Test: Zjistěte, čeho se v životě bojíte nejvíce

Strach je přirozenou reakcí na potenciální nebezpečí. Nicméně naše psychika by mohla spojit podivné symboly s potenciálním nebezpečím jen proto, že v našem nevědomí skrýváme nevyřešené emoce. Obrázek, který vám ukážeme v pokračování článku, je dokonalým obrazem psychoanalýzy vašeho nejhlubšího nevědomého strachu.

REKLAMA

GARCINIA 100 g

podpoří hubnutí

169 Kč

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

GOJI A kvalita 1 kg

zrychlí metabolismus

419 Kč

GUARANA 100 g

energie do života

169 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Samotný obraz aktivuje vaši podvědomou mysl, aby spojila symboly se strachem, protože v celku ukazuje sublimační poselství lebky – symbol strachu. Vyvolává v naší nevědomé mysli strach. První symbol, který na obrázku vidíte, odhaluje mnoho o vašem největším strachu, neboť je to první věc, kterou spojujete s tímto nevědomým spouštěčem.

Stačí, když se rychle podívate na obrázek níže a určíte symbol, který váš zrak upoutal jako první. A nepřemýšlejte nad tím, co vidíte.

strach main - Test: Zjistěte, čeho se v životě bojíte nejvíce

obrázek: Trevor Brown

První symbol, který jste viděli:

1. Malá holčička

strach 01holcicka - Test: Zjistěte, čeho se v životě bojíte nejvíce

Pokud první postavou, kterou jste viděli na této fotografii, byla malá holčička, Vaše obavy proudí z potlačených emocí, které pocházejí z vašeho dětství.

Existuje mnoho typů událostí, které mohou definovat myšlenku dítěte. Pokud je dítě řádně nezpracuje, mohou se v dospělosti vynořit ve formě strachu, závislostí, destruktivních vzorců chování a nevhodných přání.

Vztah s vaší matkou je rozhodující pro váš emoční vývoj. Pokud jste museli strávit příliš mnoho času daleko od mámy, nebo když Vám matka v raném dětství projevovala malou nebo vůbec žádnou náklonnost, je dost možné, že si vše ve Vašem životě nevědomě projektujete prostřednictvím strachu.

Tímto způsobem se v jakémkoliv dítěti může vyvinout strach při rozhodování nebo při převzetí odpovědnosti. Trauma se nemusí odehrát nutně v dětství, může dokonce nastat kojeneckém věku či dokonce během těhotenství matky či porodu.

2. Motýl

strach 02motyl - Test: Zjistěte, čeho se v životě bojíte nejvíce

Motýl je jedním ze symbolů, který je obvykle pojí s pozitivním významem. Existuje však hlubší nevědomý význam tohoto symbolu, který je mnohem temnější.

Podle výkladu snů je motýl znamením šancí a počátků. Jasný a pestrý motýl je poslem dobré naděje, nového začátku v životě. Bezbarvý motýl je zase spojen s nerealizovanou příležitostí, která by nám přitom mohla prospět.

Duchovní význam tohoto symbolu spočívá v doprovázení duší v posmrtném životě. Vede duši do světa mrtvých.

Pokud tedy první věcí, kterou jste viděli na tomto obrázku, byl motýl, z Vašeho nevědomí proudí buď strach ze smrti anebo z toho, že svůj život promarníte. Anebo se také podvědomě bráníte, abyste se vyrovnali s potlačenými emocemi ze zármutku ze skonu některéh z Vašich blízkých.

3. Jahoda

strach 03jahoda - Test: Zjistěte, čeho se v životě bojíte nejvíce

Jahoda umístěná dokonale ve středu obrazu a v nadživotní velikosti představuje srdce. Jahoda je od věky věků známá jako symbol lásky. Lepším vyjádřením by možná bylo v podobě symbolu plodnosti, která vyvěrá z bolestné lásky.

Existuje dokonce legenda, která říká, že kvůli Adonisově smrti bohyně Venuše nemohla přestat plakat. Každá slza, která dopadla na zem, se změnila v jahody.

Pokud jste jako první symbol viděli jahodu, pak to, co hledáte, je ve Vašem srdci. Váš největší strach proudí z nevědomého odporu vůči lásce.

Původ tohoto strachu, tak silného emotivního odporu k něčemu tak krásnému, jako je láska, často pochází z dětství. Vyjevuje nám, jak si Vaši rodičové projevovali svou náklonost před Vámi samotnými. Zároveň to může ukazovat na nezpracovanou bolest z některého z Vašich prvních vztahů.

