Burroughs: Tajné praktiky pro boření reality 2

Další Gysinův vynález, který Burroughs adoptoval a prosazoval, byl stroj na sny v podobě rotujícího válce světla, který dokázal navozovat neuvěřitelné vize. Burroughs často o stroji na sny ve své tvorbě psal a generoval pomocí něj mnoho z eidetických obrazů, kterých byly jeho romány plné. Brion Gysin doufal v uvedení svého vynálezu na masový trh a chtěl, aby nahradil pozici televize v amerických domácnostech. Chvályhodná myšlenka, která se však nikdy nezdařila (ve stroji na sny přeci jen nelze vysílat reklamy). V následujících letech a desetiletích se však stroj na sny stal kultovní záležitostí. Mezi obrovské fanoušky patřil i Kurt Cobain.

REKLAMA

GOTU KOLA FORTE

vyšší inteligence

799 Kč

MERUŇKOVÁ JÁDRA 50 g

dodají vitamin B17

49 Kč

KURKUMIN forte

zdravé srdce

799 Kč

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

239 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Burroughsova technika č. 4: Stroj na sny

Stroje na sny nejsou příliš dostupné, ale člověk si ho může za malý peníz vyrobit i sám, a bude fungovat úplně stejně, jako jeho profesionálně vyrobená verze. Průvodce na výrobu stroje na sny dokonce naleznete i na webu Ultraculture.

Burroughsova technika č. 5: Shromažďování orgonu

Další věcí, kterou byl William S. Burroughs fascinován, byla orgonová energie Wilhelma Reicha a její akumulátory. Reich byl odpadlým studentem Sigmunda Freuda, který věřil, že objevil způsob, jakým řídit a využít sexuální energii neboli „orgon“, a že dokonce existují částice sexuální energie nazývající se „biony“.

Reich byl v 50. letech perzekuován, jeho laboratoř byla zničena vládou USA, a nakonec byl uvržen do vězení, kde také zemřel. Burroughs později Reichovu práci objevil a propagoval, dokonce si postavil vlastní orgonový akumulátor, ve kterém nakonec často při psaní seděl a pokuřoval kif nebo krystalizované THC. Burroughs nedal na orgon dopustit a ve svých románech ho používal jako metaforu pro antisexuální síly ovládající společnost.

Orgonové akumulátory je možné podobně jako stroj snů vyrobit levně a rychle, takže si můžete Reichovu technologii vyzkoušet sami – průvodce výrobou naleznete zde na webu Ultraculture!

Burroughsova technika č. 6: Celkové zaměření na destabilizaci ovládání

Burroughs všechny své experimenty soustřeďoval do jedné ústřední úlohy: destabilizaci a boření kontroly.

Burroughs, podobně jako gnostikové, pohlížel na svět jako na mechanismus či past určenou ke kontrole. Naprosté prolomení a zborcení tohoto kontrolního systému považoval za své poslání. Kontrolou měl na mysli povahu samotné reality, a se svým spolupracovníkem Gysinem neuznával nic než její kompletní destabilizaci a zboření. V tomto ohledu je jedním z jasných praotců magie chaosu.

Výše uvedené video je skladba DJ Spookyho z jeho alba Rhythm Science, na které s ním spolupracovala Scanner neboli Robin Rimbaud. Nachází se v ní samply Williama S. Burroughse, jak popisuje svých pět kroků ke zboření kontroly a upevnění revolučních zisků. Konkrétně se jedná o:

  1. Prohlášení nové éry a vytvoření nového kalendáře.
  2. Nahrazení cizího jazyka.
  3. Zničení či neutralizaci cizích bohů.
  4. Zničení cizích strojů vládní kontroly.
  5. Odebrání bohatství a půdy od jednotlivých cizinců.

Burroughsova technika č. 7: Chaotická magie

Burroughs byl nejen jedním z intelektuálních předků chaotické magie, ale rovněž ji v 80. letech s vážným přístupem praktikoval, ponořil se do prací Petera Carrolla, vstoupil do Carrollova řádu iluminátů z Thanaterotu (Burroughs byl pohřben se svým řádovým prstenem s osmicípou hvězdou) a neustále a disciplinovaně experimentoval s Carollovými technikami. Burroughs se o těchto experimentech zmiňuje později ve svých románech, obzvláště pak své poslední trilogii skládající se ze svazků Místo slepých cest, Města rudých nocí a Západní země.

Burroughsovo očarování magií chaosu mělo původ v jeho předchozích okultních experimentech s Gysinem v Tangeru v 50. a 60. letech a v jeho zájmu o používání technik buddhistické meditace, kterým se naučil od tibetského učitele Chögyama Trungpaho v 70. letech. V 80. letech Burroughs objevil magii chaosu a v ní nalezl strukturovanou disciplínu, která jeho předchozí experimenty spojila do jednoho celku.

Posláním webu Ultraculture je pokračovat v okultních tradicích, které lidé jako byl Burroughs studovali a praktikovali, a to nabídkou bezplatných kurzů o magii chaosu, které vás naučí všemu, co je potřeba vědět k tomu, abyste sami mohli pomocí stejných technik dosáhnout masivních změn ve své vlastní realitě.

Příručku získáte zde, načež můžete začít s bořením stroje na kontrolu a osvobodit se ze spárů moderního života.

Strýček Bill by byl pyšný.

originální text: ultraculture.org

překlad: Lukáš Kucharczyk

REKLAMA

KOTVIČNÍK 90% 20g

nakopne hormony

299 Kč

MONOATOMICKÉ ZLATO

vyšší vědomí

1851 Kč

ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

449 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

499 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*