Devět zásad, jak řešit vzniklé konflikty

Konflikt je nevyhnutelný i mezi uvědomělými lidmi. Jedná se o přirozený důsledek vlivu světa, ve kterém žijeme. Konflikty přitom mohou být konstruktivní a do jisté míry i zdravé. Ať už tak či onak, hlavním cílem zvládnutí konfliktu je jeho zdárné vyřešení. Zde je devět zásad, jak se k němu dopracovat.

REKLAMA

ENERGIZÁTOR 30 ml

vyšší energie

2391 Kč

MONOATOMICKÉ ZLATO

vyšší vědomí

1851 Kč

GOTU KOLA FORTE

vyšší inteligence

899 Kč

KOTVIČNÍK 50% 20g

vyladí hormony

199 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Začněme tím, že se na konflikt podíváme z jiného pohledu

Aby mohl konflikt skončit smírem, je nutné od sváru poodstoupit. Náš postoj vůči druhé osobě nesmí být založen na hněvu. Abychom toho dosáhli, je nutné být smířen se sebou samým. Osobní problémy, které neustále ignorujeme, mají tendenci se v konfliktních situacích výrazně projevovat.

Náš přístup ke konfliktu by proto měl být veden nadhledem. Vyšší já nám může dodat patřičný rozhled, moudrost, sílu a především empatii, protože je mnohem výše než naše vědomí našeho těla, tedy osobnost, ega chcete-li. Stále jsme součástí těla, ve kterém by měla vládnout co největší jednota mezi tělem a duší. Naším hlavním cílem by proto měla být snaha být v souladu se svým vyšším já a pomáhat lidem, se kterými přijdeme do kontaktu.

Neignorujme skutečnost, že některé konflikty jsou duchovní povahy. Nesmíme být neznalí nekalých úmyslů potměšilých sil, které snadnou dokáží manipulovat slabšími povahami.

Nedílnou součástí celého procesu by měla být meditace

Stanovte si datum, kdy se obě strany společně sejdou, aby konflikt vyřešili. Požádejte je, aby před schůzkou meditovali. Povzbuďte je, aby požádali své vyšší já, které jim ukáže, jakou roli v tomto konfliktu hrají a umožní jim pochopit postoj těch, kteří se nacházejí na opačné straně konfliktu.

Jakmile se sejdete, snažte se být v klidu, než začnete problémy řešit. Pokud by krev začala vřít, požádejte o přestávku na krátkou meditaci.

Při řešení konfliktu omezte prudkost, jak jen to je možné

Jakmile pocítíte napětí, sedněte si s lidmi, kterých se to týká, a pokuste se situaci vyřešit. Čím dříve situaci vyřešíte, tím lépe. Čím déle se budete případnému konfliktu vyhýbat, tím hůř se pak řeší.

Jestliže se křivdy hromadí, znamená to, že nakonec budete muset řešit problémů daleko více.

Snažte se přijít na důležité a užitečné informace o konfliktu

Pokládejte nesnadné otázky všem stranám, kterých se konflikt týká. Důkladně prozkoumejte veškerá tvrzení.

Každá mince má dvě strany. Snažte se přijít na společnou definici problému. Do té doby nelze konflikt úspěšně vyřešit.

Snažte se, aby se všichni soustředili na řešení problému

Jakmile jsou všichni přítomni, ujistěte se, že se soustředí na daný konflikt. Dohodněte se na hlavních pravidlech. Zde jsou čtyři pravidla, která vám mohou pomoci:

  • Povolte lidem vyjádřit nesouhlas.
  • Umožněte lidem, aby jasně vyjádřili svůj postoj. Nepřerušujte je.
  • Ochraňte lidi před zbytečným ublížením. Nedovolte osobní útoky.

Debata musí být na úrovni, a to i v případě vypjatých emocí. Pomozte lidem porozumět, jak vyjádřit své pocity.

