Přepínáme se neustále mezi paralelními vesmíry?

Mandelův efekt je teorie o paralelních vesmírech založená na skutečnosti, že větší skupina lidí má podobnou alternativní vzpomínku na minulou událost. Zastánci této teorie tvrdí, že jestliže jsou tyto kolektivní zkušenosti pravdivé, muselo v určitém okamžiku v minulosti dojít k prostorovému a časovému posunu, a proto nejenže paralelní obyvatelné vesmíry existují, ale navíc se mezi nimi neustále přepínáme.

eshop energie života nabízí


ERYTHRITOL 400 g

nahradí bílý cukr

119 Kč

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

399 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

349 Kč

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

239 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

​Mandelův efekt poprvé popsala na internetu bloggerka Fiona Broome. Mluvila o zážitku na festivalu Dragon Con, kde zjistila, že někteří lidé měli falešnou vzpomínku podobnou té její. Broome měla za to, že Nelson Mandela zemřel ve vězení v roce 1980.

„Víte, myslela jsem si, že Nelson Mandela zemřel ve vězení. Myslela jsem, že si to vše pamatuji, včetně videa z jeho pohřbu, smutku v severní Africe, nepokojů ve městech a projevu plného emocí proneseného jeho ženou.

Pak jsem zjistila, že je stále naživu.“

Fiona psala o tom, jak objevila mnoho alternativních vzpomínek sdílených větším počtem lidí, včetně těch o neexistujících epizodách seriálu Star Trek a smrti reverenda Billyho Grahama.

V roce 2012 popsal Reece, bloger na stránce Woodbetweenworlds, podobnou zkušenost, tentokrát o hláskování názvu populární série dětských knih The Berenstain Bears.

„A pak jsem uviděl obaly knih. S tím pokrouceným dětským písmem. Ty, které jsem viděl stokrát každý měsíc od 5 do 9 let. Ty, na kterých je, jak vám každý dvacátník řekne, napsáno ‚Berenstein Bears‘.

Akorát, že se tam nepíše ‚Berenstein‘, ale ‚Berenstain‘.“

Reece je fyzik, a proto pokračoval popisem teorie založené na 4rozměrném vesmíru, která by vysvětlovala Mandelův efekt.

„Navrhuji, že vesmír je 4rozměrná komplexní varieta. Pokud nerozumíte matematickému žargonu, znamená to, že navrhuji, že 3 rozměry prostoru a 1 rozměr času jsou samy o sobě komplexní, takže nabývají hodnoty ze vzorce a+ib, část je ‚reálná‘ a část ‚imaginární‘. V této 4rozměrné varietě je šestnáct hexadekantů (jako kvadranty, ale je jich 16) v závislosti na tom, zda bereme v úvahu pouze reálnou, nebo imaginární část každého z těchto čtyř rozměrů. V našem konkrétním hexadekantu jsou tři rozměry prostoru reálné a rozměr času imaginární.“

Rozšíření

Oba původní příspěvky, od Fiony Broome a Reece, obdržely stovky komentářů, a Mandelův efekt tak získal i zájem médií, nejdříve se o něm zmínil Buzzfeed v roce 2014, a následně další sdělovací prostředky v roce 2015, včetně Vice, The Onion A.V. Club, Seventeen Magazine a WGN-TV. V prosinci 2013 byla na Redditu vytvořena komunita /r/mandelaeffect, a od té doby narostla do počtu 5 163 čtenářů. V této komunitě a sekci komentářů na blogu Mandela Effect lidé sdílejí a nacházejí nové skupinové vzpomínky.

Mezi nejpopulárnější falešné skupinové vzpomínky patří:

Smrt Nelsona Mandely ve vězení v 80. letech 20. století.

Hláskování názvu knižní série “Berenstain Bears” jako “Berenstein Bears“.

Srí Lanka a Nový Zéland vyskytující se na jiných místech na Zemi.

Existence 51 či 52 amerických států.

Mnoho lidí se navíc snažilo nalézt důkaz o informaci z minulosti, která měla za následek vznik falešné vzpomínky. Tvrdí, že takový důkaz buď obhajuje „správnost“ jejich verze vzpomínky, nebo potvrzuje výše zmíněnou teorii o vesmíru.

Důkaz na VHS

5. srpna 2016 zveřejnil redditor diamondashtry příspěvek „Holy shit – found Berenstein evidence while packing“, ve kterém tvrdí, že objevil VHS kazetu Berentstein Bears s oficiálním popiskem na kterém jsou jména „Berenstein” a „Berenstain” (viz níže). Během 72 hodin příspěvek získal více než 340 hlasů a 180 komentářů v komunitě /r/MandelaEffect.

Redditor jumpsiedaisy příspěvek okomentoval tvrzením, že „základní analýza“ fotky neprokázala žádné digitální úpravy. Ve stejný den vyšel na stránce Heavy článek s názvem „Berenstein Bears: Did Reddit Prove the Mandela Effect?” („Berenstein Bears: Prokázal Reddit Mandelův Efekt?”). (zdroj: www.knowyourmeme.com)

Ormus aktivuje DNA a zvyšuje inteligenci

vhs - Přepínáme se neustále mezi paralelními vesmíry?


QUINOA 1 kg

doplní bílkoviny

169 Kč

MACIBULUS 100 kapslí

nakopne hormony

349 Kč

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

89 Kč

CAIGUA 100 tob.

vyčistí cévy

399 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*