Aleister Crowley (4) vs. zakladatel scientologie

Ve čtyřicátých letech 20. století pracovaly Spojené Státy na přelomových projektech, včetně vývoje raket. Jack Parsons, výzkumník Cal Techu, byl v centru vojenských projektů, o nichž si všichni mysleli, že nebudou fungovat. Lidé byli natolik skeptičtí, že skupina dostala přezdívku „Klub sebevrahů.“ Jakékoliv bylo Parsonovo přesvědčení mimo vědecký svět, byl vynikajícím výzkumníkem a položil základy pro raketové technologie a laboratoře Jet Propulsion Labs úřadu NASA.

REKLAMA

CBD olej 5% 10 ml

klid a spánek

599 Kč

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

99 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

549 Kč

REISHI BIO 100 g

posiluje játra

369 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

To bylo ještě před tím, než se zapletl s Aleisterem Crowleym a L. Ronem Hubbardem. Crowley byl toho času dobře známý a Hubbard byl o něco více než nepříliš známý sci-fi spisovatel. Parsons opomněl držet své spojení s Crowleym v tajnosti a poté, co mu americká vláda vyplatila odstupné, aby v tichosti odešel, pokračoval v korespondenci s Crowleym a stal se vůdcem jeho Ordo Templi Orientis v Americe. Parsons se nakonec ke Crowleyho nelibosti dal dohromady s Hubbardem.

Crowley nazýval Hubbarda šarlatánem, přestože Parsons přísahal, že pokud jde o lidi oddané telémskému náboženství, je Hubbard jedním z nejvěrnějších. Crowley se domníval, že Hubbard je podvodník a svůj postoj dával otevřeně najevo.

Parsons ho však vůbec neposlouchal a vstoupil s Hubbardem do bizarního partnerství. Pokoušeli se najít ženu, kterou Crowley nazýval Babalon, Šarlatovou ženu, bohyni jejich Telémských kořenů. Zanedlouho nato Parsons a Hubbard, který mu dělal sekretáře, uskutečnili rituál, díky němuž našli rudovlasou Marjorie Cameron.

Očividně uspěl, napsal Parsons Crowleymu, nadšený, že se mu podařilo najít svou rudovlasou bohyni. Crowley už byl méně ohromený, když jednomu ze svých společníků napsal: „Parsons nebo Hubbard nebo někdo další se snaží stvořit Měsíční dítě. Jsem dost zoufalý, když přihlížím idiocii těchto dvou kozlů.“

Crowley se strachoval zbytečně. Celá věc se rozpadla díky bizarní podvodné hře, kdy Hubbard přesvědčil Parsonse, aby si půjčil peníze na nákup jachet a Hubbard mohl shrábnout profit. Jeden černý magický rituál, pak náhlá neobjasněná bouře a cesty těch dvou se rozešly.

Bude pokračováno.

zdroj: http://listverse.com

překlad: Honzoid

REKLAMA

KOTVIČNÍK plody 250 g

hormonální rovnováha

799 Kč

LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

89 Kč

GOJI 1 kg premium

zrychlí metabolismus

729 Kč

MONOATOMICKÉ ZLATO

vyšší vědomí

1851 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*