
Jan Křtitel je symbolickou metaforou Psí hvězdy, nejjasnější hvězdy na noční obloze.
„Jan byl svíce hořící a zářící, a vy jste se chtěli na chvíli radovat v jeho světle.“
Když přečtete anglické slovo God, tedy Bůh, pozpátku, dostanete slovo dog, tedy také pes. Psí hvězda je nejjasnější hvězdou na noční obloze a proto ji uctívají některá sluneční náboženství.
V egyptské mytologii byla bohyni Isis sťata hlava a také v bibli byla Janu Křtiteli sťata hlava králem Herodem (což by mohla být zkomolenina slova Horus).
Bohyně Isis má sama o sobě mnoho spojení se souhvězdím Velkého psa.
Jméno Ježíš také pochází ze jména Isis a nikoliv Horus, jak si mnoho lidí nesprávně myslí. Uctívání Isis bylo ve starověkém Římě dominantním náboženstvím navzdory faktu, že šlo o egyptské božstvo. Takže původní Ježíš mohl být dost dobře zároveň Jan Křtitel.
Jan Křtitel se také narodil z panny stejně jako Ježíš Kristus, takže tvrdit, že v Bibli představuje nedůležitou postavu, by bylo hloupé.
Třebaže mám podezření, že historický Ježíš by mohl být ve skutečnosti apoštol Pavel.
Někteří, jako například mandejci, věří, že skutečným mesiášem byl Jan Křtitel, což je námět na zajímavý výzkum.
V Bibli jsou také dva světelné body odkazující na dva sluneční bohy, přičemž jedním z nich by mohl být Jan Křtitel:
„Učinil tedy Bůh dvě veliká světla: větší světlo, aby vládlo ve dne, a menší světlo, aby vládlo v noci; učinil i hvězdy.“
Dvě slunce? Nikoliv.
Nejsou to striktně sluneční bohové, ačkoliv to tak mnozí chápou, protože jsou jako sluneční bohové známí. Přesněji jsou to však bohové světla.
Těmito dvěma slunci se myslí Psí hvězda a Aldebaran.
Aldebaran je známý také jako černé slunce symbolizované zatměním. Apoštol, jenž symbolicky představuje černé slunce, je podle mne apoštol Barnabáš.
Také skuteční tři králové ve Svobodném zednářství jsou ve skutečnosti synové hromu Jakub a Jan a Jan Křtitel, jenž má spojitost s uctíváním slunce.
Více o tom v článku Tři moudří muži a vycházejí slunce a rovněž v článku Tři moudří muži: Starověký Sumer.
Jan Křtitel je v Bibli nazýván také Eliášem.
„Avšak pravím vám, že Eliáš již přišel… Tehdy učedníci pochopili, že mluvil o Janu Křtiteli.“
Další větu, kterou měl pronést Jan Křtitel, ve skutečnosti pronesl Jan Evangelista, nikoliv Jan Křtitel, jak si mnozí myslí:
„Kdo tedy jsi?“ zeptali se ho. „Eliáš?“ Řekl: „Nejsem.“
Jan Křtitel, Jakub i Jan jsou v mytologii spojováni s hromem, protože Jakub a Jan jsou z Bible známi jako synové hromu. Také Jan Křtitel je ve folklóru znám jako Eliáš hřmotný, takže jejich svatým dnem je čtvrtek (v angličtině „thursday“; pozn. překl.), (tedy thorův den) a nikoliv neděle, která se připisuje jinému bohu.
Orel je symbolem Jana Evangelisty a proto symbolicky reprezentuje jednu z hvězd v souhvězdí Siria (možná Sirius B).
Každý jednotlivě symbolicky reprezentují hvězdu, kterými jsou Sirius A, B a ještě neobjevený Sirius C. V řecké mytologii symbolizují trojhlavého psa Kerberose, který také symbolicky reprezentuje tyto tři hvězdy. (zdroj: truthcontrol.com)
Sirius C byl omylem zničen v nesmyslné válce.