Praktický lékař může být zlatý, ale také i lempl

Jaké máte zkušenosti s Vaším obvodním lékařem či lékařkou? Můžete je pochválit anebo naopak tvrdě zkritizovat?

eshop energie života nabízí


GUARANA 100 g

energie do života

139 Kč

MONOATOM PLATINA

vyšší energie

1851 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

349 Kč

ENERGIZÁTOR 30 ml

vyšší energie

2391 Kč


Jeden praktický lékař byl schopen poslat pacienta s infarktem do práce, jak vyplynulo z ankety členů facebookové skupiny Energie života..
Jeden praktický lékař byl schopen poslat pacienta s infarktem do práce, jak vyplynulo z ankety členů facebookové skupiny Energie života..
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Všichni jsme se rovni, ale všichni nejsme na stejné úrovni. Analogicky to platí také o lékařích. Všichni nejsou stejně kvalitní, mezi nimi je obrovský rozptyl jako v každé jiné profesi. Bylo by bláhové se domnívat, že v případě lékařů tomu tak není. Nejsou to bohové. A když se zaměříme konkrétně na obvodní lékaře, jsou mezi nimi jak zlatí rodinný lékaři, tak úředníci, kteří vám na všechno předepíšou antibiotika. Jeden praktický lékař byl dokonce schopen poslat pacienta s infarktem do práce, jak vyplynulo z ankety členů facebookové skupiny Energie života.

Renáta Navrátilová či Zuzana Vitoulová z Brna mají třeba dobrou zkušenost. Ze stejného města Iva Herčková by uvítala, kdyby její praktická lékařka byl více nakloněná alternativě. „Ale v okolí není nebo o žádné nevím,“ podotýká. Drtivá většina účastníků ankety již tak ale nadšená nebyla.

I když Petr Jelínek z Karviné má třeba velmi dobrou zkušenost.  „Jednou jsem mé obvodní lékařce zachránil život,“ sarkasticky poznamenal Jelínek.

Praktický lékař vyhodnotil pacienta s infarktem jako simulanta

Jaroslav Růžička z Poříčan už humorem tolik neoplýval. „No na pohodu. Je jím všechno u… Za nic nemají zodpovědnost. Jen hrabou peníze. Nedávno u nás praktický lékař poslal chlapa s infarktem do práce, že je simulant. Chlap umřel a obvodní lékař vydělává dál. A takových je denně,“ popsal Růžička nejkřiklavější případ.

Mnozí účastníci diskuse si stěžují, že jim jejich praktický lékař na všechno ordinuje antibiotika. Miluše Plevová měla právě v těchto dnech podle svých slov děsivou zkušenost. „Bolest v krku, zubů, ucha. Praktická lékařka mně posvítila do krku a říká, že nic tam není, ale antibiotika Vám dám. S díky jsem odmítla, že si nenechám napsat antibiotika od někoho, kdo je rozdává jako dětem lízátka. Takže tam sem byla po 10 letech naposledy!“ napsala rozhořčeně.

Monika Turoňová z Třince to vidí podobně: „Když vidím naši doktorku, z fleku můžu dělat zástup. Když vás bolí krk, to bude angina. Když kašlete, viróza. Když kašlete moc, asi chřipka. Asi tak nějak to tam chodí.“

Zuzanu Ženíškovou trápila 5 let neléčená borelióza. Praktická lékařka ji neustále posílala na různá vyšetření, ale nikde nic nenašli s tím, že její potíže jsou psychosomatického původu. „A to už jsem se dostala do fáze, kdy mám problémy s rovnováhou, vysoký tep a na to mi opět obvodní lékařka řekla, že je to psychosomatika. Když jsem během měsíce přišla o sluch na jedno ucho, tak až lékaře z ORL napadlo mi udělat dražší test na boreliózu,“ nebrala si servítky.

Miroslav Nekty všechny zkušenosti shrnul do celkem výstižného názor, s nímž se ztotožňuje i redakce magazínu Energie života. „Každý by si měl doktora dělat tak trochu sám. Já to dělám tak, že si informace ověřuji z několika zdrojů. Je třeba nebýt líný a efektivně využít čas ku prospěchu svému zdraví. A hlavně převzít kontrolu a zodpovědnost za sebe sama,“ myslí si Nekty. Co si myslíte Vy?


ENERGIZÁTOR 30 ml

vyšší energie

2391 Kč

MONOATOM PLATINA

vyšší energie

1851 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

349 Kč

GUARANA 100 g

energie do života

139 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*