1 Prohlásil, že vymyslel symbol „V jako vítězství“
Během druhé světové války se používaly velmi mocné symbolismy a podle Crowleyho bylo spojenecké gesto „V jako vítězství“ jeho výtvorem. A protože víme, co se stalo na konci války, je zřejmé, že měl pravdu – tedy pokud jej skutečně vymyslel.
Tou dobou se přátelil (nebo se alespoň znal) se skutečným superšpiónem Ianem Flemingem. Jaký vliv měl Crowley v průběhu válečných let, je diskutabilní. Existují tvrzení, že byl špiónem. Někteří dokonce říkají, že dokonce už v první světové válce vystupoval jako německý dodavatel shánějící velké množství bláznů, aby pomohl přesvědčit Američany vstoupit do války na straně Británie.
Aleister také tvrdil, že se stýká s Winstonem Churchilem a když přišel čas vymyslet symbol, který by sjednotil spojenecké vojáky, byl tím, kdo přišel s pozdravem „V jako vítězství“. Neměl to být jen inspirativní symbol, měl také vyvolat strach v srdcích nacistických okultistů.
Svastika, která získala svou moc od slunce a sluneční energie, byla mocným symbolem. Proto si ji také nacisté vybrali. Crowley prohlásil, že znak „V jako vítězství“ byl stejně mocným protipólem. Údajně to byl magický, mystický symbol, který se odvolával na sílu Apofise a Tyfóna a soustředil jejich ničivé bojové síly v těch, kteří jej používali.
2 Crowley a Hermetický řád Zlatého úsvitu
Rozchod dřívějšího významného člena Crowleyho s tajným spolkem Hermetického řádu Zlatého úsvitu pouhých několik let od jeho zasvěcení v roce 1898 předznamenal mnoho příběhů, které kolem něj vyvstaly.
Podle Crowleyho se zklamal v tuto organizaci ve chvíli, kdy si uvědomil, že zasvěcení lidé často nechápou význam mysticismu, obřadů a rituálů. Prohlásil, že ačkoliv její zakladatel S. L. MacGregor Mathers vládne určitými mystickými silami, v podstatě si ukousl větší sousto, než mohl pozřít. Ušpinil se zlými silami, nad kterými ztratil kontrolu. Jeho konání zničilo řád a Crowley odešel.
Samotný Řád však má velmi, ale velmi odlišné vysvětlení. Podle jejich oficiální Crowleyho biografie jeho extrémní osobnost a sexuální orientace působily problémy už ve chvíli, kdy došlo k rozkolu mezi dvěma znesvářenými frakcemi organizace.
Konec konců Crowley vlastně řád neopustil, aspoň ne tak, jak popisoval. Nýbrž zpečetil svůj odchod ze společenství publikováním některých tajných dokumentů. Aby toho nebylo málo, nejen že odkryl tajemství, ale navíc si přisoudil autorství prací, které napsal Mathers. Crowley prohlásil, že tak činí, protože Mathers byl pod vlivem zla, které neuměl zvládnout.
Brzy následoval soudní spor. Avšak Mathers si svá díla mimo organizaci autorsky neochránil, takže Crowley vyhrál.
Bude pokračováno.
zdroj: http://listverse.com
překlad: Honzoid
Buďte první kdo přidá komentář