Naučme se pravému vděku z pocitu vděčnosti

Vděk je silná pozitivní emoce, která příznivě ovlivňuje náš budoucí život. Poděkování a vděčnost je čistá pozitivní energie, která funguje na principu akce a reakce přes energii, protože samotný vděk je vlastně obrácená energie. Když za cokoliv děkujete a jste vděční, tak se vám to pak děje. Je to změna citového postoje, pokora a úcta vůči sobě, Bohu a Vesmíru. Právě pokora vám ten upřímný pocit dá.

REKLAMA

MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč

AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

149 Kč

GARCINIA 100 kapslí

podpoří hubnutí

469 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Uvědomíte si, že život je zázrak a že Bůh i Vesmír vám ještě umožňují si ho tvořit podle vlastních přání. Pak nelze nemít pokoru a úctu a tím pádem i upřímný pocit vděku.

Takže, když děkujete dopředu za to, co ještě nemáte (cíle), zvyšujete tak energii realizace. Je rozdíl někomu říct: „Udělej to a to!“ anebo: „Prosím, udělej to a to, děkuji.“ Cítíte ho? Pevný záměr a upřímný vděk je silná kombinace.

Děkováním dopředu se utvrzujete v tom, že stovky dějů pro vaše cíle probíhají výtečně a další stovky a tisíce probíhat budou. Vtahujete tak svůj záměr do přítomnosti a odstraňujete i pochybnosti.

Když vám někdo upřímně poděkuje, vyvolá to ve vás příjemné pocity a nemáte problém tomu člověku pomoc oplatit nebo něco dát. Vždy, když někomu něco věnujete, a je jedno jestli věc, peníze nebo službu, nevyžadujete, aby vám to okamžitě nějak vracel nebo jinak kompenzoval. Všimněte si, že jste naplněni už jen jeho úsměvem, radostí, poděkováním.

Člověk časem přišel na to, že příjemnější než něco dostat je dát něco druhému a udělat mu tak radost nebo mu pomoct. Pokud však váš dar nebo službu bere jako samozřejmost, můžete nabýt dojmu, že o to vlastně ani nestál nebo to pro něj nemělo žádnou hodnotu.

A to je princip, na kterém funguje vděčnost. Člověk bez pokory nikdy nemůže být šťastný a nemůže si ničeho vážit. Co byste chtěli dostat, když všechno považujete za samozřejmost, nevážíte si toho a podle toho s tím také zacházíte a stavíte se k tomu?

Přeneseně řečeno, si Bůh i Vesmír řeknou: „Aha, on to asi nechce, když se z toho neraduje a není za to vděčný. Co teda chce? Něco jiného? Anebo snad nic?“

Poděkování a vděk vás nic nestojí, ale musíte cítit opravdový pocit vděčnosti.

Vděk ze slušnosti a vděk z pocitu vděčnosti je neporovnatelný.

z knihy Indigový svět od Simona Loyda, vydané nakladatelstvím ANAG v roce 2011

REKLAMA

KOTVIČNÍK plody 100 g

nakopne hormony

369 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 tob.

hormonální rovnováha

429 Kč

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč

CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

319 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*