Da Vinci předpověděl konec světa. Na kdy?

Jako mnoho dalších, i Leonardo da Vinci předpověděl, že jednoho dne přijde konec světa. Podle něj by k tomu došlo celosvětovou potopou v roce 4006.

REKLAMA

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

219 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč

KOTVIČNÍK FORTE

nakopne hormony

899 Kč

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

899 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Leonardo di ser Piero da Vinci, běžněji známý jako Leonardo da Vinci, byl italský renesanční polyhistor: malíř, sochař, architekt, hudebník, vědec, matematik, inženýr, vynálezce, anatom, geolog, kartograf, botanik a spisovatel. Je považován za jednoho z největších mozků, které svět kdy poznal.

Pro mnoho lidí však da Vinci byl víc než jen polyhistor, byl jedním z nejchytřejších lidí, kteří kdy na této planetě žili. Jako mnoho dalších před i po něm se Leonardo da Vinci velmi zajímal o konec světa. Jak tvrdí Sabrina Sforza Galitzia, vatikánská výzkumná pracovnice, předpověděl da Vinci konec světa i to, že by měl podobu celosvětové potopy, která začne 21. března 4006 a skončí 1. listopadu téhož roku.

„Voda se vznese nad vysoké vrcholky hor vzhůru k nebi a opět spadne na příbytky lidstva.“ – Leonardo Da Vinci

„Věřil, že by to znamenalo nový začátek pro lidstvo,“ řekla Sforza Galitzia.

Výzkumnice došla k tomuto závěru poté, co rozšifrovala sadu „stop“ z da Vinciho nástěnné malby Poslední večeře.

„Da Vinciho šifra existuje, ale nejedná se o tu, kterou proslavil Dan Brown,“ říká Galitzia, která studovala da Vinciho rukopisy na Kalifornské univerzitě v Los Angeles, a nyní pracuje ve vatikánských archivech.

Da Vinci začal malovat Poslední večeři v roce 1495 a dokončil ji v roce 1498. Největší restaurace tohoto díla proběhla mezi lety 1978 a 1999.

„V rozhovoru s italským deníkem La Repubblica se uvádí, že podle da Vinciho směřovalo lidstvo k ‚součtu všeho, momentu označovanému jako poslední zúčtování‘; ten byl popsán ve starověkých textech, jako je Zjevení Janovo, ale také řadou starověkých spisovatelů, jako byli například Aristoteles a Platón,“ říká Galitzia.

„Všude kolem lze vidět úctyhodné stromy, vykořeněné a obnažené zuřivostí větrů… rozvodněné řeky se rozlévají a potápí široké nížiny a jejich obyvatele.“ – Leonardo Da Vinci

Popsala Leonarda jako vědce a muže víry, který prožil „těžká období“ a do svého díla začlenil skryté zprávy, aby „nebyl napadán“.

Zajímavé je, že se mezi lety 1476 a 1478 objevila v životě da Vinciho „mezera“. Říká se, že v této době zmizel da Vinci beze stopy a neexistují žádné písemné záznamy z tohoto období, které by ho zmiňovaly. Leonardo se opět objevil ve Florencii v roce 1478, kde jeho tvorba dosáhla zcela nové úrovně a kde se začal věnovat kromě umění i řadě dalším oborům. (zdroj: ancient-code.com)

REKLAMA

CBD olej 5% 10 ml

klid a spánek

599 Kč

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

899 Kč

KOTVIČNÍK 90% 20g

nakopne hormony

299 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 g

nakopne hormony

369 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*