Aleister Crowley (3): Nejvyšší forma eucharistie

Eucharistie je spojována spíše s křesťanstvím, ale Crowley ji také využíval jako jeden ze svých nejtajnějších rituálů. Pro ty, kteří jej byli hodni, to byl poměrně jednoduchý rituál, který Crowley popsal ve svých pracích, ale ostatní jej nemohli vidět a ani znát. Ačkoliv pro zbytek z nás poodhaluje jeho pozadí a říká, že stačí vzít něco obyčejného, přeměnit to v Boha a pak to pozřít. Jak jednoduché, že?

REKLAMA

SLUNEČNICE 500 g

dodá zdravé tuky

79 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč

KRATOM 50 g

deprese ustupuje

599 Kč

REISHI 100 kapslí

zpomalí stárnutí

469 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

 Zatím je to dost podobné křesťanské eucharistii. I když podle Crowleyho aby eucharistie fungovala opravdu dobře, je nutné použít věci, které byly živé spíše než mrtvé, protože v živých věcech přetrvává božství lépe.

Existovalo několik různých verzí eucharistie. Verze se dvěma elementy zahrnovala oplatek s názvem Hostie Světla a také víno nebo pohár, který měl být naplněn krví osoby provádějící rituál. (Měl být prováděn každou noc při západu slunce pro případ, že si děláte poznámky.)

Verze se třemi prvky zahrnovala elementy pro temnotu (obvykle opium nebo rulík), čilost (strychnin) a uklidnění (Hostie Světla). Verze se čtyřmi prvky pracovala s položkami zastupujícími čtyři přírodní elementy. Crowley navrhoval například kadidlo, plameny, víno a sůl. Eucharistie s pěti prvky byla založena na pěti smyslech a šestiprvková byla jen pro vyvolené na nejvyšších úrovních a reprezentovala Otce, Syna a Ducha Svatého spolu s krví, vodou a dechem. Eucharistie sedmi prvků byla „mysticky identická s oním jedním.“

To „jedno“ je to, čemu Crowley říká „nejvyšší forma eucharistie.“ Sestává se z jediného elementu, který je naprosto tajný, dokud ho nejste hodni. Předkládá několik tajemných vodítek, co je ono „jedno“: Je to něco, co není ani živé, ani mrtvé, není to pevné ani kapalné, horké ani studené a není to muž ani žena. Jakmile jste hodni vědět, co to je, říká, je to zcela zřejmé. To „jedno“ měl být zřejmě sex.

Tak jako smrtelné tělo potřebuje potravu, aby přežilo, magický život potřebuje pro přežití eucharistii. Crowley ji pokládá za nejdůležitější ze všech rituálů, který završuje to, co sám považuje za magický kruh, absorbuje ji do těla a následně tvoří.

Bude pokračováno.

zdroj: http://listverse.com

překlad: Honzoid

REKLAMA

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

219 Kč

KOTVIČNÍK FORTE

nakopne hormony

899 Kč

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

PARA ořechy 250 g

doplní důležitý selen

259 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*