Nadměrná velikost jahody ukazuje, kolik lásky musíte dát. Říká, že máme v sobě tolik lásky, kterou potlačujeme v sobě, že se bojíme ji dát, protože si myslíme, že budeme potrestáni.

4. Pavouk

strach 04pavouk - Test: Zjistěte, čeho se v životě bojíte nejvíce

Pavouk patří mezi největší strašáky, obzvláště pak u žen. Jde o skrytý význam evolučního mechanismu přežití, který nás činí mimořádně pozornými vůči malým nebezpečím, které by nás mohly obklopit. Nicméně pavouk jako symbol zároveň proudí z hlubšího nevědomého strachu, že naše okolí není zcela v bezpečí.

Pokud jste na tomto snímku viděli první pavouka, znamená to, že vaše nevědomé obavy pocházejí z vaší neschopnosti cítit se zcela bezpečně v jakémkoliv prostředí.

Vždy bedlivě sledujete všechny detaily a za každou cenu se snažíte najít něco špatného a nebezpečného i na místech, která jsou přitom naprosto bezpečná. Toto neustálé sledování míry nebezpečí Vám brání úplnému odevzdání se krásným a šťastným okamžikům. Povětšinou jen přehodnocujete každý plán. Úzkost a záchvaty paniky mohou být Vaším denním chlebem.

Tento nevědomý strach z toho, že Váš život není bezpečný, je často příznakem příliš aktivní amygdaly v kombinaci s obavami. Možná Vás vychovávali lidé, kteří žili neustále ve strachu, který pak přenesli na Vás. Anebo jste si sami do sebe voperovali tuto úzkostnou myšlenku, která se pak stala podstatou Vaší osobnosti.

5. Stromy

strach 05stromy - Test: Zjistěte, čeho se v životě bojíte nejvíce

Stromy jsou silným psychologickým symbolem. Vězte, že jeden z nejlepších psychoanalytických testů vyhodnocuje psychiku člověka podle toho, jakým způsobem nakreslí strom na kus papíru.

Strom je symbolem našich kořenů a v tomto případě má hlubší symboliku. Dva stromy, které tvoří most, pravděpodobně znamenají, že uvnitř nás existuje vnitřní konflikt, který jsme ještě nebyli schopni vyřešit. Je znamením emocionálního rozdělení, že se nemůžeme vnitřně sjednotit.

Pokud jednou z prvních věcí, kterou jste viděli na tomto obrázku, byly dva stromy, znamená to, že Vaše největší obavy proudí z přijetí tohoto nevědomého emočního rozdělení. Budete se bát přijmout nějakou část sama sebe jako svou. Svou identitu obtáčíte kolem tohoto stínu, který samozřejmě odolává tomu, aby se s Vámi spojil.

Většina z nás zná velmi dobře naše největší pochybnosti a nejistoty. Ovšem účinek není takový, když Vám to odhalí někdo jiný.

Právě z tohoto důvodu je nejlepší konzultovat tuto záležitost s někým, kdo má od Vás odstup, bez jakýchkoliv předsudků či priorit, protože nám tak pomůže vidět naši situaci zcela jinak. Čelit svému stínu může být opravdu tou nejsilnější věcí, kterou v životě můžete učinit.

6. Medvídek

strach 06medvidek - Test: Zjistěte, čeho se v životě bojíte nejvíce

Jedním ze způsobů, jakým se může každé dítě vždy uklidnit, je objímání medvídka. Je symbolem bezpečí, porozumění a láskypného tepla pro každé dítě.

Medvídek symbolizuje kamaráda, který jej bezpodmínečně chápe. Když má dítě strach, zcela přirozeně obejme svého medvídka.

Jenže medvídci na tomto obrázku jsou poněkud pokroucení. Skutečnost, že jste je viděli jako první, odhaluje něco zajímavého. Bojíte se strachu.

Tento strach pramení z nevědomého traumatu, které se pravděpodobně odehrálo někdy ve Vašem dětství. Jedná se o událost, kdy jste zažili strach a neměli jste jak uklidnit.

Tuto událost jste zároveň potlačili hluboko uvnitř své nevědomé mysli, a proto se snažíte vyhnout strachu za každou cenu, protože Vám vždy připomíná ten okamžik, kdy jste byli bezmocní a osamoceni. Možná se bojíte být sami. Nebo dokonce věřit ostatním.

Děkujeme Trevorovi Brownovi za obrázek.

Převzato z lifecoachcode.com

zdroje: psychologytoday.com knihy Carla Gustava Junga psychologytoday.com

REKLAMA

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč

REISHI prášek 100 g

dobrý cholesterol

319 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

369 Kč

AŠVAGANDA 100 tob.

přináší klid

469 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*