Naučme se pravému vděku z pocitu vděčnosti

Vděk je silná pozitivní emoce, která příznivě ovlivňuje náš budoucí život. Poděkování a vděčnost je čistá pozitivní energie, která funguje na principu akce a reakce přes energii, protože samotný vděk je vlastně obrácená energie. Když za cokoliv děkujete a jste vděční, tak se vám to pak děje. Je to změna citového postoje, pokora a úcta vůči sobě, Bohu a Vesmíru. Právě pokora vám ten upřímný pocit dá.

REKLAMA

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

89 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

549 Kč

KOKOSOVÝ CUKR BIO 1 kg

nahradí bílý cukr

249 Kč

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

249 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Uvědomíte si, že život je zázrak a že Bůh i Vesmír vám ještě umožňují si ho tvořit podle vlastních přání. Pak nelze nemít pokoru a úctu a tím pádem i upřímný pocit vděku.

Takže, když děkujete dopředu za to, co ještě nemáte (cíle), zvyšujete tak energii realizace. Je rozdíl někomu říct: „Udělej to a to!“ anebo: „Prosím, udělej to a to, děkuji.“ Cítíte ho? Pevný záměr a upřímný vděk je silná kombinace.

Děkováním dopředu se utvrzujete v tom, že stovky dějů pro vaše cíle probíhají výtečně a další stovky a tisíce probíhat budou. Vtahujete tak svůj záměr do přítomnosti a odstraňujete i pochybnosti.

Když vám někdo upřímně poděkuje, vyvolá to ve vás příjemné pocity a nemáte problém tomu člověku pomoc oplatit nebo něco dát. Vždy, když někomu něco věnujete, a je jedno jestli věc, peníze nebo službu, nevyžadujete, aby vám to okamžitě nějak vracel nebo jinak kompenzoval. Všimněte si, že jste naplněni už jen jeho úsměvem, radostí, poděkováním.

Člověk časem přišel na to, že příjemnější než něco dostat je dát něco druhému a udělat mu tak radost nebo mu pomoct. Pokud však váš dar nebo službu bere jako samozřejmost, můžete nabýt dojmu, že o to vlastně ani nestál nebo to pro něj nemělo žádnou hodnotu.

A to je princip, na kterém funguje vděčnost. Člověk bez pokory nikdy nemůže být šťastný a nemůže si ničeho vážit. Co byste chtěli dostat, když všechno považujete za samozřejmost, nevážíte si toho a podle toho s tím také zacházíte a stavíte se k tomu?

Přeneseně řečeno, si Bůh i Vesmír řeknou: „Aha, on to asi nechce, když se z toho neraduje a není za to vděčný. Co teda chce? Něco jiného? Anebo snad nic?“

Poděkování a vděk vás nic nestojí, ale musíte cítit opravdový pocit vděčnosti.

Vděk ze slušnosti a vděk z pocitu vděčnosti je neporovnatelný.

z knihy Indigový svět od Simona Loyda, vydané nakladatelstvím ANAG v roce 2011

REKLAMA

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

149 Kč

AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

129 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 tob.

hormonální rovnováha

393 Kč

MACA 10:1 20 g

vyladí hormony

189 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*