Zrzaví lidé mají podle vědců superschopnosti

Zrzaví lidé mají jiné geny než zbytek populace. Vrstevníci je často vyčleňují z kolektivu a tato nemístná šikana často pokračuje i v dospělosti. Předsudky vůči zrzavým lidem přetrvávají celá staletí. Lidé si jejich barvu vlasů spojují s tím, že jsou divní nebo dokonce představují hrozbu. Nyní vyšlo najevo, že zvláštnost jejich genů nemá na svědomí pouze nezvyklou barvu vlasů. Ve skutečnosti se od zbytku populace liší i v jiných ohledech.

REKLAMA

GARCINIA 100 kapslí

podpoří hubnutí

469 Kč

AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

149 Kč

GOTU KOLA 10:1 20g

zpomalí stárnutí

199 Kč

DÝŇOVÁ SEMENA 500 g

dobrá nálada

169 Kč


Zrzaví lidé mají podle vědců superschopnosti.
Zrzaví lidé mají podle vědců superschopnosti. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Zrzavé vlasy se obvykle pojí se skotským či irským původem, protože předci dnešních zrzků nejspíš žili v chladných oblastech s nedostatkem slunečního svitu. Proto mají zrzaví lidé světlou pokožku málo chráněnou proti slunci. Jsou tak zároveň vystaveni vyššímu riziku rakoviny kůže.

Zrzaví lidé vytvářejí vlastní vitamín D

Zrzaví lidé mají jednu úžasnou výhodu. Díky svým genům jsou schopní produkovat vlastní vitamín D, aniž by se museli vystavit slunečnímu svitu.

Mají tak menší riziko vzniku chorob spojených s nedostatkem tohoto vitamínu, například křivice.

Vědci věří, že gen MC1R, který zaznamenává teplotní změny, je u u zrzavých lidí citlivější než u zbytku populace. Což je vzhledem k původu zrzavých lidí v chladných oblastech možná ještě zajímavější.

Znamená to, že přírodně zrzaví lidé pociťují chlad a teplo mnohem intenzivněji, než ostatní.

Potřebují více anestezie a mají vyšší práh bolesti

Méně smyslu dává fakt, že podle několika studií jsou zrzaví lidé oproti zbytku populace odolnější. Nejenže snesou intenzivnější bolest působenou elektřinou nebo bodnutím, ale zároveň potřebují k uspání o 20 % více anestetik.

Příjemněji voní

Další stará legenda říká, že zrzaví lidé voní příjemněji než ostatní. Už od 19. století se vyskytují zmínky o tom, že vydávají příjemnější tělesný pach.

Kůže zrzavých lidí bývá kyselejší a v takovém prostředí vydávají parfémy silnější vůni. (zdroj: nypost.com)

Zajímavosti

  • Podle legend měli ryšavé vlasy Achilles, Ezau, Marie Magdalena a Jidáš Iškariotský. S touto anomálií se pojila řada pověr, ve středověku byli lidé s touto barvou vlasů často podezíráni z čarodějnictví, také proto, že byli často navíc leváci.
  • Rovněž se jim v různých příbězích stereotypně připisuje vznětlivost a snížená sebekontrola. Zrzavé děti bývají ve škole častěji než jiné terčem šikany. Spermabanka Cryos International v roce 2011 oznámila, že nebude přijímat sperma rudovlasých mužů, protože o ně není zájem.
  • Existuje výzkum, podle něhož mají zrzaví lidé kvůli zvýšené citlivosti na bolest vyšší spotřebu anestetik.
  • Rusovlásky na svých obrazech s oblibou znázorňoval italský renesanční malíř Tizian, proto se této barvě vlasů říká také ticiánová.
  • V nizozemském městě Breda se každoročně koná setkání lidí se zrzavými vlasy Roodharigendag. (zdroj: Wikipedia.org)
REKLAMA

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Zlato ormus 576x700web final hot 247x300 - Zrzaví lidé mají podle vědců superschopnosti269b - Zrzaví lidé mají podle vědců superschopnosti MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Zrzaví lidé mají podle vědců superschopnosti OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Zrzaví lidé mají podle vědců superschopnosti monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1500 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 2000 korun MACA BIO 100 g, nad 2500 Kč Kotvičník extrakt 50% 20 g, nad 2500 Kč Camu Camu BIO 100 g v hodnotě 349 Kč.

REKLAMA

MACA 250 g BIO

vyladí hormony

299 Kč

CHIA premium 1 kg

zrychlí metabolismus

219 Kč

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč

REISHI BIO 100 g

posiluje játra

369 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*