Modlitby fungují, protože přesahují působení hmoty

Částice se chovají bizarním způsobem, což je jedním z mnoha důvodů, proč modlitby fungují, jak tvrdí Caroline Leaf v knize Zapněte si mozek.

REKLAMA

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč


Modlitby fungují, protože přesahují působení hmoty.
Modlitby fungují, protože přesahují působení hmoty. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

V kvantové teorii se o propleteném stavu hovoří jako o „bizarním chování“ částic, neboť dvě propletené částice se chovají jako jedna, i když jsou od sebe značně vzdáleny. Fyzikové nazývají takové jevy nelokální. To také znamená, že z fyzikálního hlediska není možné u daných částic určit zároveň pozici a hybnost. Lze to vyjádřit i tak, že postrádají časoprostorový rozměr. Víme, že Bůh operuje vně časoprostorové dimenze. A víme také, že ji přesahují i modlitby.

Existuje spousta historek o lidech modlících se za jiné lidi z jiné části planety, kdy adresáti pocítili účinek jejich modlitby. Kromě svědectví milionů křesťanů po celém světě vlastně máme k dispozici i četné zdokumentované studie ze světa neurovědy, jež se zabývaly účinkem modlitby.

Účinek modliteb potvrdil vědecký experiment

Výzkumníci provedli i jeden novátorský experiment, jehož výsledky prokázaly, že jsme schopni vzájemně si ovlivňovat mysl i mozek. Navzdory tornu, že jsou zablokovány veškeré senzorické signály (pěti smyslů) a veškeré elektromagnetické signály a aktivity zrcadlových neuronů a inzuly.

Fungovalo to jen s jedinci zvyklými rozjímat, kteří si vybudovali vzájemný vztah. Ne však vztah s lidmi v kontrolní skupině. Badatelé během experimentu nechali rozjímat vedle sebe dva jedince v elektronicky odcloněné místnosti, která plnila funkci tzv. „Faradayovy klece“.

Pak subjekty oddělili a umístili každého do samostatné Faradayovy klece. Zatímco oba pokračovali v rozjímání, výzkumníci jednomu z nich posvítili do očí. Navzdory tomu, že mezi oběma meditujícími neexistovalo žádné senzorické nebo elektromagnetické propojení, stejná oblast mozku se uvedla do chodu i u subjektu, kterému do očí neposvítili.

Podle klasické fyziky něco takového může fungovat jen tehdy, pokud k tomu byly nastavené vhodné podmínky. Zhruba ve smyslu: „Pokud dojde k tomu a tomu, může se stát také tohle.“

Žádná časoprostorová dimenze tudíž nemůže narušit naši představu o příčině a následku v čase a prostoru. Pokud například někdo potřebuje operaci srdce, provede se chirurgický zákrok s výsledkem úspěšným nebo neúspěšným.

Modlitby zvyšují úspěšnost operace

Jedna studie nicméně ukázala, že lidé, kteří podstoupili operaci srdce a současně měli společenskou a duchovní podporu (ve formě modlitby), vykazovali sedmkrát nižší úmrtnost než pacienti bez této podpory.

Další badatelé zjistili, že lidé vykazují nižší úmrtnost a lepší celkové zdraví, pokud navštěvují pravidelně bohoslužby v modlitebně a mají pevnější víru.

Spojitost mezi modlitbou, celkovým zdravím a délkou dožití dnes potvrzuje přes 1200 studií.

V nejrůznějších lékařských časopisech byly zveřejněny metaanalýzy dostupných výsledků, jež ukazují, že záměrnou modlitbou lze významně ovlivnit lidské zdraví.

Kalifornský klinický neurochirurg dr. David Levy se před operací za své pacienty modlí a dosahuje úžasných výsledků. Většina pacientů chce, aby se za ně modlil, protože pak mají pocit, že mu na jejich zdraví záleží nejen jako lékaři, který se svými pacienty o duchovních otázkách nediskutuje, ale také osobně jako člověku.

Mozkovému chirurgovi pomáhá modlitba

Líbí se mi, co dr. Levy říká o svém přístupu k chirurgickým zákrokům na mozku, jež jsou často hrozivé a ohrožují život pacienta:

„Tohle povolání dělám už hezkou řádku let a důvěrně jsem se seznámil s většinou nových terapeutických postupů, lékařských přístrojů a léků, jež se objevují na trhu. Mnohé z nich jsou vskutku geniální a ve své praxi je pravidelně využívám. S několika společnostmi jsem konzultoval vývoj lepších přístrojů a procestoval jsem svět, abych druhé naučil, jak se používají. Moderní lékařskou technologii obdivuji a jsem za ni vděčný.

I když však tato technologie může prodloužit život nebo zmírnit bolest, nemusí vždy člověku zlepšit život. Na základě svých zkušeností jsem nabyl přesvědčení, že duševní a duchovní oblast představuje zásadní prvek dobré pohody jedince jako celku. Pokud navíc umožníme účast Bohu, může vykonat v našem každodenním životě účinné a nadpřirozené věci. Proto jsem si zvykl Boha přizvat ke každé své konzultaci, zkoušce a operaci. Mnohé lidi nejspíš překvapí, že neurochirurg – člověk vědy, logiky a lidského pokroku – může tak silně věřit v Boha a Boží zásahy. Moje zkušenost však je víc než fenomenální.“

Výsledek experimentu naznačuje, jak se vzájemně ovlivňujeme prostřednictvím intencí a modlitby. Neovlivňujeme se však jen modlitbami, ale i negativními slovy, jimiž můžeme zasáhnout bližní. Musíme si proto pamatovat, že „vrabec přeletuje, vlaštovka poletuje, bezdůvodné zlořečení nezasáhne“ (Přísloví 26,2).

z knihy Zapněte si mozek, kterou můžete zakoupit v eshopu Energie života

REKLAMA

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Zlato ormus 576x700web final hot 247x300 - Modlitby fungují, protože přesahují působení hmoty 269b - Modlitby fungují, protože přesahují působení hmoty  MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Modlitby fungují, protože přesahují působení hmoty  OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Modlitby fungují, protože přesahují působení hmoty  monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1500 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 2000 korun MACA BIO 100 g, nad 2500 Kč Kotvičník extrakt 50% 20 g, nad 2500 Kč Camu Camu BIO 100 g v hodnotě 349 Kč.

REKLAMA

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*