Očkování: studie neprokázala STOP pochybám

Před časem prolétla médii zpráva, že si odpůrci očkování zaplatili studii, která měla prokázat souvislost mezi vakcinací a autismem. A nedopadla podle jejich očekávání – studie souvztažnost neprokázala. Mnozí zastánci očkování především z řad lékařské veřejnosti z toho měli okamžitě pozdvižení s posměšným podtextem, že to bylo jasné od počátku a že očkování je naprosto bezpečné. Osobně bych s takovým tvrzením byl přesto opatrný. Každý jsme naprostý originál. A dokud nebudeme mít k dispozici testování téhož dítěte ve dvou alternativních časových liniích, abychom se 100% jistotou vyvrátili, že očkování autismus nezpůsobuje, tak nevíme vůbec nic.

REKLAMA

GOJI 1 kg premium

zrychlí metabolismus

729 Kč

DÝŇOVÁ SEMENA 500 g

dobrá nálada

169 Kč

CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

319 Kč

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

219 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Ale když se vrátíme k oné kontroverzní studii, ona samotná má velmi vratký základ. Byla totiž provedena na makacích. Ačkoliv ti jsou lidem podobní pouze geneticky, podle autorů studie jsou výsledky zcela prokazatelné a jejich důsledky se dají přenést i na člověka.

Nevím jak vy, ale já si osobně jako makak vůbec nepřipadám. Fyzicky a vědomím už teprve nikoliv. Autismus je vývojové mentální postižení projevující se abnormální sociální interakcí, stálými opakujícími se vzorci chování a narušenými komunikačními schopnostmi.

Porovnávat tak vědomí malé opičky a lidské mi nepřijde ani trochu relevantní. Očekával bych spíše studii na dětech, které trpí autismem s pečlivým výzkumem souvislostí mezi jejich onemocněním a očkováním. Nebo ještě lépe, očkované děti by odborníci sledovali, zda-li se u nich onemocnění nerozvíjí.

Takže v konečném důsledku výše uvedená studie jen zpochybnila neprokázané tvrzení, že očkování způsobuje autismus, jelikož to předtím zpochybnilo rovněž neprokázané tvrzení, že očkování naopak autismus nezpůsobuje.

Ano, i když se tento komplikovaný výrok nyní zdá přitažený za vlasy, pak vězme, že oficiální lékařská věda stále vůbec nezná pravé příčiny vzniku autismu. Tudíž jakékoliv souvislosti spojené s autismem, nejen co se týče očkování, jsou ryze spekulativní.

Závěr? Víme, že stále nevíme nic. A pokud nevíme nic, nemůžeme těm, kteří mají pochybnosti, na které mají plné právo, cokoliv přikazovat. To by pak zavánělo diktaturou a nikoliv demokracií. A v ní stále žijeme. Anebo již ne?

amber

REKLAMA

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

899 Kč

KOTVIČNÍK 50% 20g

vyladí hormony

199 Kč

CBD olej 5% 10 ml

klid a spánek

599 Kč

MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*