Změnu klimatu popírají jen pitomci, tvrdí uznávaný lékař

Americký uznávaný chirurg Garth Davis, který je mimo autorem knihy „Proteinaholic: Jak nás naše posedlost masem zabíjí a co s tím můžeme dělat“ si nikdy nebral žádné servítky. Obzvláště mu v žaludku leží lidé, kteří pohrdají podle něj vědecky podloženými fakty o globálním oteplování.

REKLAMA

ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

469 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

274 Kč

GOJI 0,5 kg premium

zrychlí metabolismus

399 Kč

REISHI prášek 100 g

dobrý cholesterol

319 Kč


Změnu klimatu popírají jen pitomci, tvrdí lékař.
Změnu klimatu popírají jen pitomci, tvrdí lékař. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Garth Davis na svém facebookovém profilu v minulých dnech vydal následující prohlášení: „Mezivládní panel pro změnu klimatu (IPCC) se chystá vydat svou další zprávu. Zpráva IPCC je nejdůležitější zprávou na téma změny klimatu. Na poslední zprávě se podílelo 2 000 odborníků z 80 zemí, kteří se dobrovolně přihlásili k přezkoumání 1 000 různých vědeckých poznatků.

Zpracovatelé předložili 140 tisíc komentářů. Vygenerování samotné zprávy trvalo 6 let. Je to zkrátka velmi komplexní průzkum od fundovaných odborníků z oboru.

Skutečnost, že pitomci budou zveřejňovat informace o tom, jak je to zaujaté, jen prokáže jejich naprostou naivitu.

Laici s nulovou vědeckou hodností si myslí, že mohou okopávat kotníky světovým expertům. Opravdu směšné. Odvětví, která podceňují změnu klimatu, jsou ropný průmysl a zemědělství. Jsou totiž největšími pachateli globálního oteplování.

Změnu klimatu má značně na svědomí živočišná „výroba“

Letošní zpráva se zaměří na využití půdy. Pochopte, v současné době máme světovou populaci asi 19 miliard kuřat, 1,5 miliardy krav a jednu miliard prasat.

Většina plodin z našeho zemědělství jde na krmení právě těchto zvířat. To vyžaduje obrovské množství zdrojů. Generuje všechny druhy znečištění včetně metanu a CO2. Ještě horší je, že musíme vykácet tuny lesního prostoru, abychom byli schopni nasytit tato zvířata.

To nemá nic společného s udržitelným rozvojem, je to naprosto směšné. Jak by si někdo mohl dokonce přát, aby si myslel, že je to přijatelné?!

Musíme změnit způsob, jakým jíme a způsob, jakým hospodaříme! A kdokoli, kdo zpochybňuje, zda máme vliv na změnu klimatu nebo že jde o přirozený jev, zjevně žádné studie nečetl anebo vědě vůbec nerozumí.

Změny za poslední 50 let co se týče vypouštění CO2 do zemské atmosféry jsou dramatické a prokazatelně způsobené lidmi. Vědecká komunita již koncept změny klimatu přijala za svůj, jen několik odpůrců bere peníze od průmyslu.“

Dr. Garth Davis

Dr. Garth Davis je lékařským ředitelem kliniky Davis v Nemocnici metodistů v Houstonu v Texasu. Je držitelem certifikátu Americké rady pro chirurgii, členem Amerického kolegia chirurgů a členem Americké společnosti pro metabolickou a bariatrickou chirurgii. Je specialistou v oblasti snižování hmotnosti s léčebnou i chirurgickou odborností pro léčbu obezity. Posledních 17 let svého života pomáhal lidem bezpečně a účinně hubnout. Davis také běhá maratón a účastní závodu Ironman, který se skládá z plavání na trase dlouhé 3,86 km, jízdy na kole (180,25 km) a maratonského běhu (42,2 km).

REKLAMA

KURKUMIN forte

zdravé srdce

899 Kč

CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

319 Kč

ENERGIZÁTOR 30 ml

vyšší energie

2391 Kč

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč


2 Comments

  1. Ať se pan doktor drží svého řemesla a nemíchá hrušky a jablka. To už je přímo náboženství ten klimaalarmismus…

  2. Globální oteplování ano, ale příčiny nebudou v lidstvu a jeho chování. Nekácet lesy, šetrně se chovat k přírodě to ano. I kdyby se udělala opatření vzešlá z „panelu“ budou je dodržovat takové země jako Indie,Čína, země Jižní Ameriky, Indonésie ap.? Prozatím všechna opatření jako např. přidávání biopaliv měla spíše opačný dopad. Podobně dopadnou další opatření.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*