Burroughs: Tajné praktiky pro boření reality 2

Další Gysinův vynález, který Burroughs adoptoval a prosazoval, byl stroj na sny v podobě rotujícího válce světla, který dokázal navozovat neuvěřitelné vize. Burroughs často o stroji na sny ve své tvorbě psal a generoval pomocí něj mnoho z eidetických obrazů, kterých byly jeho romány plné. Brion Gysin doufal v uvedení svého vynálezu na masový trh a chtěl, aby nahradil pozici televize v amerických domácnostech. Chvályhodná myšlenka, která se však nikdy nezdařila (ve stroji na sny přeci jen nelze vysílat reklamy). V následujících letech a desetiletích se však stroj na sny stal kultovní záležitostí. Mezi obrovské fanoušky patřil i Kurt Cobain.

REKLAMA

KOTVIČNÍK plody 250 g

hormonální rovnováha

799 Kč

MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč

ACAI BERRY BIO 100 g

zpomalí stárnutí

229 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Burroughsova technika č. 4: Stroj na sny

Stroje na sny nejsou příliš dostupné, ale člověk si ho může za malý peníz vyrobit i sám, a bude fungovat úplně stejně, jako jeho profesionálně vyrobená verze. Průvodce na výrobu stroje na sny dokonce naleznete i na webu Ultraculture.

Burroughsova technika č. 5: Shromažďování orgonu

Další věcí, kterou byl William S. Burroughs fascinován, byla orgonová energie Wilhelma Reicha a její akumulátory. Reich byl odpadlým studentem Sigmunda Freuda, který věřil, že objevil způsob, jakým řídit a využít sexuální energii neboli „orgon“, a že dokonce existují částice sexuální energie nazývající se „biony“.

Reich byl v 50. letech perzekuován, jeho laboratoř byla zničena vládou USA, a nakonec byl uvržen do vězení, kde také zemřel. Burroughs později Reichovu práci objevil a propagoval, dokonce si postavil vlastní orgonový akumulátor, ve kterém nakonec často při psaní seděl a pokuřoval kif nebo krystalizované THC. Burroughs nedal na orgon dopustit a ve svých románech ho používal jako metaforu pro antisexuální síly ovládající společnost.

Orgonové akumulátory je možné podobně jako stroj snů vyrobit levně a rychle, takže si můžete Reichovu technologii vyzkoušet sami – průvodce výrobou naleznete zde na webu Ultraculture!

Burroughsova technika č. 6: Celkové zaměření na destabilizaci ovládání

Burroughs všechny své experimenty soustřeďoval do jedné ústřední úlohy: destabilizaci a boření kontroly.

Burroughs, podobně jako gnostikové, pohlížel na svět jako na mechanismus či past určenou ke kontrole. Naprosté prolomení a zborcení tohoto kontrolního systému považoval za své poslání. Kontrolou měl na mysli povahu samotné reality, a se svým spolupracovníkem Gysinem neuznával nic než její kompletní destabilizaci a zboření. V tomto ohledu je jedním z jasných praotců magie chaosu.

Výše uvedené video je skladba DJ Spookyho z jeho alba Rhythm Science, na které s ním spolupracovala Scanner neboli Robin Rimbaud. Nachází se v ní samply Williama S. Burroughse, jak popisuje svých pět kroků ke zboření kontroly a upevnění revolučních zisků. Konkrétně se jedná o:

  1. Prohlášení nové éry a vytvoření nového kalendáře.
  2. Nahrazení cizího jazyka.
  3. Zničení či neutralizaci cizích bohů.
  4. Zničení cizích strojů vládní kontroly.
  5. Odebrání bohatství a půdy od jednotlivých cizinců.

Burroughsova technika č. 7: Chaotická magie

Burroughs byl nejen jedním z intelektuálních předků chaotické magie, ale rovněž ji v 80. letech s vážným přístupem praktikoval, ponořil se do prací Petera Carrolla, vstoupil do Carrollova řádu iluminátů z Thanaterotu (Burroughs byl pohřben se svým řádovým prstenem s osmicípou hvězdou) a neustále a disciplinovaně experimentoval s Carollovými technikami. Burroughs se o těchto experimentech zmiňuje později ve svých románech, obzvláště pak své poslední trilogii skládající se ze svazků Místo slepých cest, Města rudých nocí a Západní země.

Burroughsovo očarování magií chaosu mělo původ v jeho předchozích okultních experimentech s Gysinem v Tangeru v 50. a 60. letech a v jeho zájmu o používání technik buddhistické meditace, kterým se naučil od tibetského učitele Chögyama Trungpaho v 70. letech. V 80. letech Burroughs objevil magii chaosu a v ní nalezl strukturovanou disciplínu, která jeho předchozí experimenty spojila do jednoho celku.

Posláním webu Ultraculture je pokračovat v okultních tradicích, které lidé jako byl Burroughs studovali a praktikovali, a to nabídkou bezplatných kurzů o magii chaosu, které vás naučí všemu, co je potřeba vědět k tomu, abyste sami mohli pomocí stejných technik dosáhnout masivních změn ve své vlastní realitě.

Příručku získáte zde, načež můžete začít s bořením stroje na kontrolu a osvobodit se ze spárů moderního života.

Strýček Bill by byl pyšný.

originální text: ultraculture.org

překlad: Lukáš Kucharczyk

REKLAMA

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

899 Kč

GARCINIA 100 kapslí

podpoří hubnutí

469 Kč

MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč

SLUNEČNICE 500 g

dodá zdravé tuky

79 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*