Vědci chtějí přijít na podstatu breathariánství

Breathariánství je způsob života, kdy člověk nemusí přijímat potravu. Tento koncept není nový. Ve skutečnosti o této schopnosti už tisíce let píšou různé kultury po celém světě. Například v třetí knize Jóga súter je seznam 26 siddhů s mimořádnými schopnostmi. Zároveň je to běžná myšlenka buddhismu, ale také různých dalších duchovních tradic. Siddhům se připisují takové neobvyklé vlastnosti jako jasnozřivost, telekineze a mnoho dalších, včetně oproštění se od hladu a žízně.

REKLAMA

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

419 Kč

SLUNEČNICE 500 g

dodá zdravé tuky

79 Kč

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Ačkoliv moderní věda zaznamenala důkazy mimořádných lidských schopností, jakými jsou telepatie, vzdálené zobrazování a předtuchy, zkoumání breathariánství se věnovalo jen málo prací. Některé brilantní mozky však věří, že je žít bez jídla je možné, například Nikola Tesla. V roce 1901 předložil následující argument:

Myslím, že vývoj života nutně povede k formě existence, která bude možná bez výživy a nebude svazována jejími omezeními. Proč by živé stvoření nemohlo být schopné získávat veškerou energii potřebnou k výkonu životních funkcí z prostředí, místo aby ji složitým procesem přeměny chemických vazeb získávalo konzumací potravy.“

Díky znalostem moderní biologie zní oproštění se od jídla beznadějně a nereálně. Historie vědy nám však mnohokrát ukázala, že nemožné se v okamžiku může stát možným. Skvělým příkladem je nedávný objev skutečnosti, že člověk může ovlivnit svůj autonomní imunitní systém silou vlastní mysli.

Pojďme se podívat na to, co se stane, když vědci vyšetří lidi, kteří tvrdí, že nepřijímají potravu.

Breathariánství

Vědci zkoumali Čchi-kung praktiku Bigu a další čchi-kung praktiky (včetně oproštění se od příjmu potravy) a jejich výzkum přinesl některé zajímavé výsledky. Studie publikovaná v časopise America Journal of Chinese Medicine, do něhož jsme nahlédli v knihovně US National Library of Medicine, prokázal, že žena se zvláštními schopnostmi byla a dosud je schopná urychlit klíčení určitých semen pro účely vývoje odolnějších druhů rostlin. Je to jen jeden případ z mnoha – můžete si najít příslušnou studii, více se dočtete zde.

Indické katolické charismatické hnutí také zahrnuje dosažení života bez příjmu potravy. Dean Radin, vedoucí vědecký pracovník na Institute of Noetic Sciences, vysvětluje tento koncept ve své knize: Supernormal: Science, Yoga, and the Evidence for Extraordinary Psychic Abilities. (Nadpřirozeno: Věda, Jóga a důkazy mimořádných duševních schopností):

Důsledkem je, že lidské tělo umí přeměnit okolní energii na výživu a kultivací této schopnosti může člověk pohodlně žít bez jídla a možná i bez pití tak dlouho, jak si přeje. Píše se o tom v Jóga sútrách pod heslem siddi, pada 111.30: oproštění se od hladu a žízně.

To je v příkrém rozporu s poznatky současné medicíny, která stanovila, že lidské tělo může přetrvat asi pět dní bez vody a nanejvýš několik týdnů bez potravy. Pak umírá. Navzdory velkému množství příkladů z minulosti – lidí, kteří žili bez jídla a někdy i bez pití dlouhá léta, považuje většina výživových specialistů a biochemiků taková prohlášení za naprosto směšná a nereálná a lidi, kteří je činí – aktuálně jsou jich na celém světě desítky až stovky – za vážně duševně choré. Někteří z nich asi duševně choří být mohou, ale všichni?

Bude pokračováno.

zdroj: http://www.justamazingrecipes.com/natural-remedies-for-frozen-shoulder/

studie vlivu na semínka: http://zeniclinic.com/2011/04/dna/

překlad: ScoreV

REKLAMA

KOTVIČNÍK 90% 20g

nakopne hormony

299 Kč

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

219 Kč

CAIGUA 100 g

podpoří hubnutí

219 Kč

REISHI 100 kapslí

zpomalí stárnutí

469 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*