustit, aby stoupal ke stvořiteli s našimi modlitbami a myšlenkami. Když jej zadržíme v těle, bude jeho přítomnost nepřirozená. Ihned po vdechnutí se naše mysl splaší a celé naše tělo je ovlivněno kouřem, protože tabák je velmi mocný lék. Má svůj zvláštní účel a nesmí se zneužívat.“

Konec.

zdroj: http://www.oocities.org/redroadcollective

překlad: Honzoid

 
 
REKLAMA

MACA 250 g BIO

vyladí hormony

194 Kč

GOTU KOLA 10:1 20g

zpomalí stárnutí

199 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

OSTROPESTŘCOVÝ OLEJ

pomůže játrům

269 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*