Mléko obsahuje živé patogeny i po pasterizaci

Když jsem byl kluk, maminka koupené mléko svařovala, protože jinak rychle zkyslo. Všimli jste si toho, že dnes vám mléko nezkysne? Místo toho začne velmi nepříjemně smrdět. Čím to je?

REKLAMA

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

229 Kč

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč


Mléko obsahuje živé patogeny i po pasterizaci.
Mléko obsahuje živé patogeny i po pasterizaci. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Profesor Veith testoval prodávané pasterizované mléko na patogeny. V surovém mléku jsou laktobacily a jen velmi málo patogenů. V mléce, prodávaném v obchodech, nenajdete žádné laktobacily. Všechny jsou mrtvé. Tepelná úprava je zabila.

K jeho překvapení však našel v tomto mléku živé patogeny. Ty to přežily. A protože již nemají konkurenci v laktobacilech, mohou se množit a růst. Proto nám dnes mléko nezkysne, ale zesmrádne. Doslova shnije.

„Organismy listerie vyloučené v kravském mléku odolaly pasterizaci, rostly dobře i při teplotách v chladničce a byly požity (spotřebiteli).“ *) New England Journal of Medicine 1985; 312(7): 439

„Tyto výsledky podporují hypotézu, že lidská listerióza je přenosná jídlem, a vyvolávají otázky o schopnosti pasterizace vyhubit velká ložiska listerie kontaminovaného syrového mléka.“ *) New England Journal of Medicine 1985; 312(7): 404

Mléko přenáší infekce

„Mléko je excelentní přenosce infekcí, protože jeho obsah tuku chrání patogeny před žaludeční kyselinou a tím, že je tekuté, má krátký čas průchodu žaludkem.“ *) Journal of the American Medical Association 1984; 252: 2048-2052

I časopis mlékárenské vědy přiznává: „Mnoho chorob jako tuberkulóza, brucelóza, záškrt, spála, Q-horečka a gastroenteritida jsou přenosné mléčnými výrobky“ *) Journal of Dairy Science 1988; 71: 2809-2816

„Dokonce i v naší éře antibiotik mají v USA kojenci, kteří jsou krmeni umělými výrobky nebo kravským mlékem, o 80 % větší šanci dostat průjmy a o 70 % větší šanci dostat záněty uší, když je porovnáváme s kojenci kojenými mateřským mlékem.“ *) Scariati, PD et al Pediatrics 1997 Jun; 99(6): E5.

Proč má dnes tolik dětí zánět uší?

„Každé 5. dítě trpí kolikou. Pediatři již dávno zjistili, že důvodem je často kravské mléko. Nyní už víme, že kojící matky mohou mít dítě s kolikou, když matka konzumuje kravské mléko.” *) Pediatrics 1991; 87(4): 439-444

REKLAMA
hra o zdravi - Mléko obsahuje živé patogeny i po pasterizaci

Konzumace mléka způsobuje rakovinu prsu a prostaty

Statistiky také jasně ukazují – a mnoho vědeckých studií to potvrzuje – že čím je vyšší konzumace mléka, tím je vyšší výskyt rakoviny prsu a rakoviny vaječníků u žen a rakoviny prostaty u mužů. Mléko způsobuje infekci prostaty. Trpíte opakovanými záněty prostaty? Poděkujte mléku.

Opakovaný zánět pak způsobuje rakovinu. Muž, který pije 4 sklenice mléka týdně, má 2,5krát větší šanci, že dostane rakovinu prostaty než ten, kdo mléko nepije.

Je toho ještě mnohem více, co mléko způsobuje – kožní potíže, trávicí potíže, dýchací potíže, potíže s krví, alergie atd. Vybral jsem jen to, o čem se neví, nemluví nebo je málo známé.

Závěr? Kdo to dokáže, ať mléko a mléčné výrobky ze svého jídelníčku vyřadí. Kdo to nedokáže, ať je alespoň maximálně omezí.

z knihy Tomáše Kašpara: Krutá hra o Tvé zdraví, kterou můžete zakoupit v eshopu Energie života

REKLAMA

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč

CAIGUA 100 g

podpoří hubnutí

219 Kč

KLOUB eso 100 kapslí

regenerace kloubů

1099 Kč


3 Comments

  1. o těch patogenech jsem nevěděl, o laktobacilech ano. Trvanlivé mléko mám v rezervě, jinak ale kupuji čerstvé mléko, podle možností i mléko syrové, nepasterizované, přímo od krávy. Zrovna to je nejlepší.

  2. Nehodlám omezovat ani vyřazovat mléko. Na větě byly a doposud jsou celé národy, které jsou živy z mléka. Např. Laponci, kteří táhnou za svými stády sobů. Mléko se pije již celá tisíciletí a teprve v moderní době někdo zjistil tydlecty hovadiny. Spíš bych řekl, že chyba bude v moderní době než v mlíku.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*