Prahlad Jani – breatharián pod dohledem lékařů

Prahlad Jani je obyvatelem Ahmadábádu v Indii, který tvrdí, že se mu v 11 letech zjevila hindská bohyně Amba a řekla mu, že od této chvíle nemusí přijímat potravu. Podle všeho žil od 70. let v jeskyni a prohlašuje, že po většinu svého 81letého života (v roce 2012) nic nejedl.

REKLAMA

CAIGUA 100 g

podpoří hubnutí

219 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 tob.

hormonální rovnováha

429 Kč

PARA ořechy 250 g

doplní důležitý selen

259 Kč

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Jani byl v letech 2003 a 2010 vyšetřován v nemocnici Ahmedabad's Sterling Hospital doktorem Sudhirem Shahem a jeho početným lékařským týmem. Dr. Shah je neurologickým konzultantem s dvacetiletou praxí a také profesorem a vedoucím oddělení neurologie na KM School of PG Medicine and Research.

quinoa 125 NEW - Prahlad Jani – breatharián pod dohledem lékařůBěhem prvního vyšetření v roce 2003 byl Jani monitorován 24 hodin denně a 7 dní v týdnu nemocničním personálem a videokamerami a potvrdilo se, že nejedl ani nepil. Nevykazoval také žádné fyziologické změny, což by podle moderní medicíny nemělo být možné. Toto vyšetření trvalo 10 dní. Může se to zdát málo, ale vydržet deset dní bez jídla a pití bez fyziologických změn je samo o sobě dostatečně ohromující.

Ve stejné nemocnici byl vyšetřován znovu od 22. dubna do 6. května roku 2010. Tentokrát jej pozorovalo 33 výzkumníků mimo jiné z indického Defence Institute of Physiology and Allied Sciences (obranný institut fyziologie a příbuzných věd). Tentokrát byl Jani pozorován, jak nejí a nepije po dobu dvou týdnů. Stejně jako u předchozího vyšetření nevykazoval vlivem této abstinence žádnou újmu.

To je skutečně neuvěřitelné a je to v rozporu se vším, co víme o lidské fyziologii a nutričních nárocích lidského těla.

Dalo se očekávat, že vyšetření ani jeho výsledky nebyly publikovány v lékařských časopisech. Studie také narazila na mnoho kritiky. Hlavní protiargumenty byly dle mého názoru poměrně slabé. Jeden z nich naznačuje, že Jani s pomocí svých následovníků unikl z dohledu nemocničního personálu a kamer a něco snědl nebo vypil. Nemocniční personál však trvá na tom, že něco takového je nemožné, neboť Jani byl v souladu s požadavky studie nepřetržitě monitorován.

chia99 - Prahlad Jani – breatharián pod dohledem lékařůPřes tuto kritiku jsou důkazy pevné a zdá se, že odpovídají známým siddhům.

Stanovisko výzkumné skupiny (zahrnující členy Defence Institute of Physiology and Allied Sciences) pro ABC News z roku 2012 zní následovně:

Uvědomili jsme si, že pokud se celý tento fenomén může u lidské bytosti skutečně odehrát byť jen po dobu 15 dnů, bude to mít obrovský dopad na objasňování tajů medicíny a jejího využití pro dobro lidstva.

Namísto, abychom tento případ ignorovali, rozhodli jsme se racionálním a vědeckým způsobem pátrat dále. Znovu zdůrazňujeme, že účelem této studie nebylo ověřit nebo vyvrátit tvrzení nějakého člověka, ale objevit nové vědecké možnosti a studovat nový fenomén.

Bude pokračováno.

zdroj: www.justamazingrecipes.com

překlad: ScoreV

REKLAMA

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč

CHIA premium 1 kg

zrychlí metabolismus

219 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

369 Kč

ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

469 Kč


1 Comment

  1. ………..ano, nejí, on nepotřebuje pevnou stravu. I u nás je dost lidí, co jsou breathariáni. Oni nejedí, ale přijímají stravu. Je to rozpor? NENÍ. Přijímat stravu samozřejmě musíme, ovšem může to být strava Pránická, tedy Prána nebo-li Čchi, Ki, Mana, což vše je různé slovo pro univerzální vesmírnou energii.
    Bohužel mnoho let „“ateistické masáže““ našich rádoby-vědců způsobilo, že jsme pozapomínali mnoho a mnoho moudra matky přírody.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*