Pravda o Iluminátech a jejich vlivu na společnost

Kolik toho víme o Iluminátech? Jde o skutečnou skupinu, která existuje i dnes? Nebo se jedná jen o výsledek komplexních myšlenek, které stály za zrodem řady článků, knih a filmů na toto téma?

REKLAMA

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

99 Kč

KOTVIČNÍK 50% 20g

vyladí hormony

199 Kč

MACA 100 tob.

vyladí hormony

429 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Ilumináti jsou jedním z největších zdrojů fantazie, kontroverze, moderní mytologie, konspiračních teorií a diskuzí na celém světě. Lidé se o záhady skrývající se za touto tajemnou skupinou začali v posledních desetiletích zajímat díky řadě článků, které zaplavily internet a popisují Ilumináty, jejich tajemnou organizaci a konečné plány pro lidstvo. Marketing odvedl skvělou práci při propagování této „ideologie“, která je mnohými lidmi mylně považována za skutečnou.

Cíl Iluminátů je ovládat společnost v každém možném směru a často jsou spojováni s válečnými a politickými konflikty po celém světě. Někteří je také spojují s teroristickými útoky, jako byl ten na Světové obchodní centrum nebo s atentátem J. F. Kennedyho.

O společensky významných osobnostech, jako je papež František či zpěvácích, jako Beyoncé či Jay-Z, se často tvrdí, že jsou členy této skupiny. Nikdy však nebyl objeven důkaz, který by je s Ilumináty jakkoliv spojoval a většina lidí věří, že tak delikátní informace do tisku ani nikdy neuniknou. Jsou zde však tací, kteří věří v jejích hlavní cíl: postavit se proti pověrám, tmářství, náboženskému vlivu nad společností a zneužívání státní moci.

Ale je tato tajemná skupina skutečná? Opravdu existují a vládnou světu v pozadí, aniž by společnost něco tušila či věděla o jejich přítomnosti? Takzvaný řád Iluminátů byl založen v roce 1776 v Bavorsku v Německu. Illuminati je množné číslo latinského illuminatus, což znamená osvícený.

Tuto tajemnou skupinu založil právník Adam Weishaupt 1. května. Struktura skupiny byla založena na ikonografii řádu zednářů a používala mnoho symbolů z estetických důvodu spojených se světem okultismu, jako byla hůl, obelisk a „vševidoucí oko“.

Ilumináti byli postaveni mimo zákon v roce 1785 princem Karlem Theodorem, a následně rozpuštěni. Autoři jako Agustin Barruel, Nesta H. Webster a William Guy Carr však varovali před tím, že i po rozpuštění mohla tato organizace nadále tajně fungovat a podílet se na událostech, jako Velká francouzská revoluce nebo Bolševická revoluce. Mnoho lidí se domnívá, že skupina ilegálně operuje do dnešního dne a že rozšířila svůj vliv do celého světa. Zajímavé je, že moderní historikové dokonce uvádějí, že otcové zakladatelé Spojených státu amerických mohli být rovněž členy řádu Iluminátů. Historik Mitch Horowitz věří, že v dnešní době jsou Ilumináti pro mnohé lidi jen slovem – odrazem skutečné, fungující ekonomiky a politických sil, které vládnou světu.

Avšak miliony lidí věří, že je tato tajná skupina skutečná a nadále operuje za našimi zády, ve stínu. Pak jsou zde ti, kteří pevně věří, že Ilumináti nejsou nic víc, než vymyšlené historky založené na malé skupině vzniklé v 70. letech 18. století, která byla brzy nato rozpuštěna.

Když se nyní, ve 21. století, podíváme zpět do minulosti, zjistíme, že se Ilumináti stali značně populárními díky velkému počtu knih a filmů, které na toto téma vznikají.

Zda jsou však Ilumináti něco víc, než jen myšlenkou stvořenou moderní společností, se můžeme pouze dohadovat vzhledem k tomu, že je skoro nemožné dohledat důkazy o jejich existenci. (zdroj: ancient-code.com)

REKLAMA

CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

319 Kč

GOJI A kvalita 1 kg

zrychlí metabolismus

419 Kč

AŠVAGANDA 100 tob.

přináší klid

469 Kč

MACIBULUS 100 kapslí

nakopne hormony

429 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*