Očkování: studie neprokázala STOP pochybám

Před časem prolétla médii zpráva, že si odpůrci očkování zaplatili studii, která měla prokázat souvislost mezi vakcinací a autismem. A nedopadla podle jejich očekávání – studie souvztažnost neprokázala. Mnozí zastánci očkování především z řad lékařské veřejnosti z toho měli okamžitě pozdvižení s posměšným podtextem, že to bylo jasné od počátku a že očkování je naprosto bezpečné. Osobně bych s takovým tvrzením byl přesto opatrný. Každý jsme naprostý originál. A dokud nebudeme mít k dispozici testování téhož dítěte ve dvou alternativních časových liniích, abychom se 100% jistotou vyvrátili, že očkování autismus nezpůsobuje, tak nevíme vůbec nic.

REKLAMA

KOKOSOVÝ OLEJ BIO 500ml

zdravá pokožka

249 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

499 Kč

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

399 Kč

LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

79 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Ale když se vrátíme k oné kontroverzní studii, ona samotná má velmi vratký základ. Byla totiž provedena na makacích. Ačkoliv ti jsou lidem podobní pouze geneticky, podle autorů studie jsou výsledky zcela prokazatelné a jejich důsledky se dají přenést i na člověka.

Nevím jak vy, ale já si osobně jako makak vůbec nepřipadám. Fyzicky a vědomím už teprve nikoliv. Autismus je vývojové mentální postižení projevující se abnormální sociální interakcí, stálými opakujícími se vzorci chování a narušenými komunikačními schopnostmi.

Porovnávat tak vědomí malé opičky a lidské mi nepřijde ani trochu relevantní. Očekával bych spíše studii na dětech, které trpí autismem s pečlivým výzkumem souvislostí mezi jejich onemocněním a očkováním. Nebo ještě lépe, očkované děti by odborníci sledovali, zda-li se u nich onemocnění nerozvíjí.

Takže v konečném důsledku výše uvedená studie jen zpochybnila neprokázané tvrzení, že očkování způsobuje autismus, jelikož to předtím zpochybnilo rovněž neprokázané tvrzení, že očkování naopak autismus nezpůsobuje.

Ano, i když se tento komplikovaný výrok nyní zdá přitažený za vlasy, pak vězme, že oficiální lékařská věda stále vůbec nezná pravé příčiny vzniku autismu. Tudíž jakékoliv souvislosti spojené s autismem, nejen co se týče očkování, jsou ryze spekulativní.

Závěr? Víme, že stále nevíme nic. A pokud nevíme nic, nemůžeme těm, kteří mají pochybnosti, na které mají plné právo, cokoliv přikazovat. To by pak zavánělo diktaturou a nikoliv demokracií. A v ní stále žijeme. Anebo již ne?

amber

REKLAMA

MERUŇKOVÁ JÁDRA 50 g

dodají vitamin B17

49 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

549 Kč

KOTVIČNÍK 50% 20g

vyladí hormony

199 Kč

ANGIOSMIN H 60 tablet

zdravé srdce

499 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*