Zubní kaz: Příčiny mohou být v psychice

Trápí vás vaše zuby nebo dáseň? Máte zkažené zuby, míváte časté kazy nebo krvácející dáseň? Je na čase se přestat vymlouvat na špatné geny nebo nespravedlivou přírodu a přiznat si, jak dalece se vyhýbáme konfliktům a jak vycházíme se svým vnitřním hněvem.

REKLAMA

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

229 Kč

SLUNEČNICE 500 g

dodá zdravé tuky

79 Kč

QUINOA 1 kg

doplní bílkoviny

189 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Jako forma tělesného vyjádření duševních konfliktů špatné zuby svědčí o tom, že člověku chybí průbojnost, schopnost se něčím „prokousat“. Zuby ukazují na naši vitalitu a životní sílu. O člověku se zkaženými zuby vypovídá to, že mu činí problémy vyjádřit nebo si vybít svůj hněv. Stejně tak dáseň, která tvoří podklad pro zuby, symbolizuje základ vitality a sebejistoty.

Jak je možné, že přírodní národy mají zuby v pořádku, přestože jejich ústní hygiena za tou naší zcela pokulhává? Zřejmě je to v jejich odlišném přístupu k hněvu. Nejde samozřejmě o to, aby si jej člověk vybíjel na okolí, druhé napadal a choval se útočně, ale o to, aby ji uměl využít pozitivně, ve svůj prospěch, k dosažení svého vytyčeného cíle. Aby se opravdu uměl do svých problémů zakousnout.

Jeden z nejznámějších zastánců psychosomatické medicíny MUDr. Jan Hnízdil razí tvrzení, že to, co neumí při léčbě pacienta odhalit nejmodernější technika, nádherně popisují stará lidová rčení. Psychosomatické příčiny odkrývá i u problémů se zuby, ve své knížce „Zaříkávač nemocí“, věnované mimo jiné příběhům svých pacientů. Vypráví o životním příběhu jednoho muže, který měl „své ženy plné zuby, nemohl ji spolu s dusnou atmosférou doma skousnout, drtil to mezi zuby. Tím si narušoval ochranný zubní plak a sklovinu a proto se mu neustále zuby kazily.“

Pokud již máme zubní kazy, návštěvu stomatologa není radno odkládat. To však neznamená, že se nemůžeme pokusit se na problémy se zuby podívat komplexně a snažit se problémům s nimi předejít přiznáním si svých vlastních potíží. Skvělou oporou nám bude přírodní medicína.

Maca předá lidskému tělu sílu

Peruánskou bylinu Maca již indiánské kmeny využívali pro doplnění energie a vitality, ke zlepšení fyzického a duševního zdraví. Díky jejímu vlivu na psychiku se tak člověk cítí sebevědomější zevnitř a je mnohem odolnější vůči stresu. Díky vysokému obsahu kalcia, Maca také pomáhá udržovat pevnost kostí a zubů.

Chlorella nejen proti zápachu z úst

Za zápachem z úst mnohdy stojí problémy se zažívacím ústrojím, způsobené překyselením organizmu nebo špatnou funkcí střev. Chlorella má schopnost snižovat překyselení těla, pročišťuje trávicí trakt, zejména tlusté střevo, dopomáhá k lepšímu trávení, napomáhá k tvorbě nových tkání a hojení stávajících, a tím také přináší energii a vitalitu do života. Díky obsahu chlorofylu, který má protizánětlivé vlastnosti, si Chlorella poradí se zánětem sliznic nebo dásní.

Mladý ječmen dodá vitamíny a minerály

Užíváním Mladého ječmene snížíte překyselenost těla a dopomůžete správnému fungování trávicí soustavy. Obojí je častou příčinou zápachu z úst, nemocných zubů a dásní. Mladý ječmen zásobí tělo množstvím minerálů, vitamínů a enzymů, které posílí váš imunitní systém. Silný imunitní systém chrání náš organismus a je schopný zatočit s bakteriemi a nemocemi, které se usídlí v ústní dutině.

Vyplachováním úst olejem ke zdravější dutině ústní

Naprosto snadným a rychlým prostředkem k předcházení onemocnění dásní a úst je každodenní vyplachování úst kokosovým nebo sezamovým olejem. Kokosový i sezamový olej umí vytáhnout škodlivé bakterie ze zubů, dásní a dokonce i z krku. Nechte každé ráno olej cca 15 minut působit v ústech, odměnou vám budou kvalitní a pevné zuby, zdravé dásně, svěží dech a v případě kokosového oleje byly prokázány i bělící účinky.

Přírodní zubní pasty

Zvažte také čištění zubů přírodní cestou spíš, než užívání chemicky vytvořených zubních past. Pravidelné užívání bylinných zubních past pomáhá v prevenci zubních kazů, proti vzniku paradentóz a ke snížení kamene a plaku. Zkuste certifikovanou bio zubní pastu Ecodenta, která byla testována zubaři nebo ajurvédskou bylinnou zubní pastu ze Srí Lanky Sudantha, jejíž svěží chuť ocení nejen dospělí, ale i děti.

Dodejte si přírodní cestou vitalitu, energii a potřebné vitamíny a minerály, pro posílení a uzdravení vašich zubů a dutiny ústní. Se silným a zdravým chrupem se vám bude snáz prokousávat vašimi životními problémy.

Markéta

REKLAMA

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč

GOTU KOLA FORTE

vyšší inteligence

899 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

549 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 tob.

hormonální rovnováha

429 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*