Továrna na falešné sny vysílá nonstop

Neustále nás někdo otravuje, že chce to a tamto a my nemáme chvilku klidu, abychom si konečně mohli odpočinout a vydatně se prospat. Večer si přejeme krásné sny, protože věříme, že sen je lepší, než náš život, který nás ve skutečnosti vůbec nebaví, a proto se každý den díváme na televizi.

REKLAMA

GOTU KOLA 10:1 20g

zpomalí stárnutí

199 Kč

LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

79 Kč

KURKUMIN forte

zdravé srdce

799 Kč

GOJI A kvalita 1 kg

zrychlí metabolismus

399 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Když se nad tím zamyslíme, sny jsou televizí pro náš mozek, když odpočívá. Nabídka programů je poměrně široká, nechybí ani erotické kanály. Sníme, protože doufáme, že vnitřně zbohatneme. Často sníme o lepší budoucnosti, ale zároveň vůbec netušíme, zda taková vůbec nastane.

Pozitivní myšlení nám říká, že svými sny vymodelujeme budoucnost, kterou pak přitáhneme do své reality. Jako poklad na laně. Víme, co v truhlici je, a proto se snažíme k pokladu dostat.

Když truhlici konečně otevřeme, rozzáří se na nás svatý grál. Jenže vůbec nevypadá jako budoucnost, kterou jsme si ve svých snech vymodelovali. Tváří v tvář této nečekané situaci nyní musíme učinit krok nejdůležitější. Najít odvahu jít do neznáma a riskovat tak svůj životní osud. To je rizikem nejvyšším ze všech. Snad jedině blázen by takto neuvažoval.

Blázen si totiž myslí, že to musí jít bez rizika. Ale nejde. Riziko je jako naše oči. Pokud je neotevřeme, budeme dál a dál slepí. Proto nikoliv blázni, ale paradoxně rozumní jsou ochotni riskovat, protože vědí.

I když na to v Česku ještě nedozrála kultura, obdivujme proto ty podnikatele, kteří šli do rizika a nikoliv na jistotu. Vždy jsme přece obdivovali rytířské příběhy, plné chrabrosti a odvahy. Dnešní malí podnikatelé jsou jako rytíři. Bojují, protože nechtějí propadnout temnotě v podobě nadnárodního kapitalismu, který nemilosrdně likviduje vše nezávislé. Ano, je to agent Smith světové ekononomiky. Nespokojí se, dokud nebude mít vše. Je to mor, který nás pomalu zachvacuje a my si toho mnohdy ani nevšímáme. A naopak se necháváme sladce uspávat, že bude líp.

Přitom je to nehorázná lež, kterou nám naservírovali před naše zavřené oči, abychom uvěřili, že je to pravda, za kterou je třeba jít. Zeptejte se jakéhokoliv vůdce, na základě čeho je si jistý, že spasí nás všechny? Má snad správný telefon na Boha, jak se ptal PK? A pokud má, proč pořád hledáme cizí telefon, místo abychom používali svůj vlastní?

Je čas přestat věřit svým vůdcům a raději najít nějakého sami v sobě. Projevíme tak odvahu zahodit naše iluzorní sny, které se nikdy nestanou skutečností, protože jsou to pouze a jenom sny. Skutečnost je pouze ta jediná, kterou žijeme nyní. A když nás takových odvážných bude přibývat, náš svět se konečně může proměnit. V realitu, kterou si nevysníme, ale o kterou se zasloužíme už jen tím, že ji ZCELA přijmeme za vlastní. Přijmeme vlastní zodpovědnost za naše činy, aniž bychom je opět svěřili do rukou politiků, jejichž jediným úkolem je nás všechny obelstít.

georg c.amber tomíček

REKLAMA

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

349 Kč

GOJI A kvalita 1 kg

zrychlí metabolismus

399 Kč

ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

449 Kč

GOTU KOLA 10:1 20g

zpomalí stárnutí

199 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*