Navrhněte možnosti, jakými se lidé z konfliktu mohou dostat

Čím hlubší je konflikt, tím méně cest z něj vede. Konflikty mají tendenci rychle se stupňovat, a to zejména v oblasti emocí. Stačí okamžik a do konfliktu se zapojí nejen naše ega, ale i náš vlastní instinkt pro přežití. Čím intenzivnější jsou citové reakce, tím více se soustředíme pouze na myšlenku, že musíme vyhrát za každou cenu. Pokud si nedáme pozor, začneme si myslet, že jediná možnost, jak konflikt ukončit, je prosadit si za každou cenu svou. Je tedy nutné navrhnout různé možnosti, abyste pomohli ostatním najít cestu k řešení.

Přiznejte chybu

Pokud jste se mýlili, přiznejte to a požádejte o odpuštění. Snaha skrýt svou chybu pouze vytvoří větší problém a způsobí, že vám lidé přestanou důvěřovat. Přestože je pro nás všechny těžké přiznat, že jsme zhřešili nebo se mýlili, upřímné přiznání nám přinese větší respekt než sobecká snaha zachovat si naši nedotknutelnost.

Buďte moudrým vůdcem

Váš vliv se odvíjí od toho, jak moc vám lidé důvěřují. Nejednejte sobecky a unáhleně, jinak byste o něj mohli přijít.

Nepoužívejte svou vůdcovskou autoritu proto, abyste donutili ostatní ustoupit. Je lepší „shodnout se na tom, že se neshodnete“, než vynutit si dohodu tak, že někdo další bude muset ohrozit své přesvědčení. Možná tím dosáhnete svého, ale ztratíte respekt a důvěru člověka, kterého k tomuto činu donutíte. Pravděpodobně s vámi navíc v budoucnu nebude již chtít spolupracovat.

Ovládejte své emoce a dbejte na to, co během sporu říkáte. Ať uděláte cokoliv, snažte se daný problém ještě více nezhoršit.

Smiřte se s tím, že ne všechny konflikty lze okamžitě vyřešit, některé vůbec

Někdy se může stát, že některých lidí se konflikt týká natolik, že na něho nemohou jen tak zapomenout nebo ho snadno vyřešit. Někdo využije této příležitosti, aby mohl zůstat nahněvaný na ostatní, a nemusel tak řešit své osobní problémy. Jiní toto rozhořčení používají k tomu, aby ospravedlnili své vlastní nezdary. V tomto případě se v rámci možností snažte udržet tento vztah, abyste mohli v budoucnu, pokud dotyčný změní názor, dojít ke smíru a konflikt vyřešit, aniž by bylo nutné řešit další problémy.

Teprve v případě, že se dospějete k pocitu, že druhá strana nemá žádný zájem o vyřešení konfliktu, jelikož jí takový vztah vyhovuje, vztah nekompromisně ukončete, protože byste se mohli stát obětí patologického psychopata, který se živí energiemi konfliktů.

Žádný argument vám nepomůže, pokud druhá strana nemá zájem změnit přístup. Bude je vytrvale ignorovat a naopak vyhledávat jakoukoliv příležitost vyvolat další konflikt. Přestože můžete mít mnoho lásky ve svém srdci, jiný místo jej vidí jako červený hadr. (volně podle: dts.edu)

REKLAMA

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Zlato ormus 576x700web final hot 247x300 - Devět zásad, jak řešit vzniklé konflikty269b - Devět zásad, jak řešit vzniklé konflikty MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Devět zásad, jak řešit vzniklé konflikty OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Devět zásad, jak řešit vzniklé konflikty monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1500 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 2000 korun MACA BIO 100 g, nad 2500 Kč Brahmi extrakt 20%, nad 3000 Kč Kotvičník extrakt 90% 20 g

REKLAMA

GOTU KOLA FORTE

vyšší inteligence

899 Kč

ENERGIZÁTOR 30 ml

vyšší energie

2391 Kč

MONOATOMICKÉ ZLATO

vyšší vědomí

1851 Kč

REISHI FORTE

dobrý cholesterol

899 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*