Manipulativní techniky 5: Plný zásobník urážek

Toxičtí lidé jako jsou zákeřní narcisisté, psychopati a lidé s antisociálními vlastnostmi, provozují ve vztazích nehorázné chování, které vykořisťuje, ponižuje a zraňuje jejich intimní partnery, členy rodiny a přátele. Užívají množství diverzních taktik k narušení reality jejich obětí a k odklánění vlastní zodpovědnosti. Ačkoliv si tyto taktiky může osvojit každý, zákeřní narcisisté je užívají ve zvýšené míře ve snaze uniknout zodpovědnosti za své jednání. Postupně uvádíme 20 diverzních taktik, které užívají toxičtí lidé, aby nás umlčeli a ponížili.

REKLAMA

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

249 Kč

MERUŇKOVÁ JÁDRA 50 g

dodají vitamin B17

49 Kč

MACA 250 g BIO

vyladí hormony

299 Kč

MAGNOLIE extrakt 80%

odstraní úzkost

349 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Plný zásobník urážek

Narcisisté už předem zveličují do obludných rozměrů všechno, v čem spatřují hrozbu své nadřazenosti. V jejich světě mají pravdu pouze oni a kdokoliv se pokusí to zpochybnit, vytváří u nich zranění, jež u nich vyvolává zlost. Jak tvrdí MUDr. Mark Goulston, zloba narcisistů nevychází z nízkého sebevědomí, ale spíš ze silného pocitu oprávněnosti a falešné nadřazenosti.

Nejnižší z nízkých prostředků jejich zloby jsou urážky – to když se jim nedaří vymyslet lepší způsob, jak manipulovat s naším názorem nebo emocemi na mikroúrovni. Urážky jsou rychlým a snadným energiezivota Banner3 - Manipulativní techniky 5: Plný zásobník urážek způsobem, jak nás srazit, degradovat a napadnout naši inteligenci, vystupování nebo chování a upřít nám vaše právo být samostatným jedincem s právem na vlastní pohled.

Urážky také často využívají k tomu, aby kritizovali naše názory, přesvědčení a chápání. Dobře prozkoumané stanovisko nebo informovaný názor se v rukách zákeřného narcisisty nebo sociopata, jenž se jím cítí ohrožen, pojednou stává „hloupým“ nebo „idiotským“, protože jej není schopný slušně a přesvědčivě vyvrátit.

Místo aby mířil na náš argument, míří na nás jako osobu a hledá jakýkoliv způsob, jak by podkopal naši důvěryhodnost a inteligenci. Je důležité, abychom ukončili jakoukoliv interakci, v níž padají urážky a vysvětlili, že to nebudeme tolerovat. Nesnažme se s tím vnitřně ztotožnit. Uvědomme si, že k urážení se uchýlil, neboť se mu nedostává metod na úrovni.

Sebevědomí posílí maca peruánská.

Destruktivní navykání

Toxičtí lidé nás tlačí do toho, abychom si spojili své silné stránky, talent a šťastné vzpomínky s urážením, frustrací a neúctou. Používají skryté i otevřené ponižující poznámky o kvalitách a vlastnostech, jež si vysnili, sabotují naše cíle, kazí oslavy, svátky a dovolené.

Mohou nás dokonce izolovat od našich přátel a rodiny a učinit nás na sobě finančně závislými. Podobně jako Pavlovovi psi jsme v podstatě průběžně„cvičeni“ k tomu, abychom měli strach pracovat na velkých věcech, jež kdysi dávaly našemu životu smysl.

Narcisisté, sociopaté, psychopaté a jiní toxičtí lidé to dělají proto, abychom zaměřili svou pozornost zpět na ně a uspokojili je. Pokud existuje vnější faktor, jenž by mohl ohrozit jejich kontrolu nad námi, půjdou po něm, aby jej zničili. Vždy musí být středem pozornosti. Ve fázi idealizace jsme byli středem pozornosti narcisistova světa my. Nyní se stal narcisista středem toho našeho.

Narcisisté jsou také přirozeně patologicky závistiví a nechtějí, aby se něco postavilo mezi ně a vliv, jenž na nás mají. Naše štěstí reprezentuje vše, o čem vědí, že ve svém emocionálně plytkém životě mít nemohou. Až se naučíme, že ocenění, úctu a lásku můžeme získat i z jiných zdrojů, než od toxických lidí, co nám brání je opustit? Toxičtí lidé nás mohou navyknout chodit po špičkách, takže si své sny nikdy nesplníme.

zdroj: www.thoughtcatalog.com

překlad: ScoreV

REKLAMA

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Zlato ormus 576x700web final hot 247x300 - Manipulativní techniky 5: Plný zásobník urážek 269b - Manipulativní techniky 5: Plný zásobník urážek  MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Manipulativní techniky 5: Plný zásobník urážek  OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Manipulativní techniky 5: Plný zásobník urážek  monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1500 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 2000 korun MACA BIO 100 g, nad 2500 Kč Kotvičník extrakt 50% 20 g, nad 2500 Kč Camu Camu BIO 100 g v hodnotě 349 Kč.

REKLAMA

MERUŇKOVÁ JÁDRA 50 g

dodají vitamin B17

49 Kč

KOTVIČNÍK 50% 20g

vyladí hormony

199 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

799 Kč

REISHI BIO 100 g

posiluje játra

349 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*