Zubní kaz: Příčiny mohou být v psychice

Trápí vás vaše zuby nebo dáseň? Máte zkažené zuby, míváte časté kazy nebo krvácející dáseň? Je na čase se přestat vymlouvat na špatné geny nebo nespravedlivou přírodu a přiznat si, jak dalece se vyhýbáme konfliktům a jak vycházíme se svým vnitřním hněvem.

REKLAMA

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč

GOJI 1 kg premium

zrychlí metabolismus

729 Kč

OSTROPESTŘCOVÝ OLEJ

pomůže játrům

269 Kč

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

429 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Jako forma tělesného vyjádření duševních konfliktů špatné zuby svědčí o tom, že člověku chybí průbojnost, schopnost se něčím „prokousat“. Zuby ukazují na naši vitalitu a životní sílu. O člověku se zkaženými zuby vypovídá to, že mu činí problémy vyjádřit nebo si vybít svůj hněv. Stejně tak dáseň, která tvoří podklad pro zuby, symbolizuje základ vitality a sebejistoty.

Jak je možné, že přírodní národy mají zuby v pořádku, přestože jejich ústní hygiena za tou naší zcela pokulhává? Zřejmě je to v jejich odlišném přístupu k hněvu. Nejde samozřejmě o to, aby si jej člověk vybíjel na okolí, druhé napadal a choval se útočně, ale o to, aby ji uměl využít pozitivně, ve svůj prospěch, k dosažení svého vytyčeného cíle. Aby se opravdu uměl do svých problémů zakousnout.

Jeden z nejznámějších zastánců psychosomatické medicíny MUDr. Jan Hnízdil razí tvrzení, že to, co neumí při léčbě pacienta odhalit nejmodernější technika, nádherně popisují stará lidová rčení. Psychosomatické příčiny odkrývá i u problémů se zuby, ve své knížce „Zaříkávač nemocí“, věnované mimo jiné příběhům svých pacientů. Vypráví o životním příběhu jednoho muže, který měl „své ženy plné zuby, nemohl ji spolu s dusnou atmosférou doma skousnout, drtil to mezi zuby. Tím si narušoval ochranný zubní plak a sklovinu a proto se mu neustále zuby kazily.“

Pokud již máme zubní kazy, návštěvu stomatologa není radno odkládat. To však neznamená, že se nemůžeme pokusit se na problémy se zuby podívat komplexně a snažit se problémům s nimi předejít přiznáním si svých vlastních potíží. Skvělou oporou nám bude přírodní medicína.

Maca předá lidskému tělu sílu

Peruánskou bylinu Maca již indiánské kmeny využívali pro doplnění energie a vitality, ke zlepšení fyzického a duševního zdraví. Díky jejímu vlivu na psychiku se tak člověk cítí sebevědomější zevnitř a je mnohem odolnější vůči stresu. Díky vysokému obsahu kalcia, Maca také pomáhá udržovat pevnost kostí a zubů.

Chlorella nejen proti zápachu z úst

Za zápachem z úst mnohdy stojí problémy se zažívacím ústrojím, způsobené překyselením organizmu nebo špatnou funkcí střev. Chlorella má schopnost snižovat překyselení těla, pročišťuje trávicí trakt, zejména tlusté střevo, dopomáhá k lepšímu trávení, napomáhá k tvorbě nových tkání a hojení stávajících, a tím také přináší energii a vitalitu do života. Díky obsahu chlorofylu, který má protizánětlivé vlastnosti, si Chlorella poradí se zánětem sliznic nebo dásní.

Mladý ječmen dodá vitamíny a minerály

Užíváním Mladého ječmene snížíte překyselenost těla a dopomůžete správnému fungování trávicí soustavy. Obojí je častou příčinou zápachu z úst, nemocných zubů a dásní. Mladý ječmen zásobí tělo množstvím minerálů, vitamínů a enzymů, které posílí váš imunitní systém. Silný imunitní systém chrání náš organismus a je schopný zatočit s bakteriemi a nemocemi, které se usídlí v ústní dutině.

Vyplachováním úst olejem ke zdravější dutině ústní

Naprosto snadným a rychlým prostředkem k předcházení onemocnění dásní a úst je každodenní vyplachování úst kokosovým nebo sezamovým olejem. Kokosový i sezamový olej umí vytáhnout škodlivé bakterie ze zubů, dásní a dokonce i z krku. Nechte každé ráno olej cca 15 minut působit v ústech, odměnou vám budou kvalitní a pevné zuby, zdravé dásně, svěží dech a v případě kokosového oleje byly prokázány i bělící účinky.

Přírodní zubní pasty

Zvažte také čištění zubů přírodní cestou spíš, než užívání chemicky vytvořených zubních past. Pravidelné užívání bylinných zubních past pomáhá v prevenci zubních kazů, proti vzniku paradentóz a ke snížení kamene a plaku. Zkuste certifikovanou bio zubní pastu Ecodenta, která byla testována zubaři nebo ajurvédskou bylinnou zubní pastu ze Srí Lanky Sudantha, jejíž svěží chuť ocení nejen dospělí, ale i děti.

Dodejte si přírodní cestou vitalitu, energii a potřebné vitamíny a minerály, pro posílení a uzdravení vašich zubů a dutiny ústní. Se silným a zdravým chrupem se vám bude snáz prokousávat vašimi životními problémy.

Markéta

REKLAMA

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč

GOTU KOLA FORTE

vyšší inteligence

899 Kč

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*