Posvátný tabák: Léčba neshod mezi lidmi (2)

Úctu k tabáku je třeba brát vážně. Posvátný tabák se užívá při modlitbách vděčnosti a k poděkování stvořiteli matky Země za mnoho našeho požehnání jako je dobré zdraví, výborný rybolov a dobrá úroda. Když si od Země vezmeme rostlinu nebo zvíře, musíme obětovat tabák a pomodlit se, abychom prokázali úctu. Oceňováním všech našich vztahů dáváme najevo, že jsme nezapomněli, jaké je naše místo v pavučině života. Nabídkou tabáku žádáte, abyste vy a osoba, která tabák přijímá, byli jednoho srdce, jedné mysli a jednoho ducha. Tabák se nabízí, když někoho žádáte, aby pro vás uspořádal obřad jako jsou křtiny, bubnování nebo zpěv, kouřový obřad, saunový obřad nebo obřad posvátné dýmky a jakýkoliv jiný obřad. Znamená to, že vy a osoba, která provádí obřad, jste jednoho srdce, jedné mysli a jednoho ducha, a že máte stejný záměr.

REKLAMA

REISHI BIO 100 g

posiluje játra

369 Kč

KRATOM 50 g

deprese ustupuje

599 Kč

L-ARGININ 100 kapslí

krevní tlak

469 Kč

KOTVIČNÍK FORTE

nakopne hormony

899 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Další způsob, jak přivést lidi k jednotě, je užívání tabáku k léčení neshod. Pokud máte spory, které způsobují neblahé pocity nebo se k vám někdo nehezky zachoval, nebo jste se k někomu nehezky energiezivota Banner3 - Posvátný tabák: Léčba neshod mezi lidmi (2)zachovali vy sami, můžete přinést tabák a požádat o rozmluvu s touto osobou.

Pak samozřejmě uděláte vše pro to, abyste spor urovnali, ne abyste jej zhoršili, takže tabák nám pomáhá napravovat křivdy, přenést se přes rozhořčení, léčit emocionální zranění a odpouštět. Pokud nemáte peníze na sáček, stačí i malé množství tabáku. Jde o posvátnost, nikoliv o množství. Onen člověk se pak může rozhodnout, zda váš tabák přijme, nebo odmítne.

Někteří naši stařešinové stále nabízejí tabák všem, kteří je navštíví. Tabák se dává starším, když za nimi přijdete pro radu. Je vždy dobré nabídnout tabák, když hledáte moudro nebo radu u starších, nebo když je poblíž dýmka. Prokazujete tak vděčnost a úctu starším, jejichž radu hledáte. Tabák se také dává tehdy, když oceňujete učení starších, ale i mladších osob, pokud pro vás bylo jejich sdělení cenné. Je to způsob, jak prokázat úctu a vděčnost.

Správné užívání

Posvátné rostliny jsou mocné, ale když se neužívají správně nebo s úctou, jejich síla nás pozře. Tabák může fungovat jako léčitel nebo jako ničitel. Záleží to na tom, jakým způsobem a jak často se používá.

Když se používá posvátným způsobem, může podpořit zdraví a pomoci s duchovním vedením a růstem. Když se tabák užívá předepsaným způsobem, stává se posvátným. V dávných časech byl tabák nejposvátnější rostlinou a obřadním předmětem.

V tabáku je duch stvořitele. Když se kouří posvátným způsobem z posvátné dýmky, duch v podobě kouře vstupuje do člověka, občerstvuje ho a poté putuje do nebe obtěžkaný díkůvzdáním. Po stovky let se lidé učili tomuto posvátnému a mocnému způsobu komunikace se svým stvořitelem. Pokud se užívá správně, může tabák zlepšit váš duchovní, mentální a fyzický pocit pohody.

Zneužívání

Tabák může velmi uškodit, pokud se neužívá posvátným způsobem. Komerční tabák je jed obsahující více než 4000 chemikálií. Dominantní kultura zneužívá tabák jeho komercializací a idealizací nadměrného kouření cigaret.

Když se tabák užívá jako droga – když se denně kouří nebo žvýká – nejedná se o posvátný způsob použití. Když jej mladí lidé užívají, aby byli cool a v pohodě, i když pro to není důvod, je to problém.

Komerční tabák přišel zvenčí. Jakmile se kouření stává každodenní záležitostí, ztrácí svou sílu. Jeho návykovost rozbíjí naši sounáležitost. 40 % všech domorodých Američanů kouří. Po celém světě zemře každou minutu 7 lidí na následky kouření komerčního tabáku. Domorodí Američané zneužívají tabák ve vyšší míře, než jakákoliv jiná etnická skupina v Americe.

Když zneužíváme posvátnou rostlinu, riskujeme duchovní odpojení. Mnoho starších cítí, že jakékoliv neobřadní užívání tabáku je urážkou stvořitele. Myslete na to! Vše, co je komerčně a ve velkém obchodované a plné chemikálií, nemůže být posvátné.

Bude pokračováno.

zdroj: http://www.oocities.org/redroadcollective

překlad: Honzoid

 
REKLAMA

GARCINIA 100 g

podpoří hubnutí

169 Kč

GUARANA 100 g

energie do života

169 Kč

MACA 100 tob.

vyladí hormony

429 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 tob.

hormonální rovnováha

429 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*