Modrý leknín byl sluncem starověkého Egypta

Po více než 3000 let kněží starověkého Egypta užívali modrý leknín pro jeho léčebné vlastnosti a jako duchovní eucharistii, tedy projev díkuvzdání. Modrý leknín má obecně mírné psychoaktivní účinky s „božskou“ esencí, přinášející pocity pokoje a lehké euforie.

REKLAMA

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

399 Kč

ERYTHRITOL 1000 g

nahradí bílý cukr

249 Kč

KOTVIČNÍK plody 250 g

hormonální rovnováha

699 Kč

CAIGUA 100 g

podpoří hubnutí

199 Kč


Modrý leknín byl sluncem starověkého Egypta.
Modrý leknín byl sluncem starověkého Egypta.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Nymphaea caerulea, známá také jako egyptská modrá lilie nebo posvátný modrý leknín, je modrá vodní lilie z rodu leknínů, která roste podél Nilu a na místech jako je Indie a Thajsko.

Hlavní účinek, který nejspíše pocítíte, je příjemné teplo kolem hlavy a horní části těla, velmi příjemný, snový pocit s lehkým stimulačním účinkem. Mnoho lidí jej spojuje s rozšířeným stavem vědomí a pocity psychického otevírání vyšších čaker, obzvláště šesté čakry nebo třetího oka.

REKLAMA
modrý leknín - Modrý leknín byl sluncem starověkého Egypta

Tato posvátná rostlina nejspíš vyvolává mírný stav rozšířeného vědomí vysoké úrovně, kterého lze využít v ceremoniální meditaci a magii. Lidé pracující s energiemi popisují zvýšenou citlivost pro psychickou energii a schopnost lépe využít těchto vyšších stavů ve své praxi.

Mnoho lidí také využívá tuto eucharistii k prohloubení meditace a čerpá tak užitek ze snového stavu podobného transu k posílení stavu alfa. Popisuje se také užívání před spaním k navození lucidního snění.

Modrý leknín představuje slunce, stvoření a znovuzrození

Modrý leknín je v egyptologii metaforou pro slunce, stvoření a znovuzrození, protože jeho květ se na krátký čas vynořuje nad hladinu a od rána do pozdního odpoledne se rozvine, aby se navečer zase ponořil zpátky. Není divu, že si jej Egypťané vybrali jako symbol znovuzrození, podobně jako slunce.

V egyptském údolí Nilu těžko naleznete monument či byť jen svitek papyru bez této rostliny na čestném místě. Na egyptských pilířích, na trůnech a dokonce u kadeřníků faraonů, všude naleznete lotos.

V buddhismu je lotos symbolem vítězství ducha nad smysly, inteligence, moudrosti a vědění. Obecně je vyobrazen jako částečně otevřené poupě do jehož středu není vidět, vtělení „dokonalé moudrosti“.

Modrý leknín Nilu byl nejposvátnější a nejvíce ceněnou rostlinou. Tato rostlina byla spojována se slunečním bohem Ra, jenž přinášel světlo.

Dokonce ještě dnes se modrý leknín užívá jako tonikum pro pevné zdraví. Lze jej užívat jako extrakt z květů ve velmi malých dávkách, ideálně začít jen na špičku mocca lžičky ve večerních hodinách anebo před meditací.

V případě vyššího dávkování je účinek mnohem intenzivnější. Je možné konzumovat přímo anebo rozmíchat do deci pramenité vody, nikoliv z kohoutku.

georg

Silný extrakt z modrého leknínu můžete zakoupit v eshopu Energie života.

REKLAMA

CAIGUA 100 g

podpoří hubnutí

199 Kč

SLUNEČNICE 500 g

dodá zdravé tuky

41 Kč

MACA 100 tob.

vyladí hormony

349 Kč

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

399 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*