Mohou chia lidé s nízkým tlakem a na warfarinu?

Jelikož se nám neustále množí dotazy na možné nežádoucí účinky konzumace chia semínek, uznali jsme za vhodné tyto informace ozřejmit. Na pozoru by se měli mít zejména lidé, kteří užívají „léky“ na ředění krve a jedinci s nízkým tlakem.

REKLAMA

CHIA premium 1 kg

zrychlí metabolismus

219 Kč

L-ARGININ 100 kapslí

krevní tlak

469 Kč

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

549 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

V první řadě totiž Chia semínka mohou, zdůrazňuji mohou, snižovat krevní tlak. Tudíž lidem, kteří mají nízký tlak, by chia semínka teoreticky mohla tlak ještě snížit. Proto jim doporučujeme konzumovat chia s opatrností, s jeho množstvím to příliš nepřehánět a sledovat se, jak se cítí.

Stejně tak lidé s tlakem vysokým, pokud užívají „léky“, které tlumí příznaky hypertenze, přestože neodstraňují příčinu, by měli mít na zřeteli, že chia mohou účinky těchto medikamentů ještě více zdůraznit.

Což v praxi hrozí tím, že by místo vysokého tlaku mohli mít tlak naopak nízký. Velmi laicky řečeno. V praxi by to ovšem mohlo mít ještě negativnější důsledky.

Ke kontroverznímu názoru, že by tudíž stačilo jíst jen chia semínka, se nemůžeme vyjádřit, jelikož bychom se mohli dostat do křížku s vaším ošetřujícím lékařem, a to bychom velmi neradi.

Druhé a poslední varování patřím lidem, kteří užívají „léky“ na ředění krve v čele s Warfarinem, který se kdysi používal jako jed na krysy. Chia totiž samotná přirozeně ředí krev, tudíž opět mohou ovlivnit účinek předepsaných přípravků.

Proto by se lidé, kteří je užívají, měli nejdříve o zařazení chia do stravy poradit se svým ošetřujícím lékařem. Pokud nebudou chtít tento rozhovor absolvovat, mohou zvolit jinou variantu. A sice razantně změnit svůj jídelníček s přísným vyřazením VŠECH potravin živočišného původu a přidat více pohybu.

Na otázku, zda je možné warfarin v dlouhodobém kontextu nenásilně nahradit chia semínky, odpověď existuje. Určitě ji znáte.

Žádné jiné kontraindikace nejsou známé

Vytrvalostní sportovci používají chia semena, protože dodávají velmi vysokou dávku energie mnohem více než pšenice, oves, rýže nebo kukuřice. To z chia dělá oblíbenou potravinu vytrvalostních běžců a dalších sportovců. Nejslavnější uživatelé Chia byli domorodí bosí běžci z jižní Ameriky, kteří byli schopni urazit dlouhé vzdálenosti, aniž by se během celodenního běhu zastavili.

Zdravotní průkopník Paul Bragg učinil experiment, spočívající ve vytrvalostní túře s přáteli. Rozdělil je na dvě poloviny – na ty, co jedli pouze chia a na ty, co jedli cokoliv, co chtěli. Chia skupina skončila túru za čtyři hodiny, dvacet sedm minut před druhou, přičemž většina členů nebyla schopna túru dokončit vůbec.

Zdravotní výhody chia semínek

– snižují krevní tlak

– snižují hladinu cukru v krvi

– zdroj přírodní energie

– zlepšují mozkové funkce

– čistí tlusté střevo

– posilují svaly

– zlepšují stav kostí, jelikož jsou bohatým zdrojem vápníku a bóru

– zlepšují trávení

– pomáhají omezit chuť k jídlu, jelikož rychle nasytí

– při konzumaci chia energie nedochází tolik k hypoglykemii

– mají příznivý poměr omega 3 mastných kyselin a omega 6 mastných kyselin

amber

REKLAMA

CHIA premium 1 kg

zrychlí metabolismus

219 Kč

L-ARGININ 100 kapslí

krevní tlak

469 Kč

SLUNEČNICE 500 g

dodá zdravé tuky

79 Kč

MACA 100 tob.

vyladí hormony

429 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*