Rakovina? Nic jiného než výnosný byznys (1)

Stává se to častěji, než si dokážete představit, ale je to holá skutečnost – čím dál více lékařů je konečně přistiženo při činu, když porušují Hippokratovu přísahu a podvodně diagnostikují u zdravých pacientů rakovinu jen proto, aby získali peníze z úplatků za nasazení jedovaté chemoterapie. Proč by taky lékaři lhali, když celý rakovinový průmysl je jeden obrovský výmysl od začátku až do konce? Není divu, že společnosti pro boj s rakovinou na celém světě kladou mnohem větší finanční iniciativu v oblasti vývoje chemoterapie a ozařování, než aby měli věnovat své úsilí spíše na prevenci.

REKLAMA

ACAI BERRY BIO 100 g

zpomalí stárnutí

229 Kč

PARA ořechy 250 g

doplní důležitý selen

259 Kč

MACA BIO 1kg

vyladí hormony

999 Kč

MACA 250 g BIO

vyladí hormony

299 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Jenže zatímco na prevenci onemocnění se nedají vydělávat peníze, na „léčení“ nemocí rozhodně ano. Vzpomeňme případ Farida Fata, prominentního onkokologa z Michiganu, který u před rokem soudu přiznal, že záměrně a neoprávněně diagnostikoval rakovinu naprosto zdravým lidem.

Rovněž přiznal, že jim podával chemoterapeutické léky jen za účelem dosažení zisku. Byli jeho pacienti v šoku? Vsaďte si, že byli. Kdo by taky někdy podezříval lékaře, že by falšoval diagnózu, jen aby z vás vyrazil peníze. Je to nepředstavitelné. Přesto se tak děje s rakovinou a téměř každou nemocí, jelikož tak mohou generovat své příjmy prostřednictvím úplatků a provizí na základě objemu pacientů léčených konkrétními léčivy. Prostě lidé se berou jako zboží.

"Mnozí z těchto bezohledných lékařů jsou jako podnikatelé bez svědomí. Jediným rozdílem je, že mají vaše zdraví a důvěru ve svých rukou, což je velmi nebezpečná kombinace, když se jedná o peníze," řekl lékař Sayed Mohammed, vysloužilý onkolog, který připouští, že tento nebezpečný trend pozoruje více než deset let.

"Je to moje volba," řekl Fata tváří tvář překvapení, když byl uznán vinným z toho, že v průběhu mnoha let ordinoval svým pacientům mnohé „léky“. Tak či onak, pronesl i tato slova: "Věděl jsem, že je to z lékařského hlediska zbytečné."

Fata byl obviněn ze zpronevěry 35 miliónů dolarů ze systému veřejného zdravotního pojištění za lékařsky zcela zbytečné onkologické a hematologické procedury. Státní zástupkyně Barbara McQuade tvrdí, že Fata tento systém provozoval od roku 2009 až do současnosti, a to prostřednictvím mnoha svých zdravotnických firem v šesti amerických městech.

Podle ní měl tak podvést 1200 pacientů, čímž získal 62 miliónů z pojištění, zatímco celkově i s doplatky pacientů si naúčtoval 150 miliónů.

Barbara McQuade pro něj požaduje trest na doživotí. Jeho případ hodnotí jako největší z nejneuvěřitelnějších případů podvodů zdravotní péče, kterou kdy její kancelář vyšetřovala. Řekla, že Fata nejenže podvedl stát, ale rovněž – což je typické v takových případech – poškodil pacienty.

Rakovina prostaty je dalším byznysem

Rakovina prostaty je dalším ukázkovým příkladem, kdy lékaři dávají pacientům falešně prognózy, aniž by jim sdělili fakta. Krevní test na prostatu spočívá v hledání specifického antigenu, což je protein produkovaný prostatou. Jeho vysoká hladina je pravděpodobně spojena s rakovinou prostaty. Problém je ale v tom, že tato asociace není vždy správná, a i když je, stále není rakovina prostaty nutně smrtelná – umírá na ni jen asi 3 procenta všech pacientů.

Po testu obvykle následuje jeho potvrzení v podobě biopsie a nasazení „léků“, což nakonec může vést k impotenci a inkontinenci. Opakovaní biopsie může způsobit šíření nádorových buněk do rány tvořené jehlou nebo vyplavení rakovinných buněk přímo do krevního řečiště nebo lymfatického systému.

Více než 90% lékařů, kteří podporují léčbu rakoviny prostaty tímto způsobem, si tak generují provizi z každého pacientova ošetření. Dokazují to riskantní a často smrtelné důsledky v dlouhodobém horizontu pro většinu lidí, kteří nechápou, jak se starat o své zdraví, a kteří věří falešným statistikám.

Desítky rozsáhlých a důkladných studií zkoumaly muže, kterým lékaři diagnostikovali rakovinu prostaty na základě provedené biopsie. Ve více než 97% případů se rakovina buď nikdy nerozšířila mimo pohlavní žlázy, aby tak napáchala další škody v organismu nebo pacient zemřel na něco jiného dlouho předtím. A bez jakéhokoliv důkazu, že by tak došlo v důsledku rozšíření rakoviny právě z prostaty. Ve zbylých 3% případů, kde je rakovina agresivní a pacientovi ubližuje, že rozšířila za hranice možností chirurgické resekce již dlouho před její diagnózou. Těmto mužům by tedy stejně žádná operace nepomohla.

Vzhledem ke slibu Hippokratovy přísahy bychom měli očekávat, že lékař se bude snažit vždy udělat co nejvíce pro zdraví pacienta. Bohužel příliš mnoha lékařům se nedaří udržet zdraví svých pacientů, přestože by to mělo být jejich prioritou. Potřeby zvyšování vlastního ega, pudu sebezáchovy a úsilí o více peněz má často za následek nesprávnou péči a újmu pro pacienta. (zdroj: www.disclose.tvpřeklad: georg)

Pokračování.

REKLAMA

KURKUMIN forte

zdravé srdce

899 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

529 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 g

nakopne hormony

369 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*