Manipulativní techniky 9: Nepoznáš vtip?

Toxičtí lidé jako jsou zákeřní narcisisté, psychopati a lidé s antisociálními vlastnostmi, provozují ve vztazích nehorázné chování, které vykořisťuje, ponižuje a zraňuje jejich intimní partnery, členy rodiny a přátele. Užívají množství diverzních taktik k narušení reality jejich obětí a k odklánění vlastní zodpovědnosti. Ačkoliv si tyto taktiky může osvojit každý, zákeřní narcisisté je užívají ve zvýšené míře ve snaze uniknout zodpovědnosti za své jednání. Postupně uvádíme 20 diverzních taktik, které užívají toxičtí lidé, aby nás umlčeli a ponížili.

REKLAMA

KOTVIČNÍK plody 100 tob.

hormonální rovnováha

393 Kč

GARCINIA 100 kapslí

podpoří hubnutí

449 Kč

KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

349 Kč

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

209 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

energiezivota Banner3 - Manipulativní techniky 9: Nepoznáš vtip?Agresivní bodnutí vydávaná za vtip

Skrytí narcisisté mají v oblibě zákeřné poznámky na náš účet. Obvykle je vydávají za „pouhý vtip“ a přestože říkají děsivé věci, zachovávají si nevinné a klidné vystupování. Nicméně kdykoliv jsme šokováni jejich necitlivou a drsnou poznámkou, obviní nás, že nemáme smysl pro humor. Tuto taktiku často využívají při verbálním zneužívání. Příkladem za všechny je typický útok na vegetariány a vegany – „nežereš maso, nepoznáš vtip“. Jakoby zabíjení zvířat mělo být vtipné.

Prozradí je pohrdavé úšklebky a sadistický odlesk v jejich očích. Jako dravec, jenž si pohrává se svou potravou, má toxický člověk radost, když se mu daří nás zraňovat a unikat důsledkům. Konec konců, je to jen vtip, ne? Ne. Je to způsob, jak v nás vyvolat dojem, že jejich zneužívání je vtip. Způsob, jak odvést pozornost od jejich krutosti k vnímání vaší citlivosti. Když se to děje, je důležité, abychom se tomu postavili a dali jasně najevo, že takový typ chování nebudeme tolerovat.

Pokud takové shazování od manipulativního člověka nahlas pojmenujeme, může to mít za následek další gaslighting. Tolik typické v mnoha internetových diskusích. Stůjme si však za tím, že takové chování není v pořádku a pokud je to nutné, ukončeme interakci. Jinak riskujeme ztrátu vlastní energie, o což mnohým psychopatům často nevědomky jde. V mnoha případech jsou to zároveň energetičtí upíři.

Povýšený sarkasmus a tón

Shazování a degradace druhých je silnou stránkou toxických lidí a jejich jediným nářadím je tón jejich hlasu. Sarkasmus může být humorným stylem konverzace, pokud jsou v něm zaangažovány obě strany, ale narcisisté jej užívají chronicky jako způsob, jak námi manipulovat a jak nás ponížit. Pokud jakkoliv reagujeme, musíme být „přecitlivělí.“

Přestože toxičtí lidé mají záchvat vzteku, kdykoliv je jejich velké zlé ego vystaveno realistické zpětné vazbě, zcela zřejmě je přecitlivělá jejich oběť.

Zachází s námi jako s dítětem a neustále nás vyzývá, abychom se vyjádřili, takže se se u nás začne rozvíjet smysl pro přehnanou ostražitost o vyslovení svých myšlenek a názorů, abychom nebyli napomínáni. Taková sebecenzura umožňuje narcisistovi vynaložit méně práce na to, aby nás umlčel, protože se umlčíme sami.

Kdykoliv se setkáme s povýšeným chováním a tónem, přesvědčivě a asertivně jej označme. Nezasloužíme si, aby s námi někdo mluvil jako s dítětem. Stejně tak nezůstávejme potichu, abychom naplnili očekávání něčího komplexu nadřazenosti.

zdroj: www.thoughtcatalog.com

překlad: ScoreV

REKLAMA

KLOUB eso 100 kapslí

regenerace kloubů

999 Kč

MACA 100 tob.

vyladí hormony

349 Kč

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

239 Kč

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

149 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*