Da Vinci předpověděl konec světa. Na kdy?

Jako mnoho dalších, i Leonardo da Vinci předpověděl, že jednoho dne přijde konec světa. Podle něj by k tomu došlo celosvětovou potopou v roce 4006.Leonardo di ser Piero da Vinci, běžněji známý jako Leonardo da Vinci, byl italský renesanční polyhistor: malíř, sochař, architekt, hudebník, vědec, matematik, inženýr, vynálezce, anatom, geolog, kartograf, botanik a spisovatel. Je považován za jednoho z největších mozků, které svět kdy poznal.

eshop energie života nabízí


HROZNOVÉ JÁDRO 20 g

zdravá pokožka

299 Kč

MACA 100 tob.

vyladí hormony

349 Kč

SCHIZANDRA 100 g

silná imunita

249 Kč

MERUŇKOVÝ OLEJ 200 ml

zdravá pokožka

199 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Leonardo di ser Piero da Vinci, běžněji známý jako Leonardo da Vinci, byl italský renesanční polyhistor: malíř, sochař, architekt, hudebník, vědec, matematik, inženýr, vynálezce, anatom, geolog, kartograf, energiezivota Banner3 - Da Vinci předpověděl konec světa. Na kdy?botanik a spisovatel. Je považován za jednoho z největších mozků, které svět kdy poznal.

Pro mnoho lidí však da Vinci byl víc než jen polyhistor, byl jedním z nejchytřejších lidí, kteří kdy na této planetě žili. Jako mnoho dalších před i po něm se Leonardo da Vinci velmi zajímal o konec světa. Jak tvrdí Sabrina Sforza Galitzia, vatikánská výzkumná pracovnice, předpověděl da Vinci konec světa i to, že by měl podobu celosvětové potopy, která začne 21. března 4006 a skončí 1. listopadu téhož roku.

„Voda se vznese nad vysoké vrcholky hor vzhůru k nebi a opět spadne na příbytky lidstva.“ – Leonardo Da Vinci

„Věřil, že by to znamenalo nový začátek pro lidstvo,“ řekla Sforza Galitzia.

Výzkumnice došla k tomuto závěru poté, co rozšifrovala sadu „stop“ z da Vinciho nástěnné malby Poslední večeře.

„Da Vinciho šifra existuje, ale nejedná se o tu, kterou proslavil Dan Brown,“ říká Galitzia, která studovala da Vinciho rukopisy na Kalifornské univerzitě v Los Angeles, a nyní pracuje ve vatikánských archivech.

Da Vinci začal malovat Poslední večeři v roce 1495 a dokončil ji v roce 1498. Největší restaurace tohoto díla proběhla mezi lety 1978 a 1999.

„V rozhovoru s italským deníkem La Repubblica se uvádí, že podle da Vinciho směřovalo lidstvo k ‚součtu všeho, momentu označovanému jako poslední zúčtování‘; ten byl popsán ve starověkých textech, jako je Zjevení Janovo, ale také řadou starověkých spisovatelů, jako byli například Aristoteles a Platón,“ říká Galitzia.

„Všude kolem lze vidět úctyhodné stromy, vykořeněné a obnažené zuřivostí větrů… rozvodněné řeky se rozlévají a potápí široké nížiny a jejich obyvatele.“ – Leonardo Da Vinci

Popsala Leonarda jako vědce a muže víry, který prožil „těžká období“ a do svého díla začlenil skryté zprávy, aby „nebyl napadán“.

Zajímavé je, že se mezi lety 1476 a 1478 objevila v životě da Vinciho „mezera“. Říká se, že v této době zmizel da Vinci beze stopy a neexistují žádné písemné záznamy z tohoto období, které by ho zmiňovaly. Leonardo se opět objevil ve Florencii v roce 1478, kde jeho tvorba dosáhla zcela nové úrovně a kde se začal věnovat kromě umění i řadě dalším oborům.

zdrojový článek: www.ancient-code.com

překlad: Siw


QUINOA 1 kg

doplní bílkoviny

169 Kč

ERYTHRITOL 1000 g

nahradí bílý cukr

249 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

349 Kč

MONOATOMICKÉ ZLATO

vyšší vědomí

1851 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*