Změnu klimatu popírají jen pitomci, tvrdí uznávaný lékař

Americký uznávaný chirurg Garth Davis, který je mimo autorem knihy „Proteinaholic: Jak nás naše posedlost masem zabíjí a co s tím můžeme dělat“ si nikdy nebral žádné servítky. Obzvláště mu v žaludku leží lidé, kteří pohrdají podle něj vědecky podloženými fakty o globálním oteplování.

REKLAMA

KOTVIČNÍK 90% 20g

nakopne hormony

299 Kč

MACA 100 tob.

vyladí hormony

349 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

199 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

499 Kč


Změnu klimatu popírají jen pitomci, tvrdí lékař.
Změnu klimatu popírají jen pitomci, tvrdí lékař. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Garth Davis na svém facebookovém profilu v minulých dnech vydal následující prohlášení: „Mezivládní panel pro změnu klimatu (IPCC) se chystá vydat svou další zprávu. Zpráva IPCC je nejdůležitější zprávou na téma změny klimatu. Na poslední zprávě se podílelo 2 000 odborníků z 80 zemí, kteří se dobrovolně přihlásili k přezkoumání 1 000 různých vědeckých poznatků.

Zpracovatelé předložili 140 tisíc komentářů. Vygenerování samotné zprávy trvalo 6 let. Je to zkrátka velmi komplexní průzkum od fundovaných odborníků z oboru.

Skutečnost, že pitomci budou zveřejňovat informace o tom, jak je to zaujaté, jen prokáže jejich naprostou naivitu.

Laici s nulovou vědeckou hodností si myslí, že mohou okopávat kotníky světovým expertům. Opravdu směšné. Odvětví, která podceňují změnu klimatu, jsou ropný průmysl a zemědělství. Jsou totiž největšími pachateli globálního oteplování.

Změnu klimatu má značně na svědomí živočišná „výroba“

Letošní zpráva se zaměří na využití půdy. Pochopte, v současné době máme světovou populaci asi 19 miliard kuřat, 1,5 miliardy krav a jednu miliard prasat.

Většina plodin z našeho zemědělství jde na krmení právě těchto zvířat. To vyžaduje obrovské množství zdrojů. Generuje všechny druhy znečištění včetně metanu a CO2. Ještě horší je, že musíme vykácet tuny lesního prostoru, abychom byli schopni nasytit tato zvířata.

To nemá nic společného s udržitelným rozvojem, je to naprosto směšné. Jak by si někdo mohl dokonce přát, aby si myslel, že je to přijatelné?!

Musíme změnit způsob, jakým jíme a způsob, jakým hospodaříme! A kdokoli, kdo zpochybňuje, zda máme vliv na změnu klimatu nebo že jde o přirozený jev, zjevně žádné studie nečetl anebo vědě vůbec nerozumí.

Změny za poslední 50 let co se týče vypouštění CO2 do zemské atmosféry jsou dramatické a prokazatelně způsobené lidmi. Vědecká komunita již koncept změny klimatu přijala za svůj, jen několik odpůrců bere peníze od průmyslu.“

Dr. Garth Davis

Dr. Garth Davis je lékařským ředitelem kliniky Davis v Nemocnici metodistů v Houstonu v Texasu. Je držitelem certifikátu Americké rady pro chirurgii, členem Amerického kolegia chirurgů a členem Americké společnosti pro metabolickou a bariatrickou chirurgii. Je specialistou v oblasti snižování hmotnosti s léčebnou i chirurgickou odborností pro léčbu obezity. Posledních 17 let svého života pomáhal lidem bezpečně a účinně hubnout. Davis také běhá maratón a účastní závodu Ironman, který se skládá z plavání na trase dlouhé 3,86 km, jízdy na kole (180,25 km) a maratonského běhu (42,2 km).

REKLAMA

KLOUB eso 100 kapslí

regenerace kloubů

999 Kč

REISHI FORTE

dobrý cholesterol

799 Kč

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

209 Kč

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

149 Kč


2 Comments

  1. Ať se pan doktor drží svého řemesla a nemíchá hrušky a jablka. To už je přímo náboženství ten klimaalarmismus…

  2. Globální oteplování ano, ale příčiny nebudou v lidstvu a jeho chování. Nekácet lesy, šetrně se chovat k přírodě to ano. I kdyby se udělala opatření vzešlá z „panelu“ budou je dodržovat takové země jako Indie,Čína, země Jižní Ameriky, Indonésie ap.? Prozatím všechna opatření jako např. přidávání biopaliv měla spíše opačný dopad. Podobně dopadnou další opatření.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*