Pravda o Iluminátech a jejich vlivu na společnost

Kolik toho víme o Iluminátech? Jde o skutečnou skupinu, která existuje i dnes? Nebo se jedná jen o výsledek komplexních myšlenek, které stály za zrodem řady článků, knih a filmů na toto téma?

REKLAMA

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

549 Kč

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

209 Kč

KOKOSOVÝ OLEJ BIO 500ml

zdravá pokožka

249 Kč

MACIBULUS 100 kapslí

nakopne hormony

399 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Ilumináti jsou jedním z největších zdrojů fantazie, kontroverze, moderní mytologie, konspiračních teorií a diskuzí na celém světě. Lidé se o záhady skrývající se za touto tajemnou skupinou začali v posledních desetiletích zajímat díky řadě článků, které zaplavily internet a popisují Ilumináty, jejich tajemnou organizaci a konečné plány pro lidstvo. Marketing odvedl skvělou práci při propagování této „ideologie“, která je mnohými lidmi mylně považována za skutečnou.

Cíl Iluminátů je ovládat společnost v každém možném směru a často jsou spojováni s válečnými a politickými konflikty po celém světě. Někteří je také spojují s teroristickými útoky, jako byl ten na Světové obchodní centrum nebo s atentátem J. F. Kennedyho.

O společensky významných osobnostech, jako je papež František či zpěvácích, jako Beyoncé či Jay-Z, se často tvrdí, že jsou členy této skupiny. Nikdy však nebyl objeven důkaz, který by je s Ilumináty jakkoliv spojoval a většina lidí věří, že tak delikátní informace do tisku ani nikdy neuniknou. Jsou zde však tací, kteří věří v jejích hlavní cíl: postavit se proti pověrám, tmářství, náboženskému vlivu nad společností a zneužívání státní moci.

Ale je tato tajemná skupina skutečná? Opravdu existují a vládnou světu v pozadí, aniž by společnost něco tušila či věděla o jejich přítomnosti? Takzvaný řád Iluminátů byl založen v roce 1776 v Bavorsku v Německu. Illuminati je množné číslo latinského illuminatus, což znamená osvícený.

Tuto tajemnou skupinu založil právník Adam Weishaupt 1. května. Struktura skupiny byla založena na ikonografii řádu zednářů a používala mnoho symbolů z estetických důvodu spojených se světem okultismu, jako byla hůl, obelisk a „vševidoucí oko“.

Ilumináti byli postaveni mimo zákon v roce 1785 princem Karlem Theodorem, a následně rozpuštěni. Autoři jako Agustin Barruel, Nesta H. Webster a William Guy Carr však varovali před tím, že i po rozpuštění mohla tato organizace nadále tajně fungovat a podílet se na událostech, jako Velká francouzská revoluce nebo Bolševická revoluce. Mnoho lidí se domnívá, že skupina ilegálně operuje do dnešního dne a že rozšířila svůj vliv do celého světa. Zajímavé je, že moderní historikové dokonce uvádějí, že otcové zakladatelé Spojených státu amerických mohli být rovněž členy řádu Iluminátů. Historik Mitch Horowitz věří, že v dnešní době jsou Ilumináti pro mnohé lidi jen slovem – odrazem skutečné, fungující ekonomiky a politických sil, které vládnou světu.

Avšak miliony lidí věří, že je tato tajná skupina skutečná a nadále operuje za našimi zády, ve stínu. Pak jsou zde ti, kteří pevně věří, že Ilumináti nejsou nic víc, než vymyšlené historky založené na malé skupině vzniklé v 70. letech 18. století, která byla brzy nato rozpuštěna.

Když se nyní, ve 21. století, podíváme zpět do minulosti, zjistíme, že se Ilumináti stali značně populárními díky velkému počtu knih a filmů, které na toto téma vznikají.

Zda jsou však Ilumináti něco víc, než jen myšlenkou stvořenou moderní společností, se můžeme pouze dohadovat vzhledem k tomu, že je skoro nemožné dohledat důkazy o jejich existenci. (zdroj: ancient-code.com)

REKLAMA

GOJI A kvalita 1 kg

zrychlí metabolismus

399 Kč

ERYTHRITOL 1000 g

nahradí bílý cukr

249 Kč

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

149 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

799 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*