Na ekzémy a vyrážky zkuste přírodní prostředky

Ekzém zahrnuje široké spektrum kožních onemocnění, která způsobují podráždění a zanícení pokožky. Obecně vzato, kožní problémy postihují celkově přes 5% dospělé a dětské populace. A z ní u více než 20% se jedná o děti do jednoho roku věku. Ještě více znepokojivý je fakt, že tato čísla narůstají jako důsledek narušeného životního prostředí a kvůli nevhodně volené stravě, která v našem organizmu spouští alergické procesy.

REKLAMA

ENERGIZÁTOR 30 ml

vyšší energie

2391 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Tradiční léčba ekzémů zahrnuje aplikaci krémů s kortikoidy. Má to však svou stinnou stránku, protože se jedná o léčbu kožního projevu, tedy o symptomy, bez eliminace či řešení příčiny. Navíc tyto krémy mívají závažné vedlejší účinky – hovoří se dokonce o spojitosti s rakovinou.

Nejen, že kortikoidy a imunosupresiva neřeší kožní problémy, ale navíc činí pacienta na nich závislým. Tímto se vytváří začarovaný kruh, kdy se ekzém vrací, jakmile pacient kortikoidy přestane užívat. V energiezivota Banner3 - Na ekzémy a vyrážky zkuste přírodní prostředkyhorším případě to dále vede k nutnosti sáhnout po dokonce silnějších kortikoidech, protože pacientovo tělo časem přivykne a stane se odolný na dosavadní léčbu.

Většina lékařů na dotaz, v čem je příčina, prohlásí, že je pro ně nemožné se jí dopátrat. Důvod? Protože ekzém podle nich se může spouštět celou řadou důvodů. Některé z nich souvisí s parfemací kosmetických přípravků (pleťových krémů, šamponů, mýdel aj.). Podráždění způsobují některé prací prášky a aviváže, dále prach, zpracované a konzervované potraviny a v neposlední řadě spadové emise ze vzduchu.

Jak umožnit tělu, aby spustilo samoléčbu, která je našemu těla vlastní, protože tělo se obnovuje neustále? Zkuste to pomocí bylin a změnou stravovacích způsobů. Tento způsob je tou nejlepší cestou v boji s kožními nepříjemnostmi. Pokud se budete řídit následujícími doporučeními, dojde u vás ke stimulaci imunitního systému, aby tak došlo k nastartování hojivého procesu.

Jídla, které nutné ze stravy vyřadit

– všechny rafinované cukry, protože zvyšují riziko zánětu – je zapotřebí snížit příjem cukru třtinového, bílého, agave sirupu či kukuřičný sirup s vysokým podílem fruktózy, také žvýkačky a dietní potraviny, protože mohou obsahovat konzervanty a barviva, tedy toxiny.

– všechna umělá sladidla (aspartam, sacharin, sorbitol a další)

– potraviny, k jejichž produkci se užívají pesticidy (ovoce, zelenina, obilí aj.). Tyto chemické látky/umělá hnojiva mohou sice urychlit růst plodin a ničit škůdce, ale zbytkové množství v koncových plodinách obsažené, zatěžuje váš organizmus a váš imunitní systém. (rajčata, lilek, paprika, goji neboli kustovnice čínská a brambory)

– dále se vyhněte smaženým pokrmům, kvasnicím, alkoholu, kouření, uzeným pokrmům, arašídům a korýšům (mořské plody)

A snažte se vyhýbat stresu anebo se před ním chraňte například Kava Kava extraktem.

Účinné přírodní prostředky na kožní problémy

1. KOKOSOVÝ OLEJ

Kokosový olej je prokázaně velmi účinný v boji proti ekzémům i pro malá miminka. Je natolik účinný, že není třeba dalších léčiv. Nutno zdůraznit, že je nutné použít kokosový olej extra panenský, za studena lisovaný. Tento přírodní kokosový olej má antibakteriální a protivirové účinky a svým obsahem mastných kyselin se hodí výborně na hojení suché ekzémem postižené kůže.

2. HNĚDÉ MOŘSKÉ ŘASY

Rovněž známé jako chaluhy rostou ve slaných vodách moří a oceánů a jsou pro četné kultury běžnou součástí jak jejich jídelníčku, tak jejich alternativních lékárniček. Tyto hnědé řasy mají na kůži terapeutický efek. Zlepšují její kvalitu a to tím, že svým působením stimulují nemocné buňky kůže k hojení.

3. LOPUCHOVÝ KOŘEN

Lopuchový kořen je prokazatelně vysoce účinný ve snižování zánětů. Tato prospěšná bylina obsahuje některé důležité minerály jako je železo, hořčík, mangan a dále v menším množství zinek, vápník, selen a fosfor. Lopuch navíc obsahuje důležité množství vitamínů jako je kyselina listová, riboflavin, pyridoxine, niacin, vitamin E a C, které jsou pro dobré zdraví zásadní. Oba, vitamin E a C, jsou silnými přírodními antioxidanty, které lidem pomáhají zahánět infekce. Lopuch lze užívat formou tinktury nebo formou čaje.

4. EXTRAKT Z LISTU OLIVY

Listy oliv se tradičně využívají pro své antibiotické, antiseptické a protizánětlivé účinky a rovněž pro svou schopnost zlepšovat funkci imunitního systému. Olivové listy obsahují polyfenoly, látky které jsou silnými antioxidanty. Pro zajímavost, tekutina získaná z čerstvých olivových listů obsahuje dvakrát více antioxidantů a čtyřikrát více vitaminu C než zelený čaj. Má vynikající antiseptické a antibakteriální účinky.

5. NEEMOVÝ OLEJ

Neemový olej se získává ze stejnojmenného stromu a také disponuje antibakteriálními, protizánětlivými vlastnostmi. Navíc účinně bojuje proti plísním, virům a mikrobům. Je bohatý na karotenoidy (podobně jako mrkev), což poskytuje velké množství antioxidantů důležitých k ochraně pokožky proti volným radikálům a vlivům vnějšího prostředí.

6. FERMENTOVANÉ POTRAVINY A PROBIOTIKA

Užívání fermentovaných potravin a probiotik můžeme bez nadsázky přiřadit k prevenci a léčbě ekzémů. Obojí podporují správnou funkci imunitního systému, zamezují bujení a vývoj infekcí patogenních baktérií a doplňují organizmu o prospěšné „hodné“ bakterie, které tak udržují rovnováhu mezi zásaditým a kyselým prostředím ve střevech. Potraviny jako je zelí, kyselé okurky, kefír, miso polévky, tempeh, kombucha, a jiné obsahují nadmíru těchto užitečných látek, které tělo chrání proti nemocem a infekcím způsobených právě přebujením „zlých“ bakterií.

zdroj: healthyfoodteam.com

REKLAMA

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

99 Kč

GOTU KOLA FORTE

vyšší inteligence

899 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč

OSTROPESTŘCOVÝ OLEJ

pomůže játrům

269 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*