Nibiru dorazí v roce 2017 do sluneční soustavy

V poslední době se hodně mluví o planetě Nibiru, jinak také deváté planetě či planetě X. Podle mnoha novinových článků, knih a příspěvků existuje za hranicemi naší sluneční soustavy supermasivní planeta mnohými označována jako Nibiru. Říká se, že když dorazí do naší sluneční soustavy, dojde ke katastrofických událostem. Jak to s Nibiru však doopravdy je? Existuje opravdu nějaká taková planeta? Nebo je Nibiru – jež má údajně dorazit v roce 2017 – jen další rozšířenou konspirační teorií?

REKLAMA

DÝŇOVÁ SEMENA 500 g

dobrá nálada

169 Kč

GOJI 1 kg premium

zrychlí metabolismus

729 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč

KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

419 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Zecharia Sitchin popsal Nibiru jako 12. planetu podle sumerské kosmologie. Nibiru je domovem cizí rasy s názvem Anunnaki, což má být extrémně pokročilá mimozemská civilizace, která dorazila na Zemi těžit monoatomické zlato. Nibiru je také nazývaná Marduk, a do naší sluneční soustavy má dorazit s extrémním oběžnou dráhou po směru hodinových ručiček. Ale Nibiru je jen název, ne?

Je zajímavé, že existuje poměrně dost článků, které popisují možnou existenci planety s podobnými vlastnosti v nejvzdálenějších koutech naší sluneční soustavy. Ale Nibiru, devátá planeta a planeta X jsou tři naprosto odlišné věci. V roce 2007 japonští vědci oznámili, že podle jejich výpočtů by měla existovat "zatím neobjevená" planeta ve vzdálenosti asi 100 AU (astronomických jednotek) o velikosti dvou třetin planety Země.

Tyto a mnoho dalších výpočtů zjevně podporují hypotézu o existenci Nibiru neboli planety X. Záhadné nebeské těleso, které se údajně nachází na vnějších hranicích naší sluneční soustavy, velmi zaujalo zpravodajské agentury po celém světě.

Podle listu Washington Post: "Nebeské tělo asi stejně velké jako obří planeta Jupiter a možná tak blízko Země, že by mohlo být součástí této sluneční soustavy, bylo zjištěno ve směru souhvězdí Orion obíhajícím dalekohledem na palubě amerického infračerveného astronomického satelitu… "Vše, co vám mohu říci je, že nevíme, co to je," řekl vedoucí astronomické observatoře IRAS Gerry Neugebauer.

Z článku US News World Report o existenci planety X neboli Nibiru: „Neviditelná síla zahalená před slunečním světlem a záhadně tahající za oběžné dráhy Uranu a Neptunu by podle astronomů mohla být planetou X – 10. obyvatelem nebeského sousedství planety Země. Satelit IRAS, obíhající polární oběžnou dráhu 560 mil nad Zemí, v loňském roce zjistil zjistil teplo z objektu asi 50 miliard mil daleko, které je nyní předmětem spekulací."

Dále podle článku publikovaném v americkém týdeníku Newsweek dne 13. července 1987 NASA odhalila, že může existovat 10. planeta obíhající slunce. Podle vědce NASA Johna Andersona může planeta X někde existovat, ale nikoliv blízko našich planet. Článek v týdeníku Newsweek říká: „(…) pokud má pravdu, mohlo by dojít k vyřešení dvou nejzajímavějších hádanek kosmické vědy: co způsobilo záhadné nepravidelnosti v drahách Uranu a Neptunu během devatenáctého století? A co před 26 miliony lety zahubilo dinosaury.“

Jak můžeme vidět, o existenci planety Nibiru bylo napsáno poměrně nemálo zpráv. Snad nejslavnější zpráva vznikla v roce 2016, kdy dva experti z Kalifornského technologického institutu řekli, že našli důkazy o planetě za oběžnou dráhu trpasličí planety Pluto. V lednu 2016 Michael Brown a Konstantin Batygin Kalifornského technologického institutu v Pasadeně navrhli, že za nevyzpytatelné pohyby ledových světů nacházejících se za oběžnou dráhou Neptunu by mohla být zodpovědná gigantická planeta.

Nibiru = zkáza Země?

Vědci věří, že neobvyklý a zvláštní pohyb objektů ve vnější části sluneční soustavy lze nejlépe vysvětlit anomální oběžnou dráhou obrovské planety, kterou vědci označují jako planeta devět či planeta X. Podle bývalého astrofyzika z Univerzity v Louisianě Daniela Whitmira je Nibiru neboli planeta X reálná a jedná se o opakující se nebeský fenomén, který značí zkázu planety Země.

Publikovaný výzkum prezentovaný ve vědeckém časopise MNRAS (dosl. Měsíční oznámení Královské astronomické společnosti) naznačuje, že planeta podobná Nibiru několikrát v dávné minulosti naší planety mohla způsobit a způsobila hromadné vymření. Profesor Whitmire poprvé spekuloval o této planetě a jejím spojením s hromadným vymíráním na Zemi v roce 1985 v časopisu Nature.

Nyní autor David Meade věří, že Nibiru nebo planeta podobné charakteristiky vlivem gravitačního tahu „binární hvězdy“ související se Sluncem dorazí v roce 2017 do naší sluneční soustavy a může se dokonce před říjnem 2017 srazit se Zemí – toto tvrzení je však „překvapivě“ nepodložené. Pan Meade naznačuje, že bludnou planetu je vzhledem k úhlu příletu mimořádně obtížné zpozorovat. Ve článku pro Planet X News pan Meade říká: „Tento systém samozřejmě není v souladu s eliptickým systémem sluneční soustavy, ale přichází pod kosým úhlem a směrem k našemu jižnímu pólu. To ztěžuje pozorování, pokud zrovna neletíte ve vysoké nadmořské výšce nad Jižní Amerikou v ruce s vynikající kamerou.“

Někteří dokonce tvrdí, že Nibiru naší sluneční soustavou posílá „plasmatické energetické částice“. I když mohou existovat vědecké údaje o planetě podobných vlastností někde ve vesmíru, vědecká obec nesouhlasí, že NIBIRU existuje. „Nibiru a jiné příběhy o nepředvídatelných planetách jsou jen internetové historky," řeklo již dříve NASA. „Je zřejmě, že tato planeta neexistuje.“

Předpovídalo se, že Nibiru zasáhne naši planetu v prosinci 2015 a před tím v září a rovněž bylo předpovídána srážka s naší planetou – ve stejné době jako konec mayského kalendáře v roce 2012. Ještě před všemi z těchto předpovědí se však říkalo, že Nibiru mělo způsobit konec světa už v roce 2003. Přesto to vypadá, že jsme stále tady a ještě nějakou dobu i budeme. (zdroj: ancient-code.com)

Monoatomické prvky mění fungování těla

REKLAMA

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

KOTVIČNÍK FORTE

nakopne hormony

899 Kč

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*