Proč muži riskují život mnohem více než ženy

Je to známý fakt - muži zpravidla přeceňují své schopnosti mmohem více než ženy. Má to své určité výhody, třeba vyšší plat, ale také mnohem fatální důsledky - zbytečná úmrtí při nezodpovědném riskování života. I když touha předvádět se a soutěžit je vlastní oběma pohlavím, ženy umějí mnohem lépe používat záchrannou brzdu. Nebo je to tím, že mnozí muži ji nemají vůbec?

REKLAMA

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

GOTU KOLA FORTE

vyšší inteligence

799 Kč

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

249 Kč

GOJI A kvalita 1 kg

zrychlí metabolismus

399 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

​Chlapci více riskují

Vědci v Missouri studovali reakce dětí, které jezdily na stacionárním kole, zatímco sledovaly vysoce realistickou simulaci. V rizikových situacích chlapci brzdili mnohem pomaleji než dívky. Pokud by se jednalo o skutečnou situaci, mnoho z nich by utrpělo vážná zranění.

Chlapci také uvedli, že během simulované srážky pociťovali vzrušení, zatímco dívky uváděly pocit strachu. (Sax, Leonard. “Why Gender Matters” 43)

(Častější riskování bylo pozorováno i u samců z řádu primátů.) (Sax, Leonard. “Why Gender Matters” 44)

Ženy se snadněji polekají

Tento fakt byl prokázán ve „studii podnětů vyvolávajících strach“, kde byl strach měřen pomocí elektrické vodivosti kůže. (Brizendine. “The Female Brain” 123)

Ženy vykazují silnější citovou odezvu při očekávání bolesti

(„Sex Differences in Brain Response to Anticipated and Experienced Visceral Pain in Healthy Subjects.“ American Journal of Physiology) (Brizendine. “The Female Brain” 132)

Muži častěji přeceňují své schopnosti

Když profesor porovnával studenty a studentky, kteří absolvovali stejnou univerzitu a měli stejný manažerský titul, zjistil, že nástupní plat mužů byl v průměru o 4 000 dolarů ročně vyšší. To by samo o sobě bylo nesmírně sexistické, jenže to nebylo vše.

Ukázalo se totiž, že pouze 7 % žen si při pohovoru řeklo o vyšší plat, zatímco u mužů šlo o 57 %. Skutečný závěr studie tedy zní: pokud jste dostatečně sebevědomí, abyste si řekli o vyšší nástupní plat, máte bez ohledu na pohlaví vyšší šanci, že jej dostanete, než pokud si o něj neřeknete. (Sax, Leonard. “Why Gender Matters” 46)

Muži to však nemají ve všem lepší. Přeceňování schopností totiž může mít fatální následky.

Muži umírají při nehodách častěji než ženy

Jak už jsme psali: muži častěji riskují a přeceňují své schopnosti. Psychologové z Bostonské univerzity se domnívají, že právě to je důvod, proč v důsledku utonutí umírají téměř výhradně muži. (Sax, Leonard. “Why Gender Matters” 43)

– Chlapci jednají daleko nebezpečněji (zvláště v přítomnosti dalších chlapců).

– Daleko méně dbají varování svých rodičů.

– Rovněž jsou daleko méně ochotni přiznat někomu, že měli nehodu.

Údaje uvádějí, že u chlapců ve Spojených státech existuje vyšší pravděpodobnost vážného zranění nebo smrti způsobené nesprávným zacházením se zbraní nebo poraněním hlavy při jízdě na kole. (Sax, Leonard. “Why Gender Matters” 41–42)

A to není vše. Řekněme, že stejný počet žen a mužů utrpí zranění hlavy – i v tomto případě na tom muži budou hůře.

Výzkum v Dětské nemocnici v Pittsburghu v Pensylvánii zjistil, že existuje rozdíl ve způsobu, jakým odumírají mozkové buňky u chlapců a dívek po zranění. Jakmile dojde k poranění mozku, zůstane hladina glutationu (molekula, která pomáhá mozkovým buňkám přežít při nedostatku kyslíku) u dívek stabilní, avšak u chlapců klesne až o 80 %, což má za následek větší počet odumřelých mozkových buněk. (Brizendine. “The Female Brain” 174)

Mohlo by se rovněž jednat o zásadní faktor, který přispívá k rozdílu v celkové délce života mužů a žen. (zdroj: bravetheworld.com)

REKLAMA

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Zlato ormus 576x700web final hot 247x300 - Proč muži riskují život mnohem více než ženy 269b - Proč muži riskují život mnohem více než ženy  MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Proč muži riskují život mnohem více než ženy  OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Proč muži riskují život mnohem více než ženy  monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1500 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 2000 korun MACA BIO 100 g, nad 2500 Kč Kotvičník extrakt 50% 20 g, nad 2500 Kč Camu Camu BIO 100 g v hodnotě 349 Kč.

REKLAMA

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 tob.

hormonální rovnováha

393 Kč

ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

449 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

349 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*