Proč muži riskují život mnohem více než ženy

Je to známý fakt - muži zpravidla přeceňují své schopnosti mmohem více než ženy. Má to své určité výhody, třeba vyšší plat, ale také mnohem fatální důsledky - zbytečná úmrtí při nezodpovědném riskování života. I když touha předvádět se a soutěžit je vlastní oběma pohlavím, ženy umějí mnohem lépe používat záchrannou brzdu. Nebo je to tím, že mnozí muži ji nemají vůbec?

eshop energie života nabízí


SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

149 Kč

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

239 Kč

CORDYCEPS FORTE

rakovina ustupuje

799 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

​Chlapci více riskují

Vědci v Missouri studovali reakce dětí, které jezdily na stacionárním kole, zatímco sledovaly vysoce realistickou simulaci. V rizikových situacích chlapci brzdili mnohem pomaleji než dívky. Pokud by se jednalo o skutečnou situaci, mnoho z nich by utrpělo vážná zranění.

Chlapci také uvedli, že během simulované srážky pociťovali vzrušení, zatímco dívky uváděly pocit strachu. (Sax, Leonard. “Why Gender Matters” 43)

(Častější riskování bylo pozorováno i u samců z řádu primátů.) (Sax, Leonard. “Why Gender Matters” 44)

Ženy se snadněji polekají

Tento fakt byl prokázán ve „studii podnětů vyvolávajících strach“, kde byl strach měřen pomocí elektrické vodivosti kůže. (Brizendine. “The Female Brain” 123)

Ženy vykazují silnější citovou odezvu při očekávání bolesti

(„Sex Differences in Brain Response to Anticipated and Experienced Visceral Pain in Healthy Subjects.“ American Journal of Physiology) (Brizendine. “The Female Brain” 132)

Muži častěji přeceňují své schopnosti

Když profesor porovnával studenty a studentky, kteří absolvovali stejnou univerzitu a měli stejný manažerský titul, zjistil, že nástupní plat mužů byl v průměru o 4 000 dolarů ročně vyšší. To by samo o sobě bylo nesmírně sexistické, jenže to nebylo vše.

Ukázalo se totiž, že pouze 7 % žen si při pohovoru řeklo o vyšší plat, zatímco u mužů šlo o 57 %. Skutečný závěr studie tedy zní: pokud jste dostatečně sebevědomí, abyste si řekli o vyšší nástupní plat, máte bez ohledu na pohlaví vyšší šanci, že jej dostanete, než pokud si o něj neřeknete. (Sax, Leonard. “Why Gender Matters” 46)

Muži to však nemají ve všem lepší. Přeceňování schopností totiž může mít fatální následky.

Muži umírají při nehodách častěji než ženy

Jak už jsme psali: muži častěji riskují a přeceňují své schopnosti. Psychologové z Bostonské univerzity se domnívají, že právě to je důvod, proč v důsledku utonutí umírají téměř výhradně muži. (Sax, Leonard. “Why Gender Matters” 43)

– Chlapci jednají daleko nebezpečněji (zvláště v přítomnosti dalších chlapců).

– Daleko méně dbají varování svých rodičů.

– Rovněž jsou daleko méně ochotni přiznat někomu, že měli nehodu.

Údaje uvádějí, že u chlapců ve Spojených státech existuje vyšší pravděpodobnost vážného zranění nebo smrti způsobené nesprávným zacházením se zbraní nebo poraněním hlavy při jízdě na kole. (Sax, Leonard. “Why Gender Matters” 41–42)

A to není vše. Řekněme, že stejný počet žen a mužů utrpí zranění hlavy – i v tomto případě na tom muži budou hůře.

Výzkum v Dětské nemocnici v Pittsburghu v Pensylvánii zjistil, že existuje rozdíl ve způsobu, jakým odumírají mozkové buňky u chlapců a dívek po zranění. Jakmile dojde k poranění mozku, zůstane hladina glutationu (molekula, která pomáhá mozkovým buňkám přežít při nedostatku kyslíku) u dívek stabilní, avšak u chlapců klesne až o 80 %, což má za následek větší počet odumřelých mozkových buněk. (Brizendine. “The Female Brain” 174)

Mohlo by se rovněž jednat o zásadní faktor, který přispívá k rozdílu v celkové délce života mužů a žen. (zdroj: bravetheworld.com)

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Ormus269b - Proč muži riskují život mnohem více než ženy MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Proč muži riskují život mnohem více než ženy OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Proč muži riskují život mnohem více než ženy monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1000 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 500 korun MACA BIO 100 g, nad 1000 Kč druhá MACA BIO 100 g, nad 1500 Kč Kotvičník 50% 20 g, nad 2000 Kč Kotvičník 50% 20 g ZDARMA.​


SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

JESENEC - CELASTRUS 50 g

zrychlí vaši mysl

149 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

549 Kč

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

199 